Site açarak ev alınır mı? Hadi adım adım deneyelim

Şu an oturduğum ev 850 liraya 2+1. Düşünsene her ay 850 TL. Sonu yok. Sordum eve 200.000 TL dediler satın almaya kalksak. Araya tanıdık koyduk vs 850 liraya tuttuk bu evi. Yine araya o tanıdığı koysak 190.000’e o ev alınır. Metin kardeşim bu düşüncelerle alttaki şarkıları bilgisayarımda açtım.
Ara not: (Metin bide olmaz bu iş, kesin olmaz, olasılık bile yok gibi düşüncelerin varsa yazıyı burada bırak sitemi terket zaman harcama derim. Çık kısaca sitemden)

Şu an bilgisayarımda açık olan müzikler
Şu an bilgisayarımda açık olan müzikler

Gazamı geldim bilmem ama bir kaç arkadaşın yaptıklarına, bilgilerine baktıktan sonra adam gibi bir site açıp yüklenilerek uygun seo yapılarak ev alınabileceğine kanaat getirdim. Kısaca ben bir ev parasını 1 site açarak kazanabileceğimi gözüme kestirdim ve sonrasında adım adım her gün neler yaptım, neler yapıyorum, nasıl domain kullanıyorum, hangi scripti kullanıyorum adım adım bunu sitede de anlatmaya karar verdim. Hatta açacağım sitenin gelir durumunu da belirli periyodlarda bu yazıda paylaşacağım. (Belki benim gibi düşünen birileri benimle beraber yola çıkar da ben beceremeyip alamazsam alan birileri çıkar umudu ile…)

Aslen çok söyleyeceğim şey var. İnanın hiç bir şey bilmeyen, yani emin olun emek vermeyen kişiler Adsense’den yeri geliyor aylık 5-10 k ücret alıyor. Senin neyin eksik, benim neyim eksik biz neden kazanıp evimizi, arabamızı, düğün paramızı icabında çıkarmayalım ki? (Düğün yaptım biliyorum hacım. Harbiden iyi para gidiyor demedi deme başla biriktirmeye.)

Belki böyle yaparak bir kaç şeyi açık edecek olsam da gün gün işlem yaptıkça, blogdada güncellerim yazımı diyerek böyle bir karar verdim. Rıfkıya da danıştım oda oluru verdi. Selamı var onunda 😀

Benimle aynı hisleri hissediyorsanız ister bu sektörde, ister farklı sektörde açın bir site adım adım benimle beraber yaptıklarımı uygulayın. Godaddy’den domain kaydı kupon ile 2 dolar kardeşim. Git bul kupon kodu kaydet, 20 liraya bir hosta at siteni Türkiye lokasyon hep beraber deneyelim. Yani sadece izleme. Bende başlasaydım o adamla beraber bende ev alırdım lan belki diyeceğine dene en kötü olasılıkla belirli meblağ kazandığın hitli bir siten olur. Oda mı olmadı. Olmuyormuş kardeşim der hep beraber deneyimimizi kazanır sunucudan siler atarız siteleri olur biter. Ne olur yapılmayacak hataları hep beraber keşfederiz. (Kazanacağız hacı. O ev alınacak. Güven bana 😀 Takıl işte bizle gözünü ağartma 🙂

Bu yazıyı ilk yazdığım zaman flash oyun sitesi ile olabilir demiştim. O noktada hataya düştüm. Biyografi sitesi denedim 3k civarı hit yakaladım fakat ondada tbmler çok iyi değil ve tık oranı çok az idi. Test ederken sonunda bana ev aldırabilecek düzeyde bir sektör belirledim. Yani bu yazıyı güncellemeden önce çokça sektör denedim en son 1 sektörde karar kıldım.

Yazımız önceden planlandı fakat projeye 7 Temmuz 2015 tarihinde başlandı. Tarih olarak bunu baz alabiliriz.

Başlangıç: 7 Temmuz 2015 (Tarihleri hep mavi yapacağım. Her mavide farklı gün yaptığım işleme geçtiniz demektir.)

Şimdi artık burada tarih tarih gideceğiz. Başlangıç olarak bu günü esas alıyorum. Bu güne kadar seo namına sitede hiç bir işlem uygulanmadı desem yeridir.

Site adresi: Adresi yorum kısmında direk olarak yazmazsanız çok sevinirim.

site

Sıralama takibi için: Sıralama takip linkimiz. Bu linkimize ara ara önemli gördüğümüz kelimeleri ekleyeceğiz. 2 saatte bir güncellenir. Önem verdiğimiz kelimeleri buradan takip edebilirsiniz.

Hit takibi için sayaç: Sayaç linki şurası.  (Art niyetli adamlar var. Hit bilgileri ara ara konuda paylaşılacak.) Yandex hesabınızla giriş yapıp tıklarsanız tamamen halka açıktır istatistikler. Gün gün takip edebilirsiniz.

Sizlerden ricam ilgili siteye destek veya köstek için link vermemeniz, işlem yapmamanız. Kısaca siteye yaptığımız işlemlerle neler olacak bunu hep beraber görelim istiyoruz. Farklı niyetimiz yok. Art niyetliysen bile bekle bakalım ne olacak?

Şimdi domaini kaydettik. Alt bölümdekileri madde madde uyguladım.

1. Domain: Godaddy’den kaydedildi. Biraz içerik girildi ve hiç bir işlem yapılmadan bekletildi.
2. Hosting: Türkiye lokasyın bir hostinge atıldı. Sabit ipde.
3. WordPress eklentileri kuruldu. Kullandığım eklentilerin resmini alt bölüme ekliyorum. Siteye özel bir webmaster tools hesabı açıldı. Oraya eklendi site. Sitemap eklenti. Ekstra bir ayar yapılmadı sayaçta.

Wordpress sitemde kullandığım eklentiler.
Eklentilerden Anti-spam spam yorumu engelleyen akismet alternatifi. Js tabanlı ve spama kesin çözüm. Manage Wp toplu wordpress yönetiminde kullandığım bir eklenti siz kurmayın. SEO Auto Links ile etiket sayfalarında vs benzer yazıları listeliyorum. Kayıt olup registered user olur ve premium gibi kullanırsınız. Paralı almanıza gerek yok. Standout CSS3 bu ise yazı sayfalarında kırmızı bannerler vardır bilmemne sorgulaması için tıklayın dediğim. O eklentidir. TÜm dış linkleri de nofollow ayarladım. Wp Optimize veritabanını rahatlatır. revisionları siler. Wp Super Cache ise cacheleme bildiğimiz. Onda ekstra gzip sıkıştırmayı da açtım. Hız için.

4. Bu ayarları yaptıktan sonra yazılarımı ayarlamıştım. Toplam 60 civarı kelimeyi farklı rakipleri inceleyerek ve analiz ederek oluşturdum. Oluşturmayı tamamen Semrush ile gerçekleştirdim. Semrush anahtar kelime olarak rakip sitelerin nelerden hit aldığınızı görebileceğiniz servistir. Yabancıdır. 14 günlük triallerini sanal kartınızla alabilirsiniz. Yani para ile değil sanal karta 2-3 tl limit tanımlayıp trial almanız işinizi görecektir. Yazılarımın tamamı 300 kelime civarında. Hazır olarak yazdırıldı. Toplam adet 60 civarı. Bunlardan 20 adet kadarını sitede farklı periyodlarda yayınladık.

5. Şu anki webmaster tools arama sorguları alanından bir resim ekliyorum. Bunlar en çok görüntülenen ama sıralama çok iyi alınamadığından hite dönüştürülemeyen sayfalar diyebiliriz.

7temmuzkelimeler
Resmin büyük hali için resime tıklayabilirsiniz.

6. Hit durumunu takip için yandex metrica kullanıyorum. Alt bölümde açıldığından bu yana hit durumunu inceleyebilirsiniz.

Hit durumunu kapsamlı incelemek için resme tıklayın.
Hit durumunu kapsamlı incelemek için resme tıklayın.

Genel olarak durumlar bunlar. Yazıya site adresimizi açıkça ekledik. Önem verilen kelimeleri takip edebileceğiniz linki verdik. Sayaç erişimi verdik. Seo adına neler yapılıyorsa bunları gün gün sizlere vereceğiz. Sitede reklam eklidir. Tbm oranları 0,1 ile 0,5 tl arasında değişkendir. Şu an için hit az ara ara birkaç tık alıyor. Hit 100 ve üstü olunca gün gün kazanç durumlarıda eklenecektir.

8 Temmuz 2015

* Spam gelen yorumlar farklı iplerden geliyor sonuçta. Geçmişte olan bazı yorumları editleyip normal yorummuş gibi yayınladım. Yani spam yorumları sitelerinizde sizde silmeyin zamanı gelince günceller günceller yayınlarsınız. Sonuçta farklı iplerden farklı zaman aralıklarında yapılmış bulunmaz nimetler. Yani yorum olayını hallettim.

* Hakkında, İletişim, Gizlilik Sözleşmesi, Kullanım Koşulları sayfaları için yazı hazırlayacağım. Onları ayarlamaya başladım bugün. Toplu yazıp sonra siteye sayfaları açacağım. Bunlar önemli. Sorgulama yapılacak yer=bilgi verileceğinden güvenli olmalı. Güvenlik olarakta bir kriter bu saydıklarım botlar gözünde bence. Ondan bu 4 sayfayı özen ile hazırlayıp, iletişim sayfasında 0850 birde telefon numarası vereceğim.

* Site içinde eksiklerimi halletmek yani ilk önceliğim. Binanın temeli bozuk olursa en ufak depremde yıkılır. Temeli sağlam atmak için site içi ayarları, site içi seo işlemlerini çok sağlam tutuyorum. Sonradan sağlam linklemeler yapılacak ve en ufak güncellemede sitenin yıkılmasını istemiyorum.

* Anlık trafiği takip etmek hoş olur diye düşündüm. Amung kodlarını sitede en alta ekledim. Tıklayıp kim hangi sayfada görebiliriz. (Saat: 02.45)

* Temayı acilen responsive yaptırmam gerekli. R10’dan bir arkadaş yardımcı olacak. Fiyat vs için gün içinde kendisine ulaşacağım. Gece 3 olmuş. Şu an ulaşılmaz adama ayıp olur 😀

* Malum Ramazan bu gün gün içinde biraz bitkin düştüm. Çalıştım ama sorgulama sitemde bu gün yorumları ve youtube videolarına el atmayı planladım. Yani her içeriğim için 1 adet video gireceğim. Videolarda kafamda bir taktik geliştirdim oradan siteye güzel hit almayı planlıyorum. Detaylarına ve örneğine sonraki günlerde bakacağız. (Saat: 23.45)

* Bu sayfada eklenti vs ayarlarını paylaşmayada karar verdim. Bunları videolu olarak yapacağız. (R10 da bir arkadaşta bu tarz olursa hoş olur demişti.) Her şeyi bu sayfada metin vermek yerine ara ara eklenti ayarlarını şöyle yaptım videosu bu diyeceğiz.

9 Temmuz 2015

* Yeni güne adımı attık. Şu an forumlarda vs. farklı fikir var mı inceliyorum. Konulara dönüyorum. (Saat 00.35)

* Şurayı böyle yapalım, şunu da dene derseniz sevinirim. Yani farklı olması gerek sitenin. Bir şekilde farkı olmalı ki tutsun. Yani sorgulama olayında çığır açacak bir şey yapmalıyım.  Her yazıya 1 video çekeceğim. 23 yazı var girilen. İlk olarak video için kanalı oluşturmam ve 23 video hazırlamam gerekli. Videoların başına 10 saniyelik bir intro hazırlamam gerekli. Bu olayı planlıyorum. (Saat 01.45)

* İçerikleri hazır demiştim onları derledim toparladım.

* Sabah kalktık eldeki diğer işleri ve seo işlemlerinin günlük rutin çalışmalarını yaptık. Sonra iftara baktım daha var zaman geçsin diye gittim karşıyakayı gezdim vapura bindim. Bir arkadaşın yanına uğramalıydım onun etüt merkezine gittim. Rıfkıyla azıcık takıldık bu gün. Bu hafta fena yorulmuşuz iş güç derken azıcık nefes aldık. 😀 Çıkın gezin azıcık. Evi tamam alacağız da arada nefeslenmek gerek hacılar. Yetişemeyenler benim seviyeye siteleri getirsinler diye şu bir kaç gün hafiften alıyoruz biraz 😀

*Hitlere vs. baktım. değişen bir şey yok. Sabit gidiyoruz. Konudan vs girenler var. Onları çıkınca referral hitleri çıkınca aşağı yukarı aynı yerlerdeyiz hit olarak. Gelir olarakta günlük standart 100 tekilim olunca günlük paylaşacağım gelir durumlarını.

10 Temmuz 2015

* Yeni güne merhaba dedik. Sahur çabucak geliveriyor. Çayı demledik çay içiyoruz şu an 😀 (Saat: 00.18)

* Gün içinde farklı işlemlerim vardı. Sitede işlem yapılmadı. Yeni başlayacaklar için ilk içeriklerini girmeleri adına yavaştan alıyoruz. Yetişin bize. 🙂

11 Temmuz 2015

11 Temmuza girdik. Yine çayı demkedik. 😀 13 Temmuz P.tesi gününe kadar bizimle beraber gitmek isteyenler sitelerini vs. hazırlasın arkadaşlar. P.tesiden itibaren hızı veriyoruz ona göre. Sonrasında adım adım bizle gitmezseniz işler karmaşık bir hal alabilir.

12 Temmuz 2015

Son hız ilerlemeden önceki son gün arkadaşlar. Yetişmek isteyenler bu gün alan adlarını kaydedip ilk yazılarını girerlerse Pazartesi’den itibaren yetişmeniz için bekleme yapılmayacak. Yani 13 Temmuz’da yeni güncellemeler eklenecek.

13 Temmuz 2015

* Siteye özel açılmış gmail hesabı vardı. Tüm sosyal medya hesaplarını vs tek maile bağlayacağım. Yani ben her site için özel bir hesap açıp sosyal medyasını, wm toolsu tamamını o mailden yönetiyorum. Bu gün webmaster toolsta site eklimi hata vs varmı genel bir ayarlara baktım. Webmaster tools üstüne site www ve wwwsuz halde sıkıntısız olarak ekli. www olmayanda ayarlardan tüm urller wwwlu olacak şeklinde seçtim ki gelecekte herşey wwwlu olarak indexlensin.

* Bugün işlemlere biraz hız verdim. Profil ve kapak fotoğraflarını tasarladım. Twitter hesabı, Google plus sayfası, Facebook sayfası olmak üzere 3 adet sosyal medya hesabını oluşturdum. İlk paylaşımları yaptım. Bir müddet paylaşım yaptıktan sonra siteden ilgili sayfalara bağlantı vereceğim. Kısaca açılması gereken sosyal medya hesaplarını açtım, özgün şekilde açıklamalarını vs. sini girdim, profil resimlerini girdim.

* Sitemde 23 adet yazı var. Genel bir otorite sağlamak istiyorum. Bu sebeple backlink olarak ilk adımımı attım. Tek bir konuda sorgulama konusunda sıralamada olup aylık 150 tl civarı gelirli olan farklı bir sorgulama sitemden link çıktım. Title vs kullanmadım. Linki Sitemnoktacom kelimesine aldım. Yani amaç genel bir otorite. Sitenin index sayısı fazla değil buna dikkat ettim. Kendi içeriğim 23 adet iken 2 milyon indexli siteden link alırsak sıkıntı yaşarız. Bu sebeple linki 500 e yakın indexi olan bir sayfamdan aldım. İlk hedefimiz siteye genel bir otorite ve güç. Yani girilen tüm yazılarım bir nebze üstte olsun istiyorum. Genel bir yükselme hedefliyorum. Bu sebeple böyle bir alım yaptım.

* Link olarak bu gün bir kaç adette topliste, dizine sitemi eklemek istiyorum. Bu sebeple r10′ da toplist-hitlist kategorisini inceliyorum şuan. Alexa 700k diye bir konu var o konudaki siteye gönderdim. Hitcanavari vs diyordu bir tane daha gönderdim. Webbul diye bir yere daha ekledim. Dizinnoktaus diyordu ona da gönderdim. Toplam 4 adet gönderim yaptım.

Bu gün genel olarak yaptıklarım:

 • 3 adet sosyal medya hesabı açıldı. İlk paylaşımlar yapıldı.
 • 1 adet sorgulamanın 1 konusu (tc kimlik sorgulama vs gibi tek konuda yayın yapan) ile ilgili bir sitemden link aldım.
 • 4 adet karışık toplist ve dizine r10’da ilgili kategoriden ulaşıp gönderim yaptım. 3 üde manuel onaylı, üyelik gerektirmeyen ve karşılıksızdı. Sizlere net adresleri vermiyorum. Pagerank vs önemli değil. sizde 4 adet dizin ve topliste karışık gönderim yapın ki hepimizin sitesine aynı yerlerden çıkış olmasın, doğal olalım 😀

14 Temmuz 2015

Dünkü yaptığım linklemeler bu gün baktım wm tools ve ahrefse yansımış. Bu nedenle bu gün az yükleneyim dedim.

15 Temmuz 2015

* Plakadan araç sorgulama diye bir yazı girdim siteye. Siteyi ara ara güncel tutmak önemli ama elimde içeriğim kısıtlı olduğundan çok sık içerik girerek botları sık girişlere alıştırmak istemiyorum. Sonrasında daha az girmeye başlarsak içerik kalmayınca sanki bu adam eskisi gibi sitesiyle ilgilenmiyor gibi bir algı oluşabilir diye tırsıyorum:D Rıfkı’ da abi sen ne adamsın ya diyor sırıtıyor 😀

* Girdiğim yazıyı 3 adet sosyal hesabında paylaştım. Paylaşımlarda kullanılan urlleri goo.gl ile kısalttım. Kısaca botlara ben bu sosyal paylaşım işlemlerini manuel olarak panale girip urlleri kısalttıktan sonra yaptım dedim. Ara ara bu şekilde kısaltıp paylaşmak spam yapılmadığını, otomatik paylaşımların değil manuel paylaşımların yapıldığını botlara kanıtlayabilecek en önemli etkenlerden bence. Farklı yer demiyorum ama bakın. Sitenin wm tools hesabının maili ile url kısaltma servisine girip o hesaptan kısaltıyorum.

* Kullanıcı deneyimi önemli. 🙂 Önemli olan sorgulamalarım üst menüye ekledim. Menü boş dandik görünüyordu. İleride o kısım hakkında, iletişim vs gibi şeyleride içerecek.

Devamı gelecek…

16 Temmuz 2015 – 22 Temmuz 2015 (Bayram Tatili)

Sadece müşterilere ait günlük rutin seo işlerime baktım. Sorgulama sitem için zaman ayıramadım çünkü gezmek tozmak, denize gidip serinlemek daha cazip geldi. Kısaca araya bayram girdi hacılar. 😀 23 Temmuz itibarı ile klasik işlemlerimize devam edeceğiz.

23 Temmuz 2015

Gün yeni başladı. Saat 00.01 🙂 Tekrar döndük ev projemize. Umarım bu süreçte sitesini açmayanlar bize yetişmiş, içerik vs olarak bizim site ile aynı oranlara ulaşabilmiştir. Bu gün itibarı ile çalışmalar tekrar başlıyor. Güncelleme: Klima aldım eve. Diğer rutin işlere baktım bu gün siteye hiç bir işlem yapamadım.

24 Temmuz 2015

*Paravan sitelerime bakıyorum neler iş yapar hanginden ne kelime çıkışlar işimi görür diye. Kısaca link verebileceğim uygun sitelerimi incelemeye başladım. Daha önce bir adet sorgulama ile eş sektörde sitemden çıkış vermiştim. Şu an zannımca evden iş imkanları ile ilgili bir site var oradan link çıkacağım.

30 Temmuz 2015

* 8 adet toplist, hitlist tarzı siteden tekrar ekleme yaptım. Sitenin ana sayfasını güçlendirmem gerekiyor. Bu nedenle toplist, hitlist, firma rehberi gibi alanlara ara ara eklemeleri her zaman yapıyorum. Genelde karşılıksız olan yerleri tercih ediyorum. R10’da toplist-hitlist gibi kategorilerde insanlar karşılıksız ekleyin diye bas bas bağırıyor. Oralardan sırası ile girip eklemeler yapıyorum. Bazıları üyelik istiyor. Üyelik isteyenlere nadiren ekleme yapıyorum. Eklemeleri yaparken kesinlikle dofollow, nofollow gibi ayrımlara, pr değeri gibi değerlere bakmıyorum. Bir sitenin tüm linkleri kaliteli olamaz. Olursa doğal olmaz. Bu nedenle hem kaliteli hem kalitesiz linkleri olması adına bu noktada size önerim hiç ayrıma gitmeden ve abartmadan eklemeleri yapın derim. Eklemeleri yaparken kesinlikle ama kesinlikle ana kelimeme eklemeler yapmıyorum. Örneğin Cryptosam’ı ekleyeceksem anahtar kelime değil direk başlığa Cryptosam yazıyorum. Bu noktadaki ayrıma dikkat edin. Anahtar kelimeniz için bu tarz eklemeler yaparsanız site patlar etki negatif olur. Ama çıkar gütmeden sitenizi tanıtma amacı güder şekilde eklemeleri düz url veya marka değerinizden yaparsanız etki pozitif olur. Nerelerden link aldığımı güncellendikçe ahrefs. vs gibi araçlar ile siteyi analiz ederek takip edebilirsiniz. Tek tek burada link durumunu vermiyorum çünkü karmaşık bir çalışma yürütülecek.

31 Temmuz 2015

* Elimde hukuk ile ilgili bir site vardı. Baya zamandır bende idi. Edutr ve hukukla ilgili bir kaç siteden linkli idi. Bu domaini sorgulama sitemde hukuğa yakın bir bölüme 301ledim. Kısaca sağlam ve geçmişte az indexli olan, link değeri olarak güçlü bir siteyi, sitemde bir sayfaya yönlendirdim. Bu yönleme sonucunda sorgulama sitemin wm tools kısmında gelen bağlantılarda bu edutr vs linkler görünerek sorgulama sitesine etki edecek.

11 Ağustos 2015

* 301 işlemi, sağlam bir siteden linkleme işlemi, toplistler vs. yoğun bir işlem yapıldı. Siteye edutr bir link yedirildi. Bu denli yoğun işlemlerde bir müddet beklemek ve oturmayı sağlamak önemli. Bu süreç ortalama 10 gün. 10 günlük süreçte sadece toplist vs işlem yapılabilir. Kısaca bir anda aceleci olmayın önerim budur. Bu tarz linklemelerinizi yapın sitenizdeki içerikler ile o linkler eşleşsin, içerik girecekseniz 301lenen domain ile ilgili şeyler girin derim.

* Youtube kanalı açılarak her yazı için 1 video olacak demiştik. Farklı bir sorgulama sitem üstünde denememi yaptım. Youtube’de en hızlı şekilde index alıp en hızlı nasıl sıralama alırız bu olayı denemesi ile bu süreçte oturttum kafamda. Uyguladım, denedim, zorlu bir kelimede 14. sıradayım şu anda. Youtube olayını dibine kadar kullanacağız. Bu gün yarın ilk videolar atılacak. 1-2 şer dakikalik her yazı için video işlemi yapacağız. Videoları Camtasian Studio ile çekiyorum ve çalışmalarına başladım. İlk 2 video yüklenince tekrar belirteceğim. İlk etapta 30 kadar video yüklemem gerekli. Bunları hazırlıyorum.

13 Ağustos 2015

* Zaman zaman farklı iplerden siteye yorum göndermeye başladım. Bunu dikkatli kullanmak gerekiyor. Metrica’dan bakarak en çok hit alınan yazılara atmaya gayret ettim. Günün belirli saatlerinde 1-2 şer yorum atmak mantıklı. Yani kalkıp 10 dk de yüz yorum atmayın. Günde 8-10 adet güncelliği sağlayacak kadar yorum girişlerini yaptım. Yorumları yazarken isim soyadları editledim, yorumların bazılarını girerken editledim ve düzenledim. Cümle gibi olmayanları cümle yaptım. Genel olarak bu yazılımı kullanmaya karar verdim. Etkisini hep beraber göreceğiz.

* Twitter üzerinden backlink için işlemler yapılıyor. Twitter hesabında belirli işlemleri yapmaya başladım. Profili hemensorgulama olarak inceleyebilirsiniz.

12 Kasım 2015

Siteye yeni tema yapılıyor. Tema şu an atıldı ama eksikleri var. Kodlayan arkadaş işinin ehli. Yeni nesil ve full schema yapılı şekilde çalışmaları sürüyor.

13 Ağustos 12 Kasım arasında siteye çok çok büyük şeyler yapılmadı. Tema değişti işte. Oturdu iyice site ve verilen linkleride. Bu arada bende yabancı bir projeyi de ev konuma dahil ettim. Yani Hemensorgulama ve Yabancı proje ile olacak bu ev işi. Yabancı projeyi kusra bakmayın ama sitede açıklayamayacağım. Yani onun hakkında bir şey istemeyin. Rıfkıda demeyiz abi veremeyiz bişey diyor. 😀

Yabancı sitenin hiti

Bu sitede ev konusunda destek olacak bana. 13 Ekimde açıldı. Bu gün 29. günü. Hit 2250-2.4k  tekil civarında. Gün gün gelişiyor. Yabancı projede bir anlatım vs olmayacak ama ara ara onunda durumunu bilin diye bu konuda hit, kazanç vs onunda ekleyeceğim.

Durum böyle arkadaşlar. Hemensorgulama tasarım yapılıyor tasarımı yenilenecek, bir de extra olarak yabancı proje dahil ettim bu süreçte.

23 Kasım 2015

Yabancı sitenin hitinde kıpırdanmalar oldu. İnşallah böyle devam eder. Gelir modeli daha önce de belirtmiştim Adsense. Reklamı 2 k yı aşkın hit alana kadar eklememiştik. Reklamlar eklendi. Hit durumu 3-3.5k civarında.

Ziyaretçi durumu

Alt bölümede hangi Ülkelerden hit aldığını ekliyorum.

Ülkelere göre tekil hit

Totalde 3.4 k hitin 1 k civarı Abd. Türkiye hiti yok denecek kadar az. Abd sonrası Japonya, Endonezya, Güney Kore ve Hindistan en çok hitin geldiği Ülkeler. Yabancı siteyi açalı 40 gün olduk. 40 günde günlük 3400 tekil ziyaretçi fena değil. İnşallah daha da güzel olacak.

Hemensorgulama için halen çalışmalar sürüyor. Yakında bilgilendirme yapacağım tekrar.

5 Ocak 2016

Yabancı sektörde olan site için hit durumu 82 günün sonunda alttaki şekilde. Rekamlar daha önce de belirtmiştim eklendi. Şu anlık güzel gidiyor. Hemen sorgulama için toplist vs, link gibi işlemleri ara ara yapıyorum. Yabancı siteden zaman kaldıkça ona da içerik girmeye gayret edeceğim şu sıralar. Oda artık istediğim doygunluğa geldi artık nokta atışı ile yükseltecek çalışmalar yapılacak. “turkcell fatura sorgulama” gibi kelimelerde ilk sayfa içine giriş yapmış. Buna benzer tüm içeriklerde sıralama aldırmak hedefimiz ilk 3 tüm alt kelimelerinde.

Herneyse yabancıda durum alttaki gibi. Yabanıc için detay, sektör istemezseniz sevinirim onda detay vermeyeceğim. Neden vermeyeceğimi tahmin edebilirsiniz. Açık şekilde verdiğim projelerde içerik çalma olayı vs çok oluyor. Hemensorgulamanın tüm içerikleri onlarca siteye klonlandı. Hoşuma gitmedi vs vs.

Rıfkının’da selamı var. Yakınlarda yeni bir yazı yazalım abi baya olduk artık diyor 😀

Hit durumu
Yabancı projemde şu anki hit durumu. Tarih: 5 Ocak 2016 Saat gece 12.30 civarı 🙂 82. günde durum böyle.

 

339 Yorum

Yorum Yapın
 1. yaw bende sonunu getirenilecegime , okadar sabredebilecegime inansam cok isterdim ayni sekilde baslamayi 🙂 ama napalim bizdede devam ve azim sikintisi var..
  Buradan adim adim takip edecegim ve cokda merak ediyorum sonucu, inaniyorumki bir ev degil iki ev bile alirsin sen bu kafayla 🙂

  • Bence azmin sıkıntısı olmaz. Sık kendini dal sende derim ton10. Kendin oyun eklemeye üşeniyorsan belirli noktalarda yazdırırsın vs girdirirsin makalecilere vs. derim.

 2. Tam bana göre yazı oldu şimdi bu, bende oyun sitesini dün açtım dediğiniz işlemleri yaptım bugünde bu yazıyı girmişsiniz takipteyim.

 3. Merhabalar, yazınız beni bile heyecanladırdı hatta herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa artık mail adresimi biliyorsunuz. Takipteyim 🙂

 4. Sabahta yazmıştım, daha önce görebilseydim Scriptte almamış olurdum. Scriptevi’den aldım ben oyun scriptini bu adımı tuttaramasamda diğerlerini adım adım uygulayacağım 🙂 hayırlısı bakalım. Ben evleneli 3 sene olmuş, çok geç sayılmaz bizde alalım birşeyler =)

 5. hayırlısı hocam. Iyi bi niyetle cıkmıssın yola insallah istedigin olur. Bende seninle birlikte baslayacagım ama niyetim ev degil dukkan almak :).

  Adresi paylasıp paylasma ma konusunda bi önerim var.
  Blogger dan ozel sadece davetlilerin goruntuleyebilecegi bi blog ac istedegin kisileri davet et ordan yaz ne istersen.
  Metini dinleme sen rıfkı candır 🙂

  • Hayırlısı Lenfom 😀

   Paylaşmama konusunda net karar veremedim dediğinde mantıklı gibi. Bir şekilde art niyeti olabilecekkişi varsa ayırmak gerekir mi diye düşünüyorum.

   • Cryptosam , aslında evet bizlerde yazabiliriz oyle olunca benim ismim güzel yada bana öyle geliyo aslında sizin değerlendirmeniz güzel olurdu bi grup gibi birşey kurulsa süper olur rahat rahat paylaşılır. Benim isim şansa denk geldi, org com alınmış net boşa çıkmış kaçmadan aldım daha önce birileri kullanmış hatta satışa falan çıkarmış eski sahibi bazı sitelerde. Scripti de inceleyebilirsiniz eğer isterseniz bana mailden ulaşabilirsiniz.

 6. Hayırlı olsun, Allah tamamına erdirsin. Mutlu huzurlu bir yuva nasip etsin inş.
  Bence ev almayı düşünmekle en doğru ve güzel kararı vermişsiniz. Yıllarca kira ödemekle ancak ev sahibine faydanız olur, kendinize olmaz. Bir yerden başlamak gerekiyor bu işlere.
  Bu sitenizi yakından takip ediyorum. Fikrinizde de başarılı olacağınıza inanıyorum. Önemli olan sabırlı ve azimli olmanız. Bizlerde sizden yeni fikirler öğrenip sitelerimizi geliştirme çabasındayız. İnş bu projenizde hepimiz için yararlı olur.

 7. Domain ve Host hazır üstad, yalnız ben daha önce kullanılan yaşlı bir domain kullanacağım yine oyun sektöründen. Bekliyorum 🙂

  • Var olanları salla Şenol hocam. Olmayan ev parasını bu site ile çıkarabilir miyiz buna odaklanmak gerek şu aşamada 😀

 8. Yeni sektör arayışında olduğumdan günlerdir düşünüyorum. Pek oyun sektörüne sıcak bakmıyordum dişli rakipler olduğundan dolayı ama bakalım deneyip göreceğiz. Domain ve hosting alındı beklemedeyiz 🙂

 9. Üstad çok güzel kalpli bir insansın. Allah yolunu daim açık eylesin. Sabahın seherinde sana dua ediyorum. İnşallah Rabbim duamı kabul eder.
  Benim de eski güzel bir domainim var. Onun üzerinden sizi takip edeceğiz. Allah pişman etmesin.

 10. Sen yolunda böyle iyi niyetle bulunduktan sonra ev de alınır arabada alınır.
  Allah bir ömür mutluluklar versin.
  Tüm sitelerim emrine amede…

 11. İki tane vardı sattım ben yaşlı domainleri be :/ Hem de marka olabilecek isimlerdeydi. Botundan tut da temalarına kadar her şey hazırdı. Neyse ben Rıfkı’yla takip edenlerden olacağım 🙂

 12. Merhaba kardeş. Blogunu uzun zamandır takip ediyorum. R10 daki yeni konunu görünce yine bi heyecan sardı. Bakalım takip edecem çalışmalarını. Yalnız bir şey soracağım daha önce bi oyun domaini almıştım oyun bilmem nesi diye bi kaç kez oyun scripti falan kurdum sonra sildim en son ilgisizlikten domaini yenilemedim. Şimdi o domaini yeniden alırsam iş yapar mı yoksa sıfır temiz bir domain mi alayım?

 13. 2 yıllık bir oyun domainim var bende seninleyim hadi bakalım ama hostu ayarlayamadım resellerin varsa bir host açsan sevabına 🙂

 14. Hayırlı olsun, hocam bende 2 ay önce bir oyun sitesi açtım. Bu konuyu takip edip sizinle birlikte ilerlemek istiyorum. Yapacağınız tüm çalışmalarınızı kendi sitem üzerinde de uygulayacağım. Çalışmalarınızı ve paylaşımlarınızı merakla bekliyorum

 15. Bu gönderiyi delikanlı adamsan paylaşırsın zaten öyle değilsen paylaşma ben onu bileyim yeter 😉

  Millet, siz kendinizi günlerce haftalarca seo üzerine, hit,reklam,para üçlüsü için gecesini gündüzünü bir etmiş insanlar değil misiniz?
  Öyleyseniz o kadar uzun bir “seo” rekabetinden anladığınız bu mu?
  Adam bildiğiniz yavru dille* seo nun dibine vuruyor 🙂
  Size hosting açtırıp backlink takası* (tabi yaa aynı sektör)
  Fayda için markalaşma (cryptosam.com) gibi.
  Birçok teknik deniyor.
  Sizde bu adamı masum,bütün seo sektörünü sevgiyle kucaklayan biri
  sanıyorsunuz.
  Bu sitenin sahibinin yaptığı tek şey reklam politikası 😀
  En iyisinide yapıyor.Bizim insanımız böyle şeylere aç.
  Bizim insanımız kendi rakibinin, kendi karnını doyururken sizin karnınızıda doyuracağını düşünür…ama yanılır 🙂 hadi sağlıklı organik hitler dileğiyle…

  • Görüş görüştür. Allah razı olsun düşünüp paylaştığın için. Klavyene, gönlüne sağlık. Takipçiler olsun, yakın çevremden tanıyanlar olsun ne niyetle bu sektörde iş yaptığımı bilir. Milletimiz yıllarca o derece sömürülmüş ki bu sektörde olsun olmasın, temkinli yaklaşmak hakkı.

  • CakaL senini yorumun bu sektör için çok saçma olmuş. Neyin markalaşmasından bahsediyorsun. Kişi zaten seo kelimesinde çok iyi yerde olarak kendini markalaşma yönünde ilerliyor. Yorumun mantık dışı hatta 7 yaşındaki bir çocuğun eline kağıt kalem verip te onu çiziktirmesi gibi bir şey olmuş. Sitedeki içerikleri bir oku sonra gel insanların delikanlılığını sorgula. Burada üretici olanları karalayıp üretimin tanımını tüketim olarak gören senini gibiler insanları sinir ediyor. Senin gibi çakallara cevap bile yetiştirmenin anlamı yok ya neyse. Sonuç olarak bilgin varsa paylaşımcıysan paylaş taktir edelim yoksa şeytanın avukatlığını yapma.

   • Nick name takılma,esprituel olsun diye böyle bişey yaptım.
    Onun dışında seo dan fazla anlamadığım doğrudur.
    Yaklaşık 1 sene önce kendi çapımda aylık 2000 – 3000 tl getirili bir e-ticaret sitesi kurmuştum ve optimizasyonunu bir arkadaşıma yaptırdım.
    Site 7-8 ay açık kaldı ve bu benim için yeterliydi bir sezon hiç yoktan ek gelirim olmuştu.Onun dışında bu arkadaş seo ile ilgili çalışmalar yaparken genellikle birlikteydik ve çok şey kaptım diyebilirim.
    Ben inanıyorum ki, internet aleminde herşey çıkar/menfaat için yapılır.
    Hemen inkar etmeyin.İlk önce kendi çıkarlarımızı düşünürüz.Çıkarımız bizi kurtarcak durumdaysa başkalarını minimum seviyede düşünürüz ki:bu düşünmemizde sadece kendi çıkarımız içindir.
    Onun dışında satranç oynayanlar bilir,bence bir sonraki hamlede dediğim gibi toplu oyun siteleri açılacak.Herkes birşeyler kasacak sonra backlink alımına gidilecektir.Olabilir mi ? Tabii kide.Bunun bir ayıbı yok.Ama en azından insanlarla piyon gibi oynamayın.Tek şah samet olmasın.Hepiniz şah olun hepiniz aynı kazanın.demek istediğim sadece buydu.

 16. Projen iştah açıcı ve güzel 🙂 Dediğiniz gibi bende 6 yıllık hiç çalışma yapılmamış domainimi hazırladım scriptimi ve herşeyimi hazırladım siteyi tam anlamıyla kurdum. Şuan sizi takip etmekteyim haydi hayırlı olsun şimdiden 🙂

 17. Merhaba

  bende oyun sitesi açtım ingilizce. bu konuda seninle görüşmeyi ve birlikte hareket etmeyi çok isterim. Mail adresimden bana ulaşabilirmisin rica etsem ?

  Teşekkürler

  • Selam Adem ne varsa konuya ekleyeceğiz aşama aşama ilerleyebilirsin. Yorumla iletirsen soruları herkes yararlanabilir daha uygun olur.

 18. Bana Bir Harf Öğretenin 40 yıl kölesi olurum demişler 🙂 🙂 Yeterki bilgiyi kullanmayı bil 🙂 Rıfkı abimize saygılar…

 19. Oyun domaini aldım ancak script için sizi bekliyorum. Script belli olunca yazarsanız alıp bir an önce başlamak istiyorum.

  Teşekkürler.

 20. Takipteyim hocam, 1 hafta önce açtım yeni bir oyun sitesi. Sizinle aynı düşüncelere sahibim 🙂 Yalnız Napius v2 kurdum ben 🙂

 21. samet hocam, siz şu anladığım kadarı ile bu yazının çalışması için hazırlıklar yapıyorsunuz, sitenizi uzun zamandır buradan takip ediyorum.
  herkesin para ihtiyacı olduğu gibi benimde ihtiyacım var, benide bu gruba dahil edersen, bu yeni sistemdeki gruba sevinirim.Bir Sorum vardı birde,
  hostgator kelimesi adowrdste reklam verirken, adwords reklam metnindemi yoksa , adwordste verdiğimiz sitenin içerisindeki makaledemi geçmiyecek hangisi.En Kısa Sürede Yazınızı bekliyor olacağım. Firma Desteği isterseniz yardımcı olabilirim.Firmamız mevcut.Video hazırlama vs.

 22. hocam liseyi bitirdik arkadaşımla gelecek nette dedik ve ortak olup giriştik yavaş yavaş geliştiriyoruz birşeyler. üni okurken elle tutulur birşeylerimiz olsun bari dedik.20 gün önce keşfettim sizi arkadaşada sıkı sıkı öğütledim ne yazıyosa oku dedim. Herşey için teşekkürler sıkı sıkı 2 takipçin var bil istedim 🙂

 23. Haydi bakalım üstad. Bu kadar takipçin var ve adamın dibisin. bekliyoruz ve herkesten şunu istiyorum. En aşşa 10 tane blog vardır buraya takılanlarda. hem sana hem rıfkıya katkımız olsun ve bloglarımızda açtığın siteye linkler çıkalım. bir tuğlada sen koy kampanyası. Belki çaya çağırırsın bizi. Sonra bizi tanımamazlık yapma. mail adresine göre misafir 😀

  • Çaya her zaman beklerim. Telefon numarası iletişim kısmında var. İzmire geldiniz mi haberim olsun. Hatta sitede düğün davetiyemi de yayınlayabilirim düğünüme de beklerim 😀

 24. Hocam merhaba,

  Benimde paraya ihtiyacım var. Bende oyun sektörüne sizin ile başlamaya hazırım. yanlız host olarak yurtdışından vps almıştım daha yeni. Yıllık ödemesini yaptım. Eğer mahsuru yok ise ben bu vps den devam edebilirmiyim. Domain olarak elimde 3 tane var ama karar veremedim bu konuda fikir ve önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca domain tavsiyeniz var ise bu teklife de açık olduğumu belirtmek isterim. Rıfkıya selamlar.
  Saygılarımla.

  • Bence yurt dışı devam edilebilir sıkıntı ya da dezavantaj olmaz bence. Domainlerde arkadaşlarına sorup budur dedikleri ile gir derim. O konuda inan bende kararsız bir insanım 😀

  • Çaya her zaman beklerim Mehmet hocam. Yemişim evini mevini 😀 Gider olmadı cafede içeriz. Ya da Süleyman abinin kahveye gideriz 😀

 25. Googleye ” oyun sitesi için seo ” yazmışken bu güzel blogla karşılaştım. 2 gündür bendede bir flash oyun sitesi kurma planı var. Domaini buldum hostu buldum. Script konusunda kararsızım aslında napius da olabilir wp’ye güzel bir tema da olabilir. İnşallah script sıkıntısını çözüp sitenin kurdelasını kesicem 🙂 . Başarılar dilerim sizede.

  • Sağolasın Doğukan iyi dileklerin için. Script ben Napius yeterli bulmuyorum ve kendim kullanmayacağım. Yeterli bulmuyorum derken oyun resimleri vs yeterli çözünürlükte olmuyor, görsel olarak zayıf olduğunu düşünüyorum. Kısaca ben görselliği çok iyi sunacağım gerekirse bunu html ile yapacağım ama görsellik şart 🙂 Basitlik şart.

 26. Drupal ile tema önerilerim:
  1. goo.gl/ V3RCV4
  2. goo.gl/ RTpPxZ
  3. goo.gl/ g0GHwZ
  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
  Wordpress tema önerilerim.
  1. goo.gl/ KRGOiU
  2. goo.gl/ 9tbI7g
  3. goo.gl/ 3sAV4a
  4. goo.gl/ I5qzxC
  5. goo.gl/ dU4EEB
  6. goo.gl/ CnViUg
  7. wparcade. com

  ek olarak Final 🙂
  goo.gl/ UFFb6y

  • İçlerinde gerçekten hoş temalar var. Tamamını inceledim. Umarım birinde karar kılacağız. Piyasada oyun üstüne veya oyuna uyabilecek ne var yok inceledim neredeyse ama verdiklerinden bazılarını ilk defa gördüm.

   • Beğendiğine sevindim. umarım başarılı olursunuz.
    Önceden de dediğim gibi drupal düşünürseniz elimden geleni yaparım.
    Drupal hakkında aklınızda sorularınız varsa cevaplayabilirim.

    Ayrıca drupal ile alakalı bir dip-not. her zaman sorulan soruya cevap.
    neden drupal yeterince tema yok piyasada. Çünkü drupal wordpress gibi her fonksiyonu temadan almaz. bir çok fonksiyonu çekirdekten ve 1-2 modülden alır. yani istenilen fonksiyonlarda temalar php bilgisine gerek kalmadan hazırlanabilir.

    Umarım uygun bir script yada tema bulabilirsiniz ama naçizane tavsiyem bu kadar etkileşim varken bunu kaybetmeden bundan faydalanmanız.

    birileri psd çizer birileri css döker. birileri php kodlar vs.

 27. Samet olaya ne zaman başlıcaksın kafanda belirli bir zaman var onu mu bekliyosun yoksa tema mı seçemiyosun?
  Günde 10 defa sayfayı açıyorum güncelleme var mı diye 😀

 28. Merhaba Samet,

  Samimi anlatımın sayesinde sanki yıllardır tanışıyormuşuz gibi bir his var içimde. Öncelikle gerçekten verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Sayende şu an digitalocean bir sunucu vps memleketimin güzel domain satıcılarının 20-25 tl ye sattığı domainleri 4-5 tl ye alabilen biri, corba-tariflerimcom adlı bir web sitesi sahibi gibi özellikleri olan biri olarak son bir ay içerisinde hiç de fena bir yol kat etmemiş olduğumu düşünüyorum.

  Ve şimdi diyorsun ki hadi bir de ev alalım 🙂 Güzel fikir takipte etmek isterim seni, çok da kötü değilimdir aslında web sektöründe (web sitesi yapabilen biri olarak) fakat seo açısından siteye hit çekme açısından çok bir bilgim ve becerim olduğunu söyleyemiyorum. Sen aslında anlatıyorsun ama işte bir türlü anlattığın şekilde de işin içine giremedik bir de bazen pat diye 12 tane domain açtık şunları şunları yaptık diyosun işte onları yapmak biraz zor geliyo 🙂

  Her neyse benim sorum bu oyun sitesi ile ilgili olarak şu olacaktı ; Oyunları nereden bulucaz ? Yani web sitemize oyun ekleyeceğiz ya çocuklar oynasın diye oyunları nereden buluyoruz ? O konu hakkında küçük bir bilgi paylaşabilirsen sevinirim.

  Herşey için teşekkürler gerçekten faydalı bir web siten var faydalı bir insansın !

 29. takipteyim hocam. bir oyun teması yapmıştım geçen aylarda ancak tam bitmemişti. bir göz atıver istersen, mail attım.

 30. Cryptosam, Mail adresim yorumda yazıyor. Oradan bakarsın. Ben senin adrese ulaşamadım, bir mail at istersen scripte bakarsın eğer kötü dersen bende çok ilerlemem sende bir kontrol etmiş olursun uyar mı uymaz mı yol yakınken wp temalara dönebilirim. 15 oyun yükledim detaylı videolu senin tariflerine uygun :)) Teşekkürler şimdiden…

 31. Sitenin ve r10 daki yazılarının takipçisiyim hocam. bu konuyu da yeni gördüm.

  ben de nişanı yaptım geçen ay, ağustosta da düğün var benim de. ev tuttum 3+1 geniş bir ev 725 tl ye. aidatı vs derken 850 yi geçecek herneyse. ( site dışında bu yönden de benzeriz.)

  bende 1 aydır bir proje geliştirip senin de değindiğin ev parasını biriktirmeye odaklandım. şu anda ne gelirnebir şey ama siteler açıldı (4 adet) içerikler bot ile giriliyor. botla dediğimi bakma özgün sayılır çekim yaptığım yerlerden parça alıyorum sadece, geri kalanı için de çalışma yapıyorum ekstra.

  bu konuyu da sürekli takip edeceğim. belki gaza gelirim hiç olmazsa.
  çalışmaya devam. kolay gelsin size de..

 32. Sahura kadar nasil vakit gecirecegim diye dusunurken seo hakkindabilgi edineyim dedim. Webmasterin can damarı olan google arama motoruna seo yazdigimda bu site ust siralardaydi. Daha onceden de forum uzerinden gelmis, 30gunde film sitesini hitlendirme konusunu beğenerek okumustum. Soz konusu ev olunca direk konuya dalayim dedim, Rıfkı sagolsun iyi karşıladı 😀 Seo sitesinde, boyle eglenceli yazilar gormek hoş. Sitede birbirinden guzel konulari yer imlerine nasil sıgdıracagım diye dusunurken, en sonunda metin belgesi açtım ona kaydediyorum. Artik ev davasinin pesindeyim, insallah villayida beraber alacağız. 😀

 33. Merhaba yapmak istediğin olmayacak bir şey degil 25k hiti olan bir portal ile 6 ay içinde (2005) yılında bu yapmak istediğini yaptım 🙂 olmamamıs için bir sebeb yok. Sabırlı olmak lazım.

 34. WordPress Tema Önerim ;

  Tema Demo : goo.gl/ dnO5C4

  Satın Alma : www. cinewp. com / cinewp-wordpress-premium-oyun-temasi-v1.aspx

  Bence birkaç css düzenleme ile resimleri büyültürsek bu tema iş görür.

 35. wpmanya nın scripti felaket kasıyor. ben açamıyorum şahsen… bu kadar kasan bir script daha görmedim. görsel olarakta hiç işe yarayacağını sanmıyorum.

 36. Hocam düğünün şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Allah tamamına erdirsin inşallah. Bende de 2.5 yaşında marka olabilecek bir domain vardı satışa çıkarmıştım. Hemen satıştan kaldırdım, ev almaya karar verdim 🙂 Hosting ve domain hazırolda seni bekliyorlar.

 37. Bence WP seçin hem seosu kolay hemde diğer eklentileri ile herşey daha mümkün.
  Özellikle arcade plugin ile harikalar yarabilirsiniz.

  Bende dahil olmak isterim.

 38. çok zor yerden başlamışsınız üstad öyle bir sektörki binlerce linki var bazı sitelerin allah kolaylık versin işiniz zor ama benim sitem farklı olacak diyorsunuz elbette bu sizi bir adım öne atacaktır..

 39. Rıfkı canımın içi o evi almamız lazım bol bol seo yap.

  Dostum bu script olayını bende çok araştırdım ancak yok yabancı tüm wærez sitelere kadar gezdim yok adam gibi sıfırdan yazdırsak mesela 10 kişi birleşip yazdıralım kullanalım 10 kişi nasıl olur? istediğimiz zaman ekleme yaptırırız

 40. Sitenize “uygun vps fiyatları” diye araştırma yaparken denk geldim. PR3 sitelerimden bir tanesi aynı ip’de olduğu için yararlanamıyordum. 10 dolarlık kupon kodu ile hem ücretsiz vps hemde pr3 linkim oldu. 1 aydır istediğim anahtar kelimelerden birinde 1. sırada diğerinde 3. ve 4. sıradayım. VPS ile ilgili yazından sonra tüm siteni okudum. Her yazın kayda değer ölçüde bilgi içeriyor. Bu bilgiler ışığında tarif sitelerimden hatrı sayılır bir miktar geliyor. Paylaşımlarını takdir ediyorum. Yolun açık olsun.

  Bu konunu okuyunca neden olmasın dedim bende. 4-5 ay önce başlattığım tarif siteleri ile istediğim yere geldim. Tarif sitelerinden gelen parayı bu işe yatırabilirim. Bunu oyun sitesi ile daha ileriye taşıyabileceğime inanıyorum. Emek verdiğimde karşılığını alabildiğimi gördüm ve bunca emeğin bir karşılığı olacağına şüphesiz inancım tam. Sana güveniyorum.

  Kafamı kurcalayan 1-2 mesele var onları sormak isterim. Oyunlar elle girilecek ve tamamı özgün yazılar yazılacak. Başlıklar aranma hacimlerine göre veya en popüler isimlerine göre girilecek. Resimler özgün şekilde ayarlanacak v.s bu kısımlar bizim emeğimizin özünü içeriyor. Oyun yapımcıları açısından acaba bu durum nasıl değerlendiriliyor? Oyunlara konulan reklamların süresi küçümsenmeyecek derecede gerçekten 10-15sn kadar başlangıç olarak reklam yapıyorlar. Çocuklara PLAY kelimesini öğretmemiş olsak vay halimize. Reklam linklerini yasakladığımızda şikayet alabiliyoruz ve telif haklarını ihlal ettiğimiz gerekçesiyle adsense yasak koyuyor. İlk sorum oyunları ne şekilde ekleyeceksiniz ve kullanıcılarınızı sitede tutabilmek için neler yapacaksınız.

  Bir diğer mesele ise konuyu takip edenlerin yaklaşık 30-40 civarında olduğunu varsayıyorum. Bu sayı mutlaka artış gösterecektir. İşi usulüne uygun kavrayanların(!) toplam takip edene oranla %50 olduğunu düşünsek bile küçümsenmeyecek bir rakam ortaya çıkıyor. 50 kişiden 25’i genel klasmanda ilk sıraya nasıl oturacak. Alt kategori bazında düşünsek dahi ilk sayfa veya 2. sayfa değerleri çok fark ediyor. Tarif sitelerinden yaklaşık 50k tekile sahip siteye rağmen 1. sırayı kaptım ama 1 hafta sürmesine rağmen inanılmaz hit aldım. ( Ramazan ayının etkisi büyük oldu. ) 2. hafta sıralamam değişince %50 hit kaybı yaşadım. 1. sıradan 7. sıraya geriledim. Büyük bir dalgalanma oldu. 1. ile 7. sıra arasında bile hit konusunda %50 lik bir kayıp yaşanırken 25 kişi nasıl olur diye merak ediyorum. İlk sayfaya sığmayacağımız kesin 🙂 Buna bir çözümünüz var mı?

 41. Tekrardan rahatsız ediyorum hocam farklı sektörlerde olacak demişsiniz hangileri bunlar tek bir genel site açsak sub olarak her kategoriye içerik girsek oyun. asda. com
  at. asda. com gibisinden böyle daha sağlıklı olurmu?

 42. Hacı cok sıkı takipteyim durum nedir 😀 Bu arada sitene hastayım ev alabilmen için reklamlardan 1-2 tık katkıda bulunuyorum her gün 😀

 43. Yıllardır ilk defa Reklamdan Para Kazanmaya niyetlendim sayende, ben yıllarca bu projenin arkasından gidebilirim, ama ilk etap’ta düzenli olarak yapılması gerekenleri hatta şu saatte şunu yapın desen bile onları yapabilcek kişilerin olduğuna inanıyorum,

  1 yıl sonra tüm işlemler boşa gitse de çabaladık deriz 🙂 eminimki çabaladığımızla kalmayacağız.

 44. Samet hocam selamlar, Düğününüz hayırlı uğurlu olsun, mutluluklar dilerim.
  Bu oyun sitesi ile ilgili projenizi takip ediyoruz insallah, domainimizi felan aldık ,
  Bir bilgiyi paylasmak istiyorum ben , googlede “oyun oyna” kelimesinde ilk sayfada çıkan .net uzantılı bir site var, bu sitenin satılık ilanına rastladım bir sitede, adam siteye 5000 tl fiyat biçmiş , sitenin aylık kazancınıda yazmış 300-350 TL arası diyor. şimdi ben kendi çabamla çıkaramam bir siteyi bu şekilde ilk sayfaya , olduya çıkardık diyelim 350 tl kazanç ile değil ev almak o evin kirasını ödeyemem , burada sizin öngördüğünüz farklı açılımları yakalamak ve farklı ve benzersiz bir site oluşturmak , daha sağlam işler yapmak bakımından faydalı olacaktır diyerek size katıldığımı belirtmek istiyorum.

 45. insan isteyince başarır yapamayacağı bişey yok. yazılarını okudum ustam bende nasipse seneye bu zamanlarda düğün yapacam 🙂 e haliyle sıkıntılar herkesde var yanlız bende sanki biraz daha fazla var gibi 🙂 izmir karabağlarda oturuyorum tanışmak nasip olur inşallah. yazının devamını vede evin anahtarını görmek nasip olur inşallah, bizimlede değerli bilgilerini paylaşırsan çok memnun kalırız.. iyi günler kolay gelsin.

 46. Bir sonraki adımı sabırsızlıkla bekliyorum ama eğer sektörler belirlenmiş ise, birinci adıma geri döndük ve domain seçimleri için baştan alacağız demektir. Hocam sektörler netleşti ise domain ve host araştırması yapalım. Kısa bir ara not girerseniz iyi olurdu.

 47. reis öncelikle Allah muvaffak eylesin inşallah.

  ben de açacağım bir oyun ve bir film sitesi de artık hostingcilerin üçkağıtçılıklarından bıktım. acaba diyorum blogger alt yapısını kullansam nasıl olur?

  vaktiyle bir film sitem vardı blogger tabanlı kendi domainimi kullandığım. 10k hiti vardı uzun süre öyle gitti. bu işlerden anlayan bir arkadaş dediki bu site wp ya da başka birşey olsaydı 100k hitin vardı senin derdi hep. çünkü sunucularını yormasın diye hitlenen blogspotların ayarını düşürürverirmiş amiyane tabirle yani. sen ne diyorsun bu konuda?

 48. Merhaba Hocam ben oyun sitesi kurmuştum site açılalı 3 ay olmadan 2 tane salon kiralayan oldu birisi türktü diğeri afkanistanlıydı türk olanına salonu 1 yıllığına 200 tl verdım afkanistanlı olan bayanada 1 yılığına 1500 afkanıstan dolarına kiraya verdım burda istikrarlı kim çalışırsa yılmadan doğru staretejik olarakta o kişi istediğinin daha fazlasını hem kazanır hemde yaptığı işte keyif alır hocam sizde biliyonuzki işin başı zor zor olanı başarmak istikrarlı çalışmakla olur iyi günler..

 49. Bende takipdeyim Domain arıyorum yetişecegim size hosting’im hazır ama.
  Tr lokasyon olması şartmı benim kendi dedicated’im var Fransa Lokasyon oradan kendi makinamda barındırıyorum sitelerimi.

 50. Samet hocam evlendin sanırsam allah mutlu mesut etsin darısı başıma inşallah :D..
  hocam açtığın sitenin son durumu nedir acaba ?

 51. Güncelleme yakında gelecek arkadaşlar yazıda. Alacağız denilmişse ne yapıp edilip o ev alınacak 🙂

  Sadece azıcık sabır. İyi dileklerde bulunanlara, düğünüm vesilesi ile tebrik edenlere, olumlu ya da olumsuz yorum yazanlara cümleten teşekkürler.

 52. makalelerinden ve başarından dolayı tebrik ederim 🙂 fakat bunca yazan arkadaş oyun sitesi açıp senin sözlerini harfiyen yerine getirirse hepimiz aynı anda ev alabilicekmiyiz 🙂

 53. merhaba arkadaşlar konu açıldığından beri takip ediyorum konuyu, sabırsızlıkla adımları bekliyoruz, projeye kısıtlı zaman ayırabileceğim için farklı bir oyun sitesi ile katılacağım muhtemelen olaya farklılık katacaktır.

 54. Takipteyim ama uzun süredir güncelleme yapmıyorsun dostum güveniyoruz sana sen o evi alıcaksın ben sabit bi gelir yapıcam:)

 55. Beklemedeyim, beklemedesin , beklemedeler.
  Belki beklemeye değer diye bekliyorum.
  Belki benim gibi çok bekleyende vardır.
  Bekle Cryptosam’ı açılsın güllerin,
  Hocam Bekler tamamdır , şimdi gol atmamız lazım acil forvet olayına geçelim artık,

  Sana inanmasam bir dakika durmazdım.
  Seni sevmesem ömür boyu beklemezdim,

  Selam ve dua ile kalın.

 56. Evlendin, balayına gittin geldin. Hadi siteye başla ev alıcaz başkan 🙂 Rıfkı’ya selamlar. Asuman’la arası nasılmış?

 57. Anlatım tarzınız çok akıcı tebrikler. Ancak bu oyun işini 4-5 yıl önce ben de yapmaya kalktım. Band genişliği sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Reklamlara tıklanacak ancak o kadar az ki TBM sizi tatmin etmeyecektir. Ev alma ile ilgili de görüşüm de zor olduğunu düşünüyorum. Şunu da söylemeden geçmeyim sizin yapmanız bu sektörde bir başarı hikayesini temsil edecek. Bakalım neler olacak, zaman ne gösterecek.

 58. İşte azim bu ! Azimle çalışan dağ delermiş 🙂 Kardeş ben girmedim işe ama seni sonuna kadar takip edeceğim 🙂

 59. macera başladı 🙂
  Ben tahmin etmiştim oyun sektörü tbmsi delirtir adamı iyi oldu 5 sektör 😉
  Bende alıcam 1 ev kesin alıcam

 60. Benim sektörlerden birine bulaşmışsınız hocam rıfkıya söyleyin ayağını denk alsın. 😛 Devam devam takipteyim..

 61. Bu mesajı sırf destek için atıyorum. Dualarımızla yanındayız kardeşim.. başarılar.
  O ev alınacak 😉 biyografi’de rakibiz ama olsun 🙂

 62. Bence uğraşlarınıza değmeyecek bir kategori oyun kategorisi sitenize aylık 100 bin kişi girse 300 lira kazanırsınız adsenseden tbm 0.03 oyun sektörü bitti 100 reklam tıklaması 3 lira yapıyor.Abd de 1 tıklama 1 euro 3 lira aklı olan yabancı site yapar yada para getiren siteler dekorasyon,plastik cerrahi gibi tbm 0.35 üstü 100 tık 35 lira yapar.

 63. Hocam takipteyim. Çok akıcı bir yazı olmuş 200 sayfalık makale yazsan bir solukta okurum:) İnşallah hayal ettiğin evi alırsın.

  En çok merak ettiğim kısımda;

  “evin salonunda boydan boya yatarken çekilmiş fotoğrafım” 😀

  Bol kazançlar…

 64. sa hocam forumda üye olmak istiyorum kaydımı yapabilirmisiniz yada bana davetiye gönderebilecek arkadaş var mı ?

 65. Merhaba, yazınız çok hoşuma gitti. Umarım amacınıza ulaşırsınız.

  Bizim de arkadaşımla üzerinde çalıştığımız, flash oyun oynama tarafı da olan bir oyun sitemiz var. Mail atarsanız belki birbirimize destek olabiliriz.

 66. Takipteyiz, bu iş yoğunluğunda bakalım fırsat bulup bizde yapıcaz inş belirttiklerini. Site sadeliğine dair düşünceni anlamak için site adlarını gizliyerek ekran görüntülerini paylaşır yada site adlarını mail atar mısın.

 67. Sendeki bu azim iyi güzel hoşta hayat acımasız be canım kardeşim. Oyun sitesinden ev alınır mı? Kalbin temiz ya umarım Allah kalbine göre verir. O salonda boydan boya yatan resmini dört gözle bekliyorum helal olsun diyip senin gibi iyi niyetli bir insanın hayali gerçekleşti diye sevinmek için. Yeni buldum ve takipteyim bloğunu Allah yardımcın olsun…

 68. evi bu şekilde alamazsın .. kendini de milleti de kandırma 🙂
  senin site adam olana kadar 200.000 tl lik ev 400.000 olur :=)

 69. Arkadaşlar Merhaba,

  tavsiyecanavari nokta com adresli bir proje oluşturdum. Bir aralar tavsiye üzerine bir proje fikrim vardı. Site daha çok yeni, içerik oluşturmaya çalışıyorum ve henüz duyurmaya başlamış değilim.

  Sizce doğru yolda mıyım, nasıl ilerleyebilirim, Web tasarım ve arayüz kodlama alanında 10 yıllık iş tecrübem var ama, bir proje yayınlama ve devam ettirme, içerik alanında yeni sayılırım.

  Neler tavsiye edersiniz? Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

 70. İnternetten para kazanılır. 6 yıldır sektörün içinden biri olarak buna inanıyorum. Bu siteye çeşitli aramalarımda rastlıyorum. Başarılı ve samimi. Bu işlerle uğraşanlar genelde meraklı tipler. O yüzden çabuk ilgileri dağılıyor. En azından kendimi biliyorum ki öyleyim. Demek istediğim, eğer tek kişiysen, site sayısı çok olmuş gibi . Başarılar

  • Bizde 6-7 yıldır netin içindeyiz tek hobimiz ve ilgimiz olarak, anca para harcadım ve halen harcıyoruz , şans mı gülmedi nedir , verdiğimizi çıkaramıyoz bazen , nasıl ev alınır ,anlamadım hacı , ben bırakcam bu işleri , gitcem kırlara yeşillere boş zamanlarımda artık , napak olmaayınca olmuyor , bu işlerin başı sabırdır ama 6 yılın sabrıda olmaz artık , buraya kadar..

   • Eee sabır Osman kardeşim. Her işin başı sabır ve doğru adım atmak. 6 yıl olmaz bir gün bir olur 1 değil 6 ev alırsın 😀

 71. hocam bende yabancı dizi sektöründen takip ediyorum sizi inşallah istediğiniz evinizi alabilirsiniz başarılar dilerim 😀

 72. Samet hocam hayırlısı olsun tekrardan, umarım hedeflerinize ulaşırsınız. Eklentiler dikkatimi çekti ve Türkçe kaynak bulamadım açıklayan. ManageWP – Worker ve Seo Auto Links tam olarak ne işe yarıyor? Ayrıca Anti-Spam bekleyen 8.000 yorumumu denetleyip silebilir mi? 😀

  • Resmin altına tamamını açıkladım eklentilerin. Wp optimize var onunla silersin o spamları hemde tek tıklamayla. Anti Spam yapılmadan kursaydın 8000 değil 8 adet bile spam gelmezdi 😀 Spama kesin çözüm yani o.

 73. Bir domainde ben kaydedip başlayayım; hocam sorun olmazsa temayı düzeni (içerik hariç) herşeyi sizden benzetsem olur mu 😀 Rakip değil kazanan iki dost olalım 😀
  r10:Soltrate

 74. Bu konu uzun süredir güncellenmiyordu, bi web site düşüncem vardı yazılar hazırdı ama web site hazır değildi geçen gün açmıştım, şuan aynı anda gidiyoruz. Takipteyim 🙂

  • Selam Efe. Tam denk gelmiş. Yetişmeye çalışan skypeden de görüştüğümüz bir kaç arkadaş var. Onlarda siteleri pazartesiye kadar benim seviyeye getirmiş olacak. Sizde tam net benle aynı seviyeye ulaştırın sonrasında tam gaz devam.

 75. Sağol üstat uzun zamandır gözden kaçırdığım bir durumu bu yazın ile yakalama şansım oldu çok teşekkürler, aynı zamanda projende başarılar Samet..

 76. Hocam ben bu yazıyı görmeden daha dün kişisel blog açtım her türlü konudan paylaşım yapmaya karar verdim 9 tane oldu bu yazıyı gördüm şimdi sizce tutar mı? Yani azimli olmak istiyorum kişisel blog ama içinde her şeyden olacak güzel gidiyor seoya uygun yazıyorum yazıları.

  • Hocam azmedersen neden olmasın. Olur elbet fakat çok karışık, her konuda yayın yapan siteler çöp veya spam algılanabiliyor. Otorite sağlaması daha güç oluyor. Teknoloji, webmaster konuları vs gibi genel olarak ilgini çeken bir alan seçerek ilerlersen daha hızlı ilerleyebileceğini düşünüyorum. Yani ya bizimle beraber sorgulama türü tek konuda bir şey aç ya da kendi siteni belirli bir kategoriye odakla derim.

    • 2 kategoride bence sıkıntı olmaz. Ama oyun işini keyifle yapıyorsan bence farklı bir domain alıp o site üstünden yapmalısın. Matematik hakkında siten vardır etkili ders çalışma hakkında yazı olur amaç eğitim olur uyum vardır. Webmaster sitende flash ile oyun yapımı dersin bunlar arasında bir bağ vardır. Webmaster ile oyun arasında bence bağ olmalı. Yani bağ olan şeyleri paylaş ya da oyun yorumları yapıyorsan domain al onu farklı domainde yap derim. Ben olsam böyle yaparım.

      • Android uygulamaları hakkında bir site olabilir, hızlı hit isteniyorsa biyografi olabilir ama bu verdiklerimin hiçbirisi sorgulamanın verdiği tbm yi vermiyor. Birebir denedim bunu. Bayanlara yönelikte tesettür elbise, gelinlik, moda gibi konular olabilir. Bunlarda da aynı şekilde tbm bu denli güzel değil.

 77. 2 senelik uğraşım sonucu ayda 1 tl getir getiren bir site dışında bir sonuca ulaşamadım 🙂 Şu anda sizi adım adım takip ediyorum.

 78. Hocam gaza geldim 5 tane site açtım hepsine uyguluyorum 2si İngilizce 3ü Türkçe kim bilir gerçekten tutarsa 5 tane evim olur 😀

 79. Merhaba. Farklı olmak istiyorsanız sitenizin hız ayarlarını ve mobil tasarımını derhal yaptırmanız gerek. Style.css dosyasını link rel ile çağırarak değil de şeklinde çağırarak css leri dışarı çıkarabilirsiniz, aynı şekilde .js dosyalarını da. PageSpeed Insights sayfasında sorgular yaparak sitenizin eksiklerini HIZ bakımından görebilir ve düzelterek Google gözünde 5 adım daha öne çıkabilirsiniz. Ayrıca temanın fonksiyon dosyasına wp emoji(gördüğüm kadarıyla kullanmıyorsunuz emojileri sitenizde), wp-attachment-thumbnail gibi resim taglarını komple silerek sitenizde gerçekten güzel bir hızlanma yaratabilirsiniz. Hem siteniz pek WP gibi görünmez kaynakta, daha özgün bir şeyler yapmış olursunuz. Tema dosyalarınızın belli başlı çektiği dosyaları da ana dizine atarak (style.css,js dosyaları,logo,çeşitli işlevsel resimler vs.) oradan çağırabilirsiniz. Her açtığı siteyle en az 1 hafta içli dışlı olup icabında yatıp kalkan birisi olarak en azından naçizane bilgilendirmek istedim. Konunuzu takip edeceğim tekrar aktif olduğunda. Fakat eksiğiniz gözlemlediğim itibarı ile birçok eksiğe sahip. Zamanlara yayarak siteyi geliştirmek SEO için gerçekten çok önemlidir, tecrübelerim bunu ortaya koydu hep fakat artı yönde geliştirmeler olacak, siteyi kastıracak ya da gereksiz geliştirmeler tabi ki siteyi aşağıya sürükleyecektir. WordPress hakkında kendinizin bilgisi elbette vardır fakat herhangi bir konuda mail adresime yardım mesajı atabilirsiniz.
  Not: Hitsiz WordPress sitem şu zamana denk hiç olmadı.
  Not2: Hitsiz normal scripte sahip sitem 1 kez oldu o da oyun sektörü idi.
  Dipnot: Adsense ile olmasa da internetten 3 ev almış birisiyim. 🙂

  Saygı ve selamlarım ile. Takipteyim…

  • Görüş ve bilgiler için çok çok teşekkürler. Emek vermişsiniz. Harfiyen okudum ve adım adım uygulamaya çalışacağım. Dediğiniz gibi site içi işlemler ve kullanıcı deneyimi çok ama çok önemli.

  • Hocam 3 ev almışsın büyük başarı bende ev kredisini ödüyorum daha 8 yıl var bitmesine 😀 cryptosam arkadaşımız maşaallah bizlere yol gösteriyor olcak yavaş yvaş hitlerim arttı dediklerini yaparak 0 hitli site oldu 100 hitli : )) . Adsense ile degilde internetten kazandım dediniz nasıl bir internet bu bizimde evimizde internet var azcık açabilir misiniz internetten olan ev işini : ))

    • Merhabalar, yaptığınız çalışmalar çok dikkat çekici. Umarım sonuçları güzel olur. Bende yeni üniversiteyi bitirdim ve atanamayacağımı anlayınca internete yöneldim. Yazınız bana çok yardımcı oldu. Teşekkür ederim. Ayrıca Kemal bey 3 daire parası kazanmış ama bunu nasıl yapmış onunla iletişime geçmem için benim mailime iletişm bilgilerini gönderebilir misiniz?

  • Olurmu öyle şey Yaşar hocam. Yazı güncellendi. Bekleme gerekli idi aceleci olmadan daimi bir ekmek kapısı yapmaya çalıştığım.

 80. hocam bende takip ediyorum uzun zamandır twitter için ne önerirsiniz nasıl bir yol izlemeli. bir de yorum için hangi programı kullanıyorsunuz. Tanıtım yazısını ne zaman ve ne şekilde almayı önerirsiniz.

  • Hocam yazıda detaylar verilecek. Takip edin diyorum geçte olsa 😀
   Yorum için r10da bir program vardı onu kullanıyorum. Ama aynı ipden gidiyor işte editlemek gerek birazcık. Birde siteye spm yorum alımını açın gelen spm yorumlar farklı iplerden onları editleyip kullanın derim 😀

  • Erkan kusra bakmayın hayat bu. Müsait olamıyor insan iş, güç meşakkat derken elden geldiğince sık güncellemeye çalışacağız. Ama proje devam ediyor bundan vazgeçmiyoruz bunu bilin.

 81. merhaba hocam agario oyunun pvp serverini açtım 2 ay önce 3 4 gün önceki bi dalgalanma ile anahtar kelimede 400 e atmıstı bugun baktım 4 e yükselmişim suan yerim gayet iyi burda kalmak için ne yapabilirim ? 400 e düşünce abarttıgımı düşünüp seoyu bırakmıstım artık nasil olduysa durum düzelmiş.Sitem agarioncom 400e düşme sanrım su şekilde oldu google sitemi .com/tr şeklinde eklemişti suan direk .com şeklinde gösteriyor. 10 k hitim var 1.2 k civari blacklink gözukuyor forum ve blog sayfası var blog tamamen seo amacli oda cogu kelimede 5 -6 . sırada seo amacli blog a yazı yazıp link gönderiyor benzer sitelere yorum yapıyor(site girme olanlara) 4-5 blogspottan aynı şekilde link gönderiyordum.Biliyorum sende mesgulsun ve bende biraz uzattım ama seni tamamen herseyi bilen bir abi şeklinde görüyorum.Cevap verirsen sevinirim.

  • Selam İnanç Öncelikle geç bir dönüş oldu ama sonradan okuyanlar faydalanır. Bence agrasif ve çok hızlı linkleme çalışma. Yerin güzel ise çok abartmadan 2015 yılı için seo yazımızdakileri adım adım uygula ve yerini sabitle derim.

 82. samet hocam ben size forex ile alakalı bir siteyle katıldım. Makaleleri günlük giriyorum. Adsense konusunda ne dersiniz para getirir mi?

 83. Hocam kaç gündür bir güncelleme yapmadınız konunuza acaba projeyi durdurdunuzmu sonunu merak ediyorum iyi günler.

 84. Üstad, epeydir güncelleme yok. Seni epeydir takip ediyorum. Hoş senden güzel bilgiler edindin. Bu sorgulama sitesinden güzel haberler geliyor mu? youtube falan birşeyler yapıyordun bir de, en çok merak ettiğim aslında tekil hitin ve sayfa görüntülemen 🙂 hadi hayırlı işler

  • Sayaca erişim mevcut Hakan hocam. Farklı 1 proje ile de bu projemi ev için destekliyorum. Detaylar eklenecek konuya.

 85. Gecen yillarda soz yada nisanlandigini biliyorum. Guzel bir projeler var ancak sabir gerekli mutlaka verdigin bilgiler icin ise tesekkur ederim.

  • E arada biraz aksadı ama tasarım vs uğraşıyoruz. Birde yabancı site olayı çıktı onuda ilave ettik. Hayırlısı bakalım.

 86. Merhabalar wordpress yoast seo eklenti kullanıyorum. page1-page7 kadar sayfalamada duplicate sorunu nasıl çözümlerim.

  • Ayarlarda arşiv sayfalarında kategori arşiv sayfalarında vs noindex follow ayarı vardı. Yoast seo ayarlarından kısaca yaparsınız Savaş hocam.

 87. Sizden çok şey öğrendik ve öğreneceğimiz daha çok şey var. Sizin gibi paylaşımcı biri web ortamında kolay kolay bulunmaz. Cryptosam değeriniz bilinir inşallah. Teşekkürler.Başarılar

 88. Samet hocam biraz konu dışı olabilir ama bir sorum olacak. 31 Temmuz 2015 yazınızda elinizde eskiden beri var olan bir siteyi yeni çalışmanızda o siteye yakın bir kategoriye 301 yaptığınızı söylemişsiniz. Benim de böyle bir düşüncem var. Elimde html hazır template olarak kullandığım ürün ve tanıtım yaptığım toplamda 35 sayfalık bir domainim var. Bu domaini Ana sitemdeki uyumlu bir kategoriye 301 lemek istiyorum. .htaccess kullanarak denedim ama olmadı. Web master tools dan eski siteyi yeni siteye adres değişikliği yapmak istediğimde zaten orada alt kategoriye yönlendirme yapılamayacağı yazıyor “Sonuna eklenmiş başka yol olmayan bir alan adı belirtmelisiniz (örneğin, wwwexamplecom veya altalanadi examplecom). yazıyor. İnternetteki kaynaklarda bir siteyi diğer sitenin ana sayfasına yönlendirme anlatılıyor alt kategoriye yönlendirme anlatılmamış. Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim, iyi çalışmalar.

 89. Valla 2014 yılında açılmış bir konu hala dün gibi hatırlıyorum nasıl etkisinde kaldıysam hala hafızamda ama hala yapamadım 🙂

 90. Merhaba samet;
  Kategoriye 301 ile domain yönlendirdik ama bunu google amcaya nasıl söyleyeceğiz. Webmaster toolstan kategoriye yönlendirme yapılamıyor.
  Domaini yönlendirdiğimizde webmaster toolstan belirtmesek bile google yönlendiriyor mu backlinkleri.
  Bu konudaki tecrübeni paylaşırsan sevinirim

 91. Slm Hayırsız Samet, sana seo eğitimi için ihtiyaç olacak, temawiver dan halledebilirmiyiz.. Seo server cpanel vaziyetleri.. Kendine iyi bak..
  izmire selamlar,..

 92. hocam yabancı site açmayı düşünüyorum bir şey sorcam lokasyon türkçe ya da ingilizce olması çok çok mu önemli? Bilginizi esirgemeden cevaplarsanız sevinirim. Tebrikler, inşAllah alırsınız hocam evinizi

 93. Yazını inceledim merak ettiğim şey evi alabildinmi 2 sene olmuş neredeyse umarım almışsındır son durumları paylasirsan sevinirim ?

  • Merhaba geç dönüyorum ama maalesef detay veremiyorum şu an için. Farklı projeler ile de devam ediyorum evi halen alamadım 🙂

 94. Hocam işini biliyorsun. En azından yazının başlığı gir bak diyor. Bende bu dediklerini kendi sitem üzerinde deneyeceğim bakarsın bakkaldan sakız alacak parayı buluruz.

 95. Rıfkı çok har vurup harman savurdu çok. Ev alacağız diye geldik zor geçiniyoruz samet hocam. Ver taktikleri gol atalım artık.

 96. Selam hocam bi haber sitem vardi 2 aylik bi site. Günlük ortalama 2 k kişi giriyordu. Google reklam verdi vs bizde meraktan reklamlara tikladik. Google reklamlari geri aldi bizde mail attik sebebi nedir diye ceo nun reklamlara tiklasini sebep gosterip ban attilar ve su an reklam yok. Googledan ban ı kaldirabilme ihtimalim varmıdır?

  • Ve aleykümselam hocam. Öncelikle karşıdaki kişilerde insan. Buraya yazdığınız gibi dürüstçe başvurup bence çözdürebilirsiniz. Hiç çözülmez denilen spam sorunlarında vs gerçekten webmaster yönergelerinin vs çıktılarını alıp çalışma yapıp uğraştığımı kanıtlayarak çözüm almıştım vakti zamanında. Hatta manuel işlemlerde de tamamen spam link çalışılmış sitelerde sayfalarca uğraşıp başvuruda bulunarak eskisinden daha iyi sıralamalar almıştım. Kısaca bence derdinizi net şekilde anlatıp durumu anlatın. İleitşim mailleri vs vardı diye biliyorum. Kolay gelsin.

  • Yaşayabilecek kadar 🙂 Yani evimi geçindirip hayatımı idame edebileyim yeter gözüyle bakıyordum, halende aynı şekilde bakış açım hayata karşı.

   • Merhaba r10 a yeni üye oldum ve sonrasında sizin güzel hedefinize denk geldim.Keşke yapsaydım zamanında dediğim olaylardan bir tanesi şuan sizin halâ kovaladığınızı düşündüğüm şey.Acaba şuan hedefe ne kadar yakınsınız yaklaşık 6 yıl olduğunu görüyorum nasıl bir sonuca ulaştınız neler yaşadınız bu deneyiminizi basit birkaç cümle ile anlatabilir misiniz? 🙂
    Umarım pes etmemiş ve halâ devam ediyorsunuzdur ben hedefinize ulaşacağınıza kesinlikle inanıyorum.Başarılarınızın ve mutluluğunuzun devamını diliyorum…

    • Merhaba. Çok geç bir dönüş oldu öncelikle kusura bakmayın. Günay hocam güzel trafikleri gördüm yabancı proje için. Sonrasında projelere çok zaman ayıramadım diyelim. İyi niyetleriniz için çok teşekkürler. Bilmukabele…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnternetten para kazanmak

Düğünüme davetlisiniz