1984 doğumluyum. Asıl adım: Samet Yiğit. Yaklaşık 10 yıla yakın süredir Seo, webmasterlik, sunucu yönetimi ve güvenliği konularında aktif olarak çalışıyorum.

Çalışmalarım: Askerlik hizmetimi tamamlamadan önce Hosting Şirketi (Firmalara saldırı güvenliği ve ddos alanında çözümler sunuyordum) işletiyordum. Tüm hizmetlerimi devrettim. Şu an İstanbul Merkezli bir Firmada Arama Motoru Optimize ve Web Tasarım alanında çalışıyorum. İzmir’ de ikamet ediyorum. İzmir’ den çalışıyorum. Olağan üstü durumlarda İstanbul’ a gidip geliyorum.

Dil Bilgilerim:
İngilizce: İyi düzeyde. Gazete, dergi vs okuyup anlayabiliyorum. Yinede geliştirmem gerekiyor. Özellikle konuşma olarak.
Arapça: Orta düzeyde. Yazılı metinleri okuyabiliyorum. Osmanlıca da genel olarak matbaa metinlerini okuyabiliyorum.
Almanca: Basit düzeyde. Geliştirmeye çalışıyorum.
Rusça: Öğrenmek ve konuşmak istediğim diller arasında gelecekte ilk sırada.

Eğitim Bilgilerim:
Mezuniyet: Üniversite Eğitimimi Matematik alanında tamamladım.

Genel bilgi ve tecrübelerim:

Photoshop: İyi düzeyde. Güncel olarak tasarımlarda kullanıyorum. Yaklaşık 7 senedir aktif olarak kullanıyorum.
Dreamweaver: Tasarımlarda çok tercih etmesemde (notepad ++ kullanıyorum) genel olarak kullanıyorum.
Fireworks: Orta düzeyde bilgim var. Png tasarımlarda kullanıyorum aktif olarak.
Flash: Orta düzeyde kullanıyorum.
After Effect: Orta düzey bilgim var. Sitelerin videolarını, tanıtımlarını yaparken kullanıyorum.
Html: Kodluyorum. Tasarımını yaptığım bir çok web sitesi mevcut.
Css: Orta şekerli anlarım diyelim.
Php: Basit üstü biliyorum. Halen çalışıyorum geliştirmeye. Hataları giderebiliyorum tasarımlardaki. Basit kodlamaları yapabiliyorum.
Network: Linux network yapılandırmaları, ddos saldırı korumaları ve analizi konusunda yaklaşık 8 senelik bilgi birikimim var.
Sunucu Güvenliği: İyi düzeyde bilgi sahibiyim. Centos+Cpanel sunucularda firmalara ücretli sunucu bakımı ve optimizesi hizmetleri veriyorum.
Adwords: Reklam Şirketi işlettim. Adwords hakkında iyi düzeyde bilgi birikimim mevcut.
Diğer Google servisleri: Analytcs vs gibi servislerde yüksek ölçekli trafiklerin analizi ve kullanıcı davranışları konusunda iyi düzeyde bilgim var.
Seo: İrili ufaklı bir çok web sitesinin site içi ve dışı seo çalışmalarını yürüttüm, raporladım ve sonuç ve anahtar kelime odaklı çalışmalar yaptım. Seo olarak yerli ve yabancı bir çok kaynağı sürekli olarak takip ediyorum.
Kısaca: Bir sunucuyu en baştan kurabilir, network ve sunucu güvenliğini sağlayabilirim. Günde 1 milyon + tekil hit alan sunucuları ve güvenlikleri sağladım halen de sağlıyorum.

Hobi Amaçlı Bilgilerim:
İnsan psikolojisi, ikna kabiliyetini geliştirmeye yönelik çalışmalar, kişisel yönlendirme, hipnoz gibi konular dikkatimi çekiyor ve bu konularda kendimi sürekli yeniliyorum. Ticari olarak ta müşteri ilişkileri, müşteri iknası gibi alanlarda bilgi ve tecrübem var.

Hobilerim:
Yüzme, kitap okumak, bilmediğim veya gitmediğim Kültürlere, İllere gidip keşfetmek. Bunun yanısıra amatör olarak fotoğraf çekmek de hoşuma giden hobilerimden. Bilimsel olarak hobilerim de; kripto analiz, linux (özellikle Centos’a bayılıyorum.), algoritmalar ve seo diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir