TTNET Şikayetim ve TTNET Yerine İnternet Sağlayıcı Önerisi

TTNET yazısı hakkında hemen yorum yapmak için tıklayın

Yazıya başlamadan bilmenizi isterim ki bende sizler gibi sıradan bir vatandaşım. Bu sitedeki bu yazıyı TTNET (Türk Telekom) mağduriyeti yaşayınca ve aylarca giderilemeyince o denli kızdım ki emek ve uğraş vererek bir tepki olarak dile getirme amacıyla kaleme aldım. Alt bölümde verdiğim internet sağlayıcıların tamamı Taahhütsüz’dür. Bu sitenin bir amacı ve kendince doğruları vardır. Site ziyaretçilerime kesinlikle ama kesinlikle deneyip memnun kalmadığım hiç bir servisi önermem. Sonuçta iki günlük bir dünya. Kimseyi mağdur etmek istemem.

TTNET Alternatifi İnternet Sağlayıcı Önerileri

İlk Önerim Turk.net

Turk.net uzunca bir süredir kullandığım, taahhütsüz ve sıfır sıkıntılıdır. Fiber altyapı desteği varsa fiber yoksa VDSL paketlerini gönül rahatlığıyla kullanabiliyorsunuz. Ayrıca belirli limitlere kadar cayma bedellerini de karşılıyor. Alt bölümdeki bağlantıya tıklayarak abonelik başlatırsanız ilk ay ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Yada telefonla arayıp veya direk sitelerine girip davet kodu alanına CFO58US27ALB (Ceyhan Fatsa Ordu olarak gidiyor. 3. hanedeki Ordu’nun O su yani sıfır değil 🙂 ) girersenizde yine 1 ay ücretsiz kullanabilirsiniz. (Kodu girdiğinizde veya alttaki bağlantıyla satın aldığınızda sizde bende 1 ay ücretsiz kazanıyoruz. Yani ödediğim faturalarıma ufak bir destek olmuş oluyor ve sizde 1 ay fatura ödemiyorsunuz.)

İlk Ay Ücretsiz Olarak Turk.net’e Geçiş Yap & Kayıt OL

Telefonla Turk.net’e geçiş yapmak veya yeni abonelik yapmak isterseniz telefonda CFO58US27ALB davet kodumu verirseniz 1 ay ücretsiz olan kampanyadan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz üstteki linke tıkladığınızda da otomatik olarak 1 ay indiriminiz hesabınıza uygulanır.

İkinci Önerim Netspeed

İki ayrı lokasyonda internet kullanıyorum. Netspeed 100 Mbit fiber paketim mevcut. Taahhüt edilen hızı sonuna kadar alıyorum. Kesintiler vs çok çok az düzeyde. Hiç sorun yaşatmadılar desem yeridir. Gönül rahatlığıyla Vdsl veya fiber hizmetlerini önerebilirim. Netspeed sadece davet kodu sistemi ile çalışıyor ve alttaki kodu vererek kayıt yaptığınızda 12 ay boyuncaki faturalarınıza 5 TL daha az ödersiniz. Yani yıllıkta 12x5TL: 60 TL karınız olur. Zaten uygun ve taahhütsüz şekilde hizmet sunuyorlar. Daha da uyguna kullanabilmeniz mümkün davet kodumuzla. (Davet koduyla satın aldığınızda sizde bende 5 TL aylık daha az ödüyoruz. Dilerseniz kodu vermeden de alabilirsiniz. Ha verirseniz sizde 5 TL bende 5 TL daha az fatura ödüyorum. Ödediğim faturalara destek olmuş oluyorsunuz.)

Netspeed davet kodu: NQ7ZGC

Davet Kodu: NQ7ZGC ile Aylık 5 TL İndirimle Netspeed’e Kaydolun

Netspeed sitesine girince davet kodu istenen alana NQ7ZGC girebilirsiniz. Linke tıklayıp kayıt yapar davet kodu girmezseniz indirim elde edemezsiniz. Telefonla arayarak kayıt yapmak isterseniz yine üstteki davet kodunu verebilirsiniz.

Sıkça Sorulan İnternet Sağlayıcı Soruları

TTNET Nereye Şikayet Edilir?

CİMER, Tüketici Hakem Heyetleri veya BTK’ya şikayet edilebilir. TTNET’in kendi içinde de 444 1 444 ve 444 0 375 numaralı hatlardan şikayet kaydı oluşturabilirsiniz.

TTNET Alternatifi olarak Nereyi Önerirsiniz?

Kullanmadıklarımı önermiyorum. Bu sitemin amacına aykırı. Bu nedenle Turk.net ve Netspeed’i iki ayrı yerde internet ihtiyacım olduğundan kullanıyorum. İkisinden de memnunum. Önerebilirim.

Netspeed mi Turk.net mi Daha İyi?

İki Firmada bence gayet başarılı. Tabiki başarı oranı santrale olan uzaklığınızla da ilgili. Ama başarılı değilse iptal edebiliyorsunuz ve taahhüt yok.

Netspeeed Taahhütlü mü?

Hayır. Taahhüt yok. Dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Turk.net Tahhütlü mü?

Hayır. Tahhütsüz. Dilediğinizde iptal edebilirsiniz.

Netspeed 2022 Arkadaşını getir Davet Kodu

Davet kodu ile 12 ay boyunca seçeceğiniz pakete aylık 5 TL daha az ödersiniz. Netspeed davet kodu: NQ7ZGC

Turk.net 2022 Arkadaşını Getir Davet Kodu

Davet kodu ile 1 ay ücretsiz kullanım sağlayabilirsiniz. Davet kodunu telefonla abonelik başlatırken veya direk siteye gidince başvuru aşamasında kullanabilirsiniz. Turk.net davet kodu: CFO58US27ALB hanedeki Ordu’nun O su yani sıfır değil 🙂

TTNET Alternatiflerine Geçmeli miyim?

Taahhüt istemiyorsanız ve sorunlar yaşıyorsanız geçiş yapmanız avantajınıza olacaktır. Tabiki tercih sizin.

Üst bölüme önerilerimi ve kendimce çözümlerimi ekledim. Alt bölümdeyse yaşadığım sorunları adım adım inceleyebilirsiniz.

TTNET Şikayetim & Yaşadıklarım

TTNET ile yaşadığım sıkıntımı bloğumda dile getirmeye ve çözüm aramaya çalışmak için bu sayfayı oluşturdum. Alt bölümde yaşadıklarım 1 buçuk aylık bir sürede yaşadıklarımın sadece özetidir. Bu süreçte TTNET ekibinin işini hakkıyla yapmamasından vatandaşın uğradığı maddi kayıtpları alt bölümde görebilirsiniz. Bunun yanısıra ttnet kota sorgulama alanında sitemde yer vermediğim sıkıntılar yaşadım. Kotamın limitlemelerinde ve sistemlerinde görünümünde sıkıntılar vardı fakat burada ona değinmedim. O sıkıntıda uzun uğraşlar sonucunda giderildi. Bu konuda sorgu için 2 site kullanmıştım. İlki üstte. Diğer siteyi net olarak hatırlamıyorum.

  • Sıfır modem için 219 TL
  • 1 Defa elektrik konusunda uzman çağrılması
  • 1 defa hem elektrik hem de telekom konusunda uzmanın aynı anda çağrılması ve bina içi ankastreden ölçüm.

Ben neden bu masrafları yaptım. Sıkıntı bende değil şimdi bu tutarları kim karşılayacak?
Ben işte mağduriyetimi belirtmek için, bunları başka kişilerin yaşamaması için bu yazıyı yazdım. Kesinlikle karalama, argo tabirlere yer vermedim. Sadece yaşadıklarımı anlattım. Abartmadım. Tüm yapılan işlemlerin fotoğrafları, harcanan tutarların faturaları elimde mevcuttur. Şikayetim 1 buçuk aylık süreçte halen giderilmedi.

TTNET Adsl internet hattımı yıllardır kullanıyorum. 8 Mbit komple limitsiz paket kullanıp uzun süre sorunsuz kullandığım zamanlar da oldu, sıkıntı yaşadığın zamanlarda. Alt bölümde yer alan mağduriyetim son zamanlarda yaşadığım internet sıkıntıma ait sorunlar. Umarım kısa süre içinde çözüme ulaşabilirim. Haftalardır süren bu sıkıntı artık iyice canımı sıktı.

Bloguma yazı girerken TTnet ADSL 8 Mbit NETLİMİTSİZ hattı kullanıyorum. TTNET‘ in bu paketinde 50 Gb’ ye kadar 8 mbit’ e kadar hız kullanımı var. 50 Gb adil kullanım kotası aşıldığında ise hız limiti 3 Mbit olarak sabitleniyor. Bu zamana kadar ortalama hızım 6.96 Mbit civarlarındaydı. Bundan yaklaşık 1 buçuk ay öncesi başlayan sıkıntılarla internet hattım çoğu zaman 0.5 ile 1 Mbit arasında değişkenlik gösterdi. (Güncelleme: An itibarı ile hattımı VDSL Hipernet 35 Mbit’ e aktarttım. Portum değişince düzelebilir dediler ve çözülmedi.)

TTNET ile neler yaşadım?

TTNET kullandığım bir buçuk aylık süreçte toplam 4-5 defa 4440375 Ttnet Müşteri Hizmetleri numarasına açılıp kapatılmış Ttnet destek bildirimim olmasına rağmen hiç birinde problemim kalıcı olarak giderilemedi. Anlık olarak Ttnet hız problemi giderildi 24 saat sonra tekrar bozuldu. Kısaca şu son zamanlarda bloguma içerik giremememin en büyük nedenlerinden birisi bu. Bunun yanısıra kardeşim uzaktan eğitim ile KPSS’ ye hazırlanıyor. Bu sıkıntı nedeniyle kardeşim sürekli bağlantı sorunlarıyla uğraşmaktan derslere konsantre olamaz oldu. Bende onun dersi olan saatlerde resmen işi gücü bırakıp dersin bitmesini bekliyorum.

TTNET Müşteri Hizmetleri Şikayetim

Ayrıca şunuda belirtmeden geçmek istemiyorum. 4440375 TTNET Müşteri Hizmetlerini ortalama olarak her aradığımızda Müşteri Temsilcisi şu an alt yapı çalışmamız var size destek veremiyoruz gibi ibareyle bizi karşıladı. Kısaca sayısal loto oynar gibi sistemi çalışan TTNET Müşteri Temsilcisi tutturmaya çalıştık. Bitmek tükenmek bilmeyen altyapı çalışmaları, ilgisiz müşteri destek departmanı yüzünden internetten şu bir kaç ayda nefret ettim diyebilirim. Bu durum beni hem maddi hemde manevi olarak çok yıprattı. Bldiğiniz üzere farklı Firmalara, kendi sitelerime Seo çalışmaları yapmaktayım. Bu gibi yaşadığım şikayetleri dile getirmek adına da sitemde Şikayetler diye bir kategori açmaya karar verdim. Bu *TTNET yazısı zannımca sizlerle paylaştığım en ciddi yazı oldu. Ama belirtmeden de edemedim.

TTNET İnternet Paketi Hız Testi Sonuçlarım

TTnet tarafından evimdeki internet hattıma verilen hattımdaki hız değeri
TTnet tarafından evimdeki internet hattıma verilen hattımdaki hız değeri

Şikayetim olan TTNET Hizmet Numarası: 18935222**

Sitemde Şikayetler kategorimde ilk olarak TTNET Şikayetine yer veriyorum. TTNET Müşteri Hizmetlerinden haftalardır çözüm bulamadık bir de böyle deneyelim. Son olarakta, son yıllarda bu denli sinirlendiğimi ve yıprandığımı hatırlamıyorum. Teşekkürler TTNET.

Son durumum ne? TTNET sıkıntım giderildi mi? VDSL (Fiber) Hipernet paketine aktarıldım mı?

Yeni güncelleme: 26 Kasım 2013 günü Ttnet tarafından hız ölçümü için sabah saat 10 sularında evimize gelindi. Biz belirli saatlerde, özellikle akşam 6 ve 12 saatleri arasında internetimizin 0.5 mbit olduğunu belirttik. Kendileri iş saatlerinin akşam 17.00 a kadar olduğunu, sıkıntının ankastre kısmında olabileceğini belirttiler. Sıkıntı halen devam ediyor. Bende alt bölümdeki işlemleri yaptım:

* Bina içi tüm kablolama sistemini, internet hat sistemini yakın akrabamız olan elektrik ve telefon işlerine bakan akrabamızı gecenin bir yarısı eve çağırıp kontrol ettirdim. Hiç bir sıkıntı çıkmadı. Ankastre arızası olabilir dedikleri adsl arızamın ankastre yada kablolama sisteminde sorun olmadığını teyit ettirdim.

* 219 TL’ ye yakın bir tutara Fiber, VDSL, Adsl’ ye tam desteği olan, Airties marka modem satın aldım. Tüm modem kablolarını, bağlantıları sıfırları ile değiştirim. Modem değişimi sonrası sıkıntı düzelmedi.

* Ttnet‘ te kendi bulunduğumuz bölgeye bakan Telekom Müdürlüğüne giderek Müdürle bizzat görüştük. Porttan sıkıntı olabileceğinden, bölgemizde fiber altyapının bulunduğundan bahsettiler. 8Mbitlik paketimi 35 mbitlik Hipernet paketlerine geçittirdim. Mağduriyetimi, işin aciliyetini belirttim. Şu an ne arızam giderildi ne de bir üst pakete yükseltildim. Şu an halen haftalardır süren sıkıntımızın giderilebilmesi için (Hipernet VDSL – Fiber altyapıyla sunulan hızlı internet) paketine geçtik. (Tarih 27 Kasım 2013)

*Ttnet Müşteri Hizmetleri (444 0 375) hattını arayıp tekrar bildirim yaptık. En kısa sürede paket geçişinin tamamlanacağı belirtildi. 6 saat geçen konuşmanın üstüne ne bir dönüşüm ne de çözüm sunucul.

*Twitter destek hizmetine bildirimde bulunduk. Şu an dönüş halen yapılmadı. Herhangi bir dönüş yada çözüm 2 saati aşkın bir süre önce bildirim yapmış olmama rağmen yapılmadı.

*Yeni güncelleme: 29 Kasım 2013: Sıkıntı halen devam ediyor. Daha önce ankastreyi kontrol ettirmiştim. Sıkıntı yoktu. Bu sefer hem elektrik hem de telekom konusunda uzman 2 kişi ile bina ankastre girişine direk modemi takıp testler yaptık. Yani bina içi kesinlikle sıkıntı olmadığını belirlemek adına tekrar ekip çağırdık. Ana hat girişine modemi taktık ve alttaki resimleride buraya ekliyorum.

Ankastreden hız ölçümü yaptık TTNET uzman ekibi ankastre sıkıntısı demişti.
Ankastreden hız ölçümü yaptık TTNET uzman ekibi ankastre sıkıntısı demişti.

Direk TTNET’ ten binaya verilen kabloyu modeme bağlayarak hız ölçümü yaptık değerler alt bölümde.

TTNET' in ankastre sorunu olabilir deyip şikayetleri kapattığı binada yapılan direk TTNET hattı modeme takılarak yapılan ölçüm sonuçları.
TTNET’ in ankastre sorunu olabilir deyip şikayetleri kapattığı binada yapılan direk TTNET hattı modeme takılarak yapılan ölçüm sonuçları.
Binada ankastrede yapılan ölçümlerde 35 Mbit Hipernete 1 ayı geçkin süredir günün belirli saatlerinde verilen hız değerleri.
Binada ankastrede yapılan ölçümlerde öncesibde 8mbit düz adsl kullanıyordum. Düz adslden sonra Hipernete geçtim. Hız değerlerim 0.5mbit – Maximum 2 mbit arasında günün belirli saatlerinde oynuyor. Kısaca şu an üstte ölçülen değerde hız 1.94 mbit değil 35 mbit olmalıydı.

Görüldüğü gibi TTNET hız sorunu halen giderilmedi. Bunların yanısıra Twitterden TTNETDESTEK nickine yazdım döndüler sıkıntı çözülmedi, TTNET Destek kısmına mail attım halen yanıt bekliyoruz.

Son güncelleme: Uzun uğraşlar sonucunda sorun giderilmiştir.

Not: TTNET kelimesi Türk Telekoma ait kayıtlı Markadır. Sayfada ilgili Firma’ dan hizmet alıp, hizmetten memnun kalmadığım için kişisel görüşlerime yer verdim. İlgili yazı sadece kendi yaşadığım problemin abartılmadan yazıya dökülmüş şeklidir.

TTNET Sorunumu Kalıcı Olarak Nasıl Çözdüm?

Taraflarında olan mağduriyetim aylarca uğraşın sonucunda giderildi. Yıllardır bu denli mağdur edildiğim için TTNET kullanmadım. Turk.net ve Netspeed kullanarak mağduriyetimi kendimce kalıcı olarak çözdüm. Yazının başında da sizlere Turk.net ve Netspeed için detayları anlattım.

245 yanıt

  1. 14hazirandan buyana nakil basvurusunda bulundum on defa randevu verdiler hala gelen yok bu ne bicim hizmet biktirdilar artik

  2. İnsanları anlamak mümkün değil. Yüzlerce insan kullanmış. Arkadaşlar memnun değilseniz bakın sözleşme istemeyen yerlere ve geçin gitsin.

  3. türk telekom alt yapısını kullanan millenicom ile 6-7 yıldır sözleşme yapıyorum bu yıllar içinde bana doğru düzgün internet hizmeti vermediler yeni sözleşme yaptım internetimin 8 mb den 16 mb çıkacağını söylediler ama 2 aydır kullanıyorum 16mb bırak 8mb bile göremiyorum sizden iyi hizmet alamadığımı sözleşmemi fes edeceğimi söylediğimde bana cayma bedeli ödeyeceğimi söylediler ben koronadan dolayı evden çıkamıyorum yaşım 65 bu firma hakkında gerekeni türk telekom olarak yapmanızı siz yetkililerden ısrarla rica ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna Benzer Yazılar

CyberPanel kurulumu
Linux

CyberPanel Kurulumu

Yıllarca cPanel ve diğer kontrol panellerine yüzlerce hatta binlerce dolar ödemek zorunda kaldığım için CyberPanel’i ilk duyduğumda oldukça heyecanlanmıştım. (Yıllar öncesi CyberPanel ilk çıktığı zamanlarda).

2020 SEO
SEO

2020 Yılı İçin SEO Çalışması Rehberi

Son yazıyı yazalı baya olmuş. Hem şöyle içimizi dökelim, Seo’da neler olup bitmiş bildiklerimizi veya öngörülerimizi yazalım, hem millet ne yapıyor ne ediyor bir bakalım