Hakkımda

1984 doğumluyum. Asıl adım: Samet Yiğit. 2004 yılından itibaren; Seo, webmasterlik, sunucu yönetimi ve güvenliği konularında aktif olarak çalışıyorum.

Çalışmalarım

2004 – 2011 Yıllarında Hosting Şirketi (Firmalara saldırı güvenliği ve ddos alanında çözümler sunuyordum) işletiyordum. Tüm hizmetlerimi devrettim. 2004 yılından itibaren web sitelerle ilgilenmeye, SEO işlerini ve yöntemlerini araştırmaya başladım. Şu an İstanbul Merkezli bir Firmada Arama Motoru Optimize ve Web Tasarım alanında çalışıyorum. İstanbul’da ikamet ediyorum.

Dil Bilgilerim:
İngilizce: Okuma ve okuduğunu anlama olarak iyi düzeydeyim. Konuşma olarak geliştirmeye çalışıyorum.

Eğitim Bilgilerim:
Mezuniyet: Üniversite Eğitimimi Matematik alanında tamamladım.

Genel Bilgi ve Tecrübelerim

Photoshop: İyi düzeyde. Güncel olarak tasarımlarda kullanıyorum. 2007 sensinden itibaren çokça kullandım.
After Effect & Adobe Premiere: Orta düzey bilgim var. Geliştirmeye çalışıyorum. İhtiyaç oldukça kullanıyor, kullandıkça yeni şeyler öğreniyorum.
Html: Kodluyorum. Yinede eğitim hiç bitmiyor. VS Code fanatiğiyim. 🙂
Css: Orta düzeyde biliyorum. Bootstrap, Tailwind gibi frameworklerde kendimi geliştirmeye çalışıyorum.
Php: Orta düzeyde biliyorum. Geliştirmeye çalışıyorum. Eğitimlere devam.
Javascript: Geliştirmeye çalışıyorum. Şu sıralar düzenli Udemy eğitimleri izliyor ve kodlamaya çalışıyorum.
Network: Linux network yapılandırmaları, ddos saldırı korumaları ve analizi konusunda 2004 yılından beri bilgi birikimim mevcut. Yinede eğitim hiç bitmiyor. Kubernetes gibi teknolojiler konusunda çalışma ve araştırmalarım halen sürüyor.
Sunucu Güvenliği: İyi düzeyde bilgi sahibiyim. Sunucu bakımı ve optimizesi konusunda yüksek trafikli projelerde çalışabilme imkanım oldu.
Adwords: Adwords hakkında iyi düzeyde bilgi birikimim mevcut.
Diğer Google servisleri: Analytcs vs. gibi servislerde yüksek ölçekli trafiklerle çalışma fırsatlarım oldu. İyi düzeyde bilgi birikimim var. Yine de düzenli olarak araştırmalarım ve çalışmalarım eğitimim devam ediyor.
Seo: İrili ufaklı bir çok web sitesinin site içi ve dışı seo çalışmalarını yürüttüm, raporladım ve sonuç ve anahtar kelime odaklı çalışmalar yaptım. Seo olarak yerli ve yabancı bir çok kaynağı sürekli olarak takip ediyorum. Gün gün düzenli araştırılmazsa, takip edilmezse olmuyor. Ondan sürekli öğrenmeye, araştırmaya çalışıyorum.

Hobi Amaçlı Bilimsel Bilgilerim

İnsan psikolojisi, kripto analiz, algoritmalar keyif aldığım, bilimsel olarak araştırmaları da sürekli devam ettirdiğim hobilerimden.

Hobilerim

Kitap okumak, bilmediğim yerlerde kaybolmak, yeni yerler keşfetmek, dilini bilmediğim yerlerde derdimi anlatmaya çalışmak çok hoşuma gidiyor. Tesbih koleksiyonum var. Kahve içmeyi, kahve demlemeyi çok seviyorum. Kendi kahvemi kendim kavurup, öğütüp içiyorum ve bu bana terapi gibi geliyor. Balık tutmaya gitmek, düşüncelere dalmak, yeni planlar ve stratejileri balık tutamazken 🙂 oluşturmakta çok hoşuma gidiyor. Genelde en önemli kararlarımı bu tarz hobilerimle ilgilenirken alıyorum.