Yeni nesil backlink stratejileri

Keşfedilmemiş doğal backlink kaynakları

Backlink konusunda herkesin kullandığı ortak pek çok kaynak bulunmaktadır. Ancak bu kaynakların herkes tarafından kullanılması şartları eşit hale getirir. Rakiplerinize göre bir adım olmak istiyorsanız kendi backlink kaynağınızı keşfetmelisiniz veya pek kullanılmayan kaynaklara yönelmelisiniz.

Sitede daha önce Farklı backlink stratejileri verilmiş. Dilerseniz bu yazıdan sonra diğer yazımızıda inceleyebilirsiniz. Backlink alımı belirli programlar ile bilinçsiz şekilde yapılırsa spam bir internet dünyası oluşturulmuş oluyor. Biz genede diğer insanlara hem faydalı olup, hem de backlink kazanabileceğiniz yöntemlere değineceğiz. Örneğin hem Technorati’ yi keşfedebilir, hemde kendi sitenizin orada listelenmesini sağlayıp link kazanabilirsiniz. Ya da hazırlamış olduğunuz infografikleri daha çok insana ulaştırabilmek adına infografik sitelerinde yayınlayabilir, hem diğer insanlara faydalı olup hem de backlink elde edebilirsiniz. Yani mantıklı olanda budur. Doğal olmaktır yani. [continue reading…]

{ 30 comments }

Farklı backlink stratejileri

Bir çoğumuz web siteleri açar klasik backlink yöntemleri ile sitelerimizi yükseltmeye çalışırız.  Bu noktada otomatik programlar ile yapılanlar özellikle Penguen 2.0 algoritmasından sonra pek işe yaramaz hatta bize geri dönüşü olmayabilecek büyük zararlar verir. Bu noktada backlink işlemlerini doğal bir işleyişe bırakmak belirli noktalarda menfaatimize olabilir. Belirli noktada backlink işlemleri düzgün uygulanarak halen iyi sonuçlar alınabiliyor ya da ben alıyorum.
Güncelleme: Yazı en son 30 Ekim 2013 tarihinde güncellendi. Yazıda, etiketlerde kullanılan “Google”, “Youtube” kelimeleri Google Inc.’in ticari markalarıdır.
[continue reading…]

{ 74 comments }