İnternetten Para Kazanmak

Merhaba arkadaşlar. Rıfkı le beraber sizlerle internet üstünden para kazanılabilecek yolları araştırırken genelde kendi denediğimiz ve kazandığımız yöntemleri sizlerle paylaşmak istedik. Cepte beş kuruş para olmadan oturan, ekmek alacak para bulamayan öğrenci arkadaşlarımızın olabileceğini varsayarak böyle bir paylaşımda bulunma gereği duyduk.

Üniversite yaşamımda inanın 1 TL’ ye ihtiyaç duyduğum günlerim oldu. Bir çoğumuzunda olmuştur. İnsanın aklına bazı şeyler sonradan dank ediyor. Sizde bu işi kafaya koymuş ben bu internetten para kazanacağım diyorsanız hiç beklemeden alt satırları okuyun. Ama size bu noktada bir önerim var. Hemen kalkın ve nescafenizi yapın sindire sindire bu yazıyı okuyun. Sizlere burada bir çok öneride bulunacağız. Bunlar kendimce zamanla keşfettiğim şeyler. Tüm ekran görüntüleri ve kazançlar kendi kazançlarım. Tüm verdiğim kazanç kapılarından defalarca sorunsuz ödeme aldığım garanti şeyler.

1. Öneri: Adsense ile internetten para kazanmak:

Yeni bir site açarak uygun seo yöntemlerini uygulayıp Adsense ile kazanabilmek mümkün. Adsense ne diye bilmeyenler için Google tarafından sunulan reklam sistemi diyebiliriz. Sizin a. com şeklinde bir eticaret siteniz var diyelim. Siz Yine Google’nin reklam verme sistemi Adwords ile reklam verince b. com sitesinin sahibi Necati kendi sitesine eklediği Adsense kodları ile kendi sitesinde sizin reklamınızı yayınlayıp para kazanıyor. Burada 2 kavram verdik size.

Adsense: Sitenizde reklam yayınlarsınız.
Adwords: Sitenizin reklamını verirsiniz.

Ben bazı sistemlerde hem Adsense hem de Adwordsu bir arada kullanıyorum. Bunu ileri aşamalarda anlatacağım. Kısaca yeni bir site açıp Adsense ile güzel paralar kazanabilirsiniz. Fakat bu noktada dikkat ettiğim bazı püf noktaları var. Bunları sizinle paylaşacağım. Alttaki öneriler ışığında site kurmanız gelirinizi katlayacaktır.

Adsense ile kazanmak için açılacak site önerileri:

Tek noktada yayın yapın. Uzman olduğunuz konu belli olsun. Kısaca kadın sitesi açıp içine magazin, moda, yemek tarifi koyar kategorilerde boğulursanız bir cacık olmaz tek başınıza. Siz bir kategori seçin.

Atıyorum benim kazandığım sektörlerden:

Adsense için site sektörü önerilerim:

 • 1. Biyografi siteleri: Başlık: Bilmemkim kimdir? Kaç yaşındadır? Diğer başlık: Bilmemkimin sevgilisi bilmemkim kimdir? Bu şekilde sanatçıların, yeni başlayan dizilerinin oyunlarının hakkında minimum 150 şer kelimelik yazılar oluşturup yayınlayarak hızlı şekilde hit alabilmek mümkün. Kasmayın sitenizin tek amacı var. Biyografiler, yeni kişilerden ünlü kişilerden bilgiler.
 • Yemek tarifi siteleri: Yemek tarifi yazmak kolay. Olabildiğince tabana inin. Komple yemek tarifleri ana kategorisinde değilde sadece kek tarifleri, kurabiye tarifleri gibi bir kategoride site için. Emin olun tık başı kazandığınız kazanç ne denli alt kategoride çalışırsanız o denli artıyor.

Sektörel öneri olarak 2 öneriden birini seçin derim. Denediğim farklı sektörler var ama en güzelleri bence bunlar. Aklınızıda karıştırmayalım. Seçin birini. Biyografimi yemek tarifimi ona göre domaininizi Godaddy’ den kupon kodu kullanarak 1-2 dolara kaydedin. Hostingi de kapanmayan yerden seçersiniz. Hosting önerisi hakkında bir yazıyı daha önce yazmıştım. Dilerseniz ordan alabilirsiniz.

Daha önce söylemiştim. Nişanlandım. Ağustos ayında düğünüm var. İzmir’ de evkiraları doğal gaz işin içine girince 650 tl civarı. Benim şuan amacım reklam kazancım ile kira, elektrik, su, internet, doğalgaz paralarını ödeyecek 1000 tl civarı parayı kazanmak. Ondan size boş sektörleri değil kendi amacıma ulaşabilmek için denediğim sektörleri ve kazançları yazıyorum.

Benim Adsense kazancımda durum şu sıralar şöyle:

Aylık ortalama olarak Adsense kazancım
Aylık ortalama olarak Adsense kazancım. Birkaç aylık emek ile günlük gelir 10-20 TL arasında değişiyor. Son zamanlar fazla da zaman ayıramadığım halde durum bu şekilde.

2. Öneri: Youtube ile internetten para kazanmak:

Youtube ile de Adsense kazancı elde edebilmek mümkün. Bu konuda size önerim olabildiğince özgün videolar kullanmak. Youtube konusunda sizlere önerim alttaki gibi.

 • Güncel olun. Güncel ve haber tarzı videoları yükleyin. İngilizce ya da farklı dillerde kanallarınız olsun.
 • Türkçe için dizi fragmanı gibi şeyler oldukça iyi izlenmeler alıyor.
 • Youtube videolarında sıralama için GSA SER tarzı yazılımlarla işlemler yapabilirsiniz.
 • Youtube ile para kazanılabildiğini bilin kısaca. Aman aman size verebileceğim bir öğüdüm yok extra.

3. CJ (Commission Junction) ile internetten para kazanmak:

Burası Dünya devi bir Affiliate sistemidir. Türkiye’ ye çek ile ödeme yapar. Ödemeler çekle her 100 dolarda bir gönderilir. Dilerseniz ödemenizi 1000 doalra kadar bekletir 1000 dolarda tek çek alırsınız. Bura ile çalışan bir çok firma mevcut. Bunlardan iyi kazandıranları alt bölümde sıralıyorum.

CJ’ de benim kullanıp para kazandıklarım:

 • CDN servisi satan Maxcdn affiliate sistemi CJ’ ye bağlıdır. Burayı kullanıp sitenizde CDN hakkında bir yazı vererek para kazanabilirsiniz. (Ortalama satış başı size en az 20$ komisyon verir.
 • Godaddy CJ ile çalışır. Ordan başvurup kupon kodu verirsiniz sitenizde. Bu kupon kodunu kullanmak için tıklayan kişinin alışveriş tutarına göre kazancınız hesabınıza işlenir.

Alt bölümde ortalama kazancımı inceleyebilirsiniz:

CJ ile 300$ kazanmışız. Kazanç çekle ben 1000 dolarda gelsin seçtim. 1000 dolar olunca gelecek.
CJ ile 300$ kazanmışız. Kazanç çekle ben 1000 dolarda gelsin seçtim. 1000 dolar olunca gelecek.

4. Hostgator Affiliate ile internetten para kazanmak:

Hostgatorun bir affiliate sistemi var. İnanın işi bilip emek veren buradan ayda binlerce doları götürür. Ben buraya çok bir emek vermedim. Açtım denedim bıraktım. Öyle arada bişeyler çıkıyor. Ama emin olun affiliate işinden para diyecek olsam bu fırsatı affetmezdim.

Hostgator affiliate oranları şu şekilde:

Hostgator' un aylık çıkardığınız affiliate' ye göre ödediği tutar tablosu.
Hostgator’ un aylık çıkardığınız affiliate’ ye göre ödediği tutar tablosu.

Alttaki adımları uygulayıp ayda en az 1000 dolar kazanmak emin olun mümkün.

1. Adım: Bir sitenizde, teknoloji blogunuzda, ya da sadece bu işe özel bir sitenizde Hostgatorun avantajlarını anlatan detaylı bir yazı yazın. Alın bir hosting panelden fotolar ekleyin deneyin. Kısaca denemeden birşey tanıtılmaz.

2. Adım: Yazıyı oluşturduktan sonra Hostgator kupon kodunu kendiniz üretebiliyorsunuz. Atıyorum Hostturkey isimli bir kupon üretip bunu sitenizde verirsiniz. İnsanlar bu kodu kullanıp host alırsa panelinize direk bu işlenir 50$’ı kaparsınız. Kuponlardan örnek kazanç tablom alttaki gibi. Tabiki belirli şartlar var 50$ ı alabilmeniz için adamın hostingi alıp 2 ay iptal etmeden kullanması gerekiyor. Kısaca yıllık alım yaparsa biri ya da gelir 3 aylık alımı sizin kuponunuzla yaparsa direk 50$ kazandınız demektir.

Hostgator' da sadece kuponlardan olan kazançlar.
Hostgator’ da sadece kuponlardan olan kazançlar.

3. Adım: Kuponları oluşturdunuz. Burda yazınızdan link verirseniz adam tıklar Hostgator’ dan hosting alırsada para kazanırsınız, sadece kupon ile alımı yaparsa da para kazanırsınız. Yani hosting üstüne bir site açtınız diyelim. Sitede reklam banneri olarak kuponu yazarsınız adam kuponu kullanırsa para alırsınız. Yada Hostgatora affiliate linkini verir gönderirsiniz. Artık ziyaretçi hangisini kullanır giderse.

4. Adım: Herşey ve yazınız hazır olunca o sayfadan Adsense reklamını kapatın. Yani sitenizde Adsense aktifse sadece o sayfada adsense reklamları görünmesin. İster Seo ile Hosting tavsiyesi, önerisi gibi kelimelerde sıralama aldırırsınız isterseniz de Adwords’te reklam verirsiniz. Ben dönüşümü ölçtüm. Aşağı yukarı tık başına 1.5 TL verirseniz 30 tıka 1 affiliate kazanıyorsunuz. Yani 45 TL verip 50$ kazanç sağlıyorsunuz. Bu %100 den fazla bir kar oranı demek.

Kısaca affiliate hakkında bir yazı yazdım. Sitemde bunu yayınladım diyelim. Bunu Adwords reklamı verip reklam ediyorum. Ama belirli şartları var bunun. Mesela Hostgator kelimesine vs reklam veremiyorsunuz. Affiliate şartlarını okuyup ona göre kelimelerde kısaca reklam verin. Hosting, hosting önerisi, kaliteli hosting, hızlı hosting bu tür kelimeler işinizi görecektir. Unutmadan Hostgator kupon kodu vs gibi kelimelerde de seo olarak çalışabilirsiniz. Ama Adwordse reklam çıkacaksanız bu kelimelerle kısaca Hostgator kelimesi geçen hiç bir şeye reklam çıkmayın ödeme alamazsınız reklama verdiğiniz para da çöpe gider.

İştahınız kabarmasın. 😀 Bir kaç hesabım var Hostgatordan. Onlardan birinin Nisan ayı kazancı şöyle. (Reklam çıkmadım. Doğal kazanç)

Nisan ayında ufak getirisi olan affiliate hesabımdan bir görüntü. Büyüğünü vermiyorum. Nazar değdirirsiniz. :D
Nisan ayında ufak getirisi olan affiliate hesabımdan bir görüntü. Büyüğünü vermiyorum. Nazar değdirirsiniz. 😀

5. Resellerclub ile internetten para kazanmak:

Bir diğer kazanç kapısı Resellerclu yani alan adı bayilik sistemini tanıtarak para kazanmak. Bunuda Hostgator benzeri Domain, alan adı gibi kelimelerde Adwords reklamı vererek sağlıyorsunuz. Bu sistem kişi başına 90 TL para veriyor. Dönüşüm oranı Hostgatordan çok daha iyi. Yani domainde dönüş daha çabuk oluyor. Çünkü resellerclub dünya devi bir firma. Kazanç grafiği alttaki gibi.

Resellerclub tarafından verilen komisyon oranları
Resellerclub tarafından verilen komisyon oranları

Komsiyon oranlarının yanısıra kendi panelimden kazanç grafiğinide paylaşmak istiyorum.

Resellerclub affiliate sistemi ile elde ettiğim kazanç
Resellerclub affiliate sistemi ile elde ettiğim kazanç

Resellerclub’ın Skype’den affiliate desteği de mevcut. Rahul bu konuda sizlere elden geldiğince yardımcı oluyor. Kendisine de buradan teşekkür ediyorum destekleri için.

Ve sizlere son olarak en kötü gününüzde yapabileceğiniz bir öneri daha veriyorum.

6. Digitalocean ile internetten para kazanmak:

Digitalocean SSD tabanlı VPS satan bir firma. Bu firmayı aylardır hatta yıl oldu kullanıyorum. Tek dakika kesinti yaşamadım ve bu firmayı insanlara Türkiye’ de belki ilk tanıtanlardanım. Kullanır ederken baktım affiliate sistemleri var yazdım birkaç sitemde yazı deneyeyim ödeyeceklermi derken baktım ödeme paypalla tak diye yattı. Sıkıntı yok. Birkaç sitemde Adwords ile bastım reklamları. Baktım dönüşümde 10 TL harca 40 TL kazan bastımda bastım bir kaç farklı hesabımda. Alt bölümde sizlere az kazandırmış olan hesabımı veriyorum. Bu firmayı ve affiliate sistemini deneyin derim. İlk Vps nizi oluşturacaksanız hatta birşey kaybetmezsiniz benim vps konumdan refimle denerseniz sevinirim. Kısaca Vps süper, affiliate sistemi süper. Adwords’ te reklam verebileceğiniz kelimeler: Vps, Vps önerisi, Sanal sunucu vs. gibi kelimeler.

Digitalocean firması'nın affiliate sisteminden yüzlerce hatta binlerce dolar kazanılabiliyor.
Digitalocean firması’nın affiliate sisteminden yüzlerce hatta binlerce dolar kazanılabiliyor.

7. Makale yazarak internetten para kazanmak:

100 kelime yazı eğerki sağlam ve temiz yazılmışsa 1 TL’den havada kapılıyor. Standardı 1.5 TL siz 1 TL’den temiz yazın anında satarsınız. Ben oturdummu 3000 kelimeyi bir solukta tek oturuşta yazıyorum. Kısaca şuna eminim ki işsiz kalsam, param olmasa her gün 3 saatimi tam olarak ayırarak 3000 kelime yazı yazar 30 TLx30: Aylık 900 TL en azından hayatımı idame ettirebilecek parayı kazanabilirim. Nasıl mı? R10 nokta net gibi sitelerde insanlar yazılan sağlık makalelerine, magazin yazılarına, yemek tariflerini sitelerine içerik olarak satın alıyor. Siz ister kendiniz belirli konularda yazarsınız, isterseniz size sipariş verirler o şekilde yazarsınız. Bu konuda satış yapmak, hangi konuların satıldığına bakmak için r10notkanet adresine giderek makale alımı satımı gibi kategorilere bakabilirsiniz.

Emin olun işinizi temiz yaparsanız internette benimde bilmediğim bir çok sektörde para var. Benim sizlere önerilerim bunlar. Birde genel olarak Affiliate ile para kazanmak için sizlere önerilerim var.

İnternetten Affiliate ile para kazanmak için son önerilerim

 • 1. Dürüst olun. Kullanmadığınız dandik şeyleri, denemediğiniz şeyleri insanlara satmaya çalışmayın. Emin olun bu en başta kul hakkı. Kısaca bakın, deneyin harbiden bu kaliteliymiş ben bunu tanıtaym insanlar da yararlansın mantığı ile bir şeyler yapın.
 • 2. Kendinizi sıkın. Sık kısaca g**ünü Necati:D Ya otur adam gibi anlat ya da bulaşma bu işe. Yarım yamalak sağdan soldan çalma anlatımlarla bir şey sattıramaz 2 günde bırakırsın.
 • 3. Adwords ile reklam vermekten korkmayın. Dönüşümü ölçmek elinizde. Üstteki anlattıklarım Adwords ile en az %100 kazandıran şeyler. Yani 100 harca en az masrafın + 100 TL cebine kalsın. Al ver, al ver kısaca.:D Beyin bedava.
 • 4. Aç gözlü olmayın. Ben nasıl sizlerle bu yazıyı paylaşıyorsam sizde insanlara bunu anlatın. Birşeyleri paylaşın. Faydalı olmaya çalışın.

61 yanıt

 1. hocam gsa ser ile ilgili mail attım sana. bir ara dönersen çok memnun olurum 🙂

  Not: mail yanlışlık yabancı isimle gelmiş olabilir 🙂

 2. Resellerclub affiliates sistemine üye oldum. Ancak bu sistemde bireysel domain satışı olmadıgını gördüm. Yani affiliates sisteminde Resellerclube sadece bayilik satışı yapıyorsunuz. Ve anladığım kadarıyla bireysel domain alımlarını affiliates sistem ile sağlıyamıyorsun ve aynı zamanda domain satışından para kazanamıyorsun. Bunun için birde bayilik sisitemine üye olmak mı gerekiyor ve öyle ise bu sıkıntı oluştururmu. Yani iki sistemi aynı anda kullanıp iki kategoride para kazanma düşüncesi bu konuya açıklama getirmenizi rica ediyorum. Bu firmadan para kazanma konusunda biraz zorlayacağım kendimi ama işin basında neyi yaptığımı iyi bilmem gerekiyor.

 3. Merhaba, makale için önerdiğiniz site üyelik istiyor referans falan ve üye olabilmek için internet sitesi zorunlu mudur lütfen cevap verin teşekkürler.

 4. Usta, sadece bir alana yönelik tematik bir film sitesi açıp hem benim gibi öğrencilere ders konusunda yardım etmeyi hem de muhtelif reklamlardan para kazanmayı hedefliyorum. Ancak Etik dışı reklamları almak istemiyorum. Sadece adsense kullanarak öğrencilik hayatımı idame edebilecek bir seviyeye gelmesi için (ki bu idame seninde bahsini ettiğin gibi 900 – 1000 tl civarı) ne kadar bir hite ulaşmam gerekiyor.

  Not: “1 ayda 30k hitli film izleme sitesi yapmak” yazının yönergeleri doğrultusunda hareket ediyorum.

 5. Peki digitalocean da parayı çekme gibi şansımız var mı öyle birşey göremedimde sitede ?

 6. Hocam anlamadığım bazı noktalar var.Biz adworks e reklam verirken hostgatoru tanıttıgımız sayfanın reklamınımı vereceğiz.Yoksa direk affilite linkimizin reklamınımı.Yani reklama tıkladıkların bizim tanıtım yazımızamı gelecek ziyaretçi yoksa direk hostgatora mı gidicek

 7. abi emeğine sağlık çok güzel yazmışsın.benim gibi kara cahili bile teşvik ettin. helal olsun :))

 8. Dostum seni gerçekten tebrik ediyorum.
  Benim bu Tür işlerle uğraşacak vaktim yok.
  Ama Dediğin gibi baskalarına anlatmak var yapacak arkadaşlar. Teşekkürler bilgiler için.

 9. Merhabalar Hostgator için üyelik yaptım.

  “Hesabınız Şu Anda Onaylanmayı Beklemektedir

  Hesabınız onaylandı. Çok yakında gerekli materyaller size ulaştırılacaktır.”

  yukarıdaki uyarıyı alıyorum. Daha öncede bu yazıyı okuyup heveslenmiştim. o zaman da aynı yazı gelmişti. Sonrasında olumsuz bir mail dahi gelmedi. Başka bir hesap açayım dedim. Bu yazının ötesine gitmiyor. Nerede yanlış yapıyorum acaba.

  1. Geçmişte açıp fatura ödemediğiniz hesap var ise ondan yapar. Kardeşinizin veya bir yakınınızın üstüne onun kartıyla vs ödeme yapıp çözebilirsiniz.

 10. Samet bey artık yorumlara cevap vermiyor musunuz?
  En son yapılan yorumlara (diğer yazılarda ki) baktığımda 2016 tarihli yorumlar cevap bekliyor.
  Bende sizin iletişim mailine soru atmıştım. Sanırım mialede bakamıyorsunuz.

  1. Merhaba hocam. Şu sıralar çok yoğunum yeni gördüm en kısa sürede döneceğim.

 11. hocam çok güzel yazı olmuş. Hakikaten çok faydalandım ve okumaya da devam ediyorum. Çok sağolun. Bende yeni bir site kurdum. Şuan içerikler ekliyorum. Adsense ye kayıt yapmadım. İçeriklerim çoğalsın ondan sonra kayıt olacağım.

  1. Görüşünüz için teşekkürler. Aynen başlangıçta boş içerikle başvurulunca Adsense hüsranla sonuçlanabiliyor.

 12. Selam üstat hosting affilite için hostgator ve diğer hosting firmaları ödeme için paypal kullanıyoruz diyorlar. siz nasıl ödeme alıyorsunuz. ?

  paypal kapalı malesef türkiyede.

  hesaba havale yapıyorlarmı yapıyorlarsa hangi hosting firmaları.

  tşk.

  1. Aleykümselam. Paypalı yurt dışı bir tanıdığınız varsa paypalını kullanarak halledebilirsiniz. Hesaba havale olayı yoktur genelde. Ya çek, ya paypal tarzı çalışıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna Benzer Yazılar

CyberPanel kurulumu
Linux

CyberPanel Kurulumu

Yıllarca cPanel ve diğer kontrol panellerine yüzlerce hatta binlerce dolar ödemek zorunda kaldığım için CyberPanel’i ilk duyduğumda oldukça heyecanlanmıştım. (Yıllar öncesi CyberPanel ilk çıktığı zamanlarda).

2020 SEO
SEO

2020 Yılı İçin SEO Çalışması Rehberi

Son yazıyı yazalı baya olmuş. Hem şöyle içimizi dökelim, Seo’da neler olup bitmiş bildiklerimizi veya öngörülerimizi yazalım, hem millet ne yapıyor ne ediyor bir bakalım