TTNET şikayet – TTNET Adsl internet şikayeti

TTNET yazısı hakkında hemen yorum yapmak için tıklayın

TTNET ile yaşadığım sıkıntımı bloğumda dile getirmeye ve çözüm aramaya çalışmak için bu sayfayı oluşturdum. Alt bölümde yaşadıklarım 1 buçuk aylık bir sürede yaşadıklarımın sadece özetidir. Bu süreçte TTNET ekibinin işini hakkıyla yapmamasından vatandaşın uğradığı maddi kayıtpları alt bölümde görebilirsiniz. Bunun yanısıra ttnet kota sorgulama alanında sitemde yer vermediğim sıkıntılar yaşadım. Kotamın limitlemelerinde ve sistemlerinde görünümünde sıkıntılar vardı fakat burada ona değinmedim. O sıkıntıda uzun uğraşlar sonucunda giderildi. Bu konuda sorgu için 2 site kullanmıştım. İlki üstte. Diğer siteyi net olarak hatırlamıyorum.

 • Sıfır modem için 219 TL
 • 1 Defa elektrik konusunda uzman çağrılması
 • 1 defa hem elektrik hem de telekom konusunda uzmanın aynı anda çağrılması ve bina içi ankastreden ölçüm.

Ben neden bu masrafları yaptım. Sıkıntı bende değil şimdi bu tutarları kim karşılayacak?
Ben işte mağduriyetimi belirtmek için, bunları başka kişilerin yaşamaması için bu yazıyı yazdım. Kesinlikle karalama, argo tabirlere yer vermedim. Sadece yaşadıklarımı anlattım. Abartmadım. Tüm yapılan işlemlerin fotoğrafları, harcanan tutarların faturaları elimde mevcuttur. Şikayetim 1 buçuk aylık süreçte halen giderilmedi.

TTNET Adsl internet hattımı yıllardır kullanıyorum. 8 Mbit komple limitsiz paket kullanıp uzun süre sorunsuz kullandığım zamanlar da oldu, sıkıntı yaşadığın zamanlarda. Alt bölümde yer alan mağduriyetim son zamanlarda yaşadığım internet sıkıntıma ait sorunlar. Umarım kısa süre içinde çözüme ulaşabilirim. Haftalardır süren bu sıkıntı artık iyice canımı sıktı.

Bloguma yazı girerken TTnet ADSL 8 Mbit NETLİMİTSİZ hattı kullanıyorum. TTNET‘ in bu paketinde 50 Gb’ ye kadar 8 mbit’ e kadar hız kullanımı var. 50 Gb adil kullanım kotası aşıldığında ise hız limiti 3 Mbit olarak sabitleniyor. Bu zamana kadar ortalama hızım 6.96 Mbit civarlarındaydı. Bundan yaklaşık 1 buçuk ay öncesi başlayan sıkıntılarla internet hattım çoğu zaman 0.5 ile 1 Mbit arasında değişkenlik gösterdi. (Güncelleme: An itibarı ile hattımı VDSL Hipernet 35 Mbit’ e aktarttım. Portum değişince düzelebilir dediler ve çözülmedi.)

TTNET ile neler yaşadım

TTNET kullandığım bir buçuk aylık süreçte toplam 4-5 defa 4440375 Ttnet Müşteri Hizmetleri numarasına açılıp kapatılmış Ttnet destek bildirimim olmasına rağmen hiç birinde problemim kalıcı olarak giderilemedi. Anlık olarak Ttnet hız problemi giderildi 24 saat sonra tekrar bozuldu. Kısaca şu son zamanlarda bloguma içerik giremememin en büyük nedenlerinden birisi bu. Bunun yanısıra kardeşim uzaktan eğitim ile KPSS’ ye hazırlanıyor. Bu sıkıntı nedeniyle kardeşim sürekli bağlantı sorunlarıyla uğraşmaktan derslere konsantre olamaz oldu. Bende onun dersi olan saatlerde resmen işi gücü bırakıp dersin bitmesini bekliyorum.

TTNET Müşteri Hizmetleri Şikayetim

Ayrıca şunuda belirtmeden geçmek istemiyorum. 4440375 TTNET Müşteri Hizmetlerini ortalama olarak her aradığımızda Müşteri Temsilcisi şu an alt yapı çalışmamız var size destek veremiyoruz gibi ibareyle bizi karşıladı. Kısaca sayısal loto oynar gibi sistemi çalışan TTNET Müşteri Temsilcisi tutturmaya çalıştık. Bitmek tükenmek bilmeyen altyapı çalışmaları, ilgisiz müşteri destek departmanı yüzünden internetten şu bir kaç ayda nefret ettim diyebilirim. Bu durum beni hem maddi hemde manevi olarak çok yıprattı. Bldiğiniz üzere farklı Firmalara, kendi sitelerime Seo çalışmaları yapmaktayım. Bu gibi yaşadığım şikayetleri dile getirmek adına da sitemde Şikayetler diye bir kategori açmaya karar verdim. Bu *TTNET yazısı zannımca sizlerle paylaştığım en ciddi yazı oldu. Ama belirtmeden de edemedim.

TTNET internet paketi hız testi sonuçlarım

TTnet tarafından evimdeki internet hattıma verilen hattımdaki hız değeri
TTnet tarafından evimdeki internet hattıma verilen hattımdaki hız değeri

Şikayetim olan TTNET Hizmet Numarası: 18935222**

Sitemde Şikayetler kategorimde ilk olarak TTNET Şikayetine yer veriyorum. TTNET Müşteri Hizmetlerinden haftalardır çözüm bulamadık bir de böyle deneyelim. Son olarakta, son yıllarda bu denli sinirlendiğimi ve yıprandığımı hatırlamıyorum. Teşekkürler TTNET.

Son durumum ne? TTNET sıkıntım giderildi mi? VDSL (Fiber) Hipernet paketine aktarıldım mı?

Yeni güncelleme: 26 Kasım 2013 günü Ttnet tarafından hız ölçümü için sabah saat 10 sularında evimize gelindi. Biz belirli saatlerde, özellikle akşam 6 ve 12 saatleri arasında internetimizin 0.5 mbit olduğunu belirttik. Kendileri iş saatlerinin akşam 17.00 a kadar olduğunu, sıkıntının ankastre kısmında olabileceğini belirttiler. Sıkıntı halen devam ediyor. Bende alt bölümdeki işlemleri yaptım:

* Bina içi tüm kablolama sistemini, internet hat sistemini yakın akrabamız olan elektrik ve telefon işlerine bakan akrabamızı gecenin bir yarısı eve çağırıp kontrol ettirdim. Hiç bir sıkıntı çıkmadı. Ankastre arızası olabilir dedikleri adsl arızamın ankastre yada kablolama sisteminde sorun olmadığını teyit ettirdim.

* 219 TL’ ye yakın bir tutara Fiber, VDSL, Adsl’ ye tam desteği olan, Airties marka modem satın aldım. Tüm modem kablolarını, bağlantıları sıfırları ile değiştirim. Modem değişimi sonrası sıkıntı düzelmedi.

* Ttnet‘ te kendi bulunduğumuz bölgeye bakan Telekom Müdürlüğüne giderek Müdürle bizzat görüştük. Porttan sıkıntı olabileceğinden, bölgemizde fiber altyapının bulunduğundan bahsettiler. 8Mbitlik paketimi 35 mbitlik Hipernet paketlerine geçittirdim. Mağduriyetimi, işin aciliyetini belirttim. Şu an ne arızam giderildi ne de bir üst pakete yükseltildim. Şu an halen haftalardır süren sıkıntımızın giderilebilmesi için (Hipernet VDSL – Fiber altyapıyla sunulan hızlı internet) paketine geçtik. (Tarih 27 Kasım 2013)

*Ttnet Müşteri Hizmetleri (444 0 375) hattını arayıp tekrar bildirim yaptık. En kısa sürede paket geçişinin tamamlanacağı belirtildi. 6 saat geçen konuşmanın üstüne ne bir dönüşüm ne de çözüm sunucul.

*Twitter destek hizmetine bildirimde bulunduk. Şu an dönüş halen yapılmadı. Herhangi bir dönüş yada çözüm 2 saati aşkın bir süre önce bildirim yapmış olmama rağmen yapılmadı.

*Yeni güncelleme: 29 Kasım 2013: Sıkıntı halen devam ediyor. Daha önce ankastreyi kontrol ettirmiştim. Sıkıntı yoktu. Bu sefer hem elektrik hem de telekom konusunda uzman 2 kişi ile bina ankastre girişine direk modemi takıp testler yaptık. Yani bina içi kesinlikle sıkıntı olmadığını belirlemek adına tekrar ekip çağırdık. Ana hat girişine modemi taktık ve alttaki resimleride buraya ekliyorum.

Ankastreden hız ölçümü yaptık TTNET uzman ekibi ankastre sıkıntısı demişti.
Ankastreden hız ölçümü yaptık TTNET uzman ekibi ankastre sıkıntısı demişti.

Direk TTNET’ ten binaya verilen kabloyu modeme bağlayarak hız ölçümü yaptık değerler alt bölümde.

TTNET' in ankastre sorunu olabilir deyip şikayetleri kapattığı binada yapılan direk TTNET hattı modeme takılarak yapılan ölçüm sonuçları.
TTNET’ in ankastre sorunu olabilir deyip şikayetleri kapattığı binada yapılan direk TTNET hattı modeme takılarak yapılan ölçüm sonuçları.
Binada ankastrede yapılan ölçümlerde 35 Mbit Hipernete 1 ayı geçkin süredir günün belirli saatlerinde verilen hız değerleri.
Binada ankastrede yapılan ölçümlerde öncesibde 8mbit düz adsl kullanıyordum. Düz adslden sonra Hipernete geçtim. Hız değerlerim 0.5mbit – Maximum 2 mbit arasında günün belirli saatlerinde oynuyor. Kısaca şu an üstte ölçülen değerde hız 1.94 mbit değil 35 mbit olmalıydı.

Görüldüğü gibi TTNET hız sorunu halen giderilmedi. Bunların yanısıra Twitterden TTNETDESTEK nickine yazdım döndüler sıkıntı çözülmedi, TTNET Destek kısmına mail attım halen yanıt bekliyoruz.

Son güncelleme: Uzun uğraşlar sonucunda sorun giderilmiştir.

Not: TTNET kelimesi Türk Telekoma ait kayıtlı Markadır. Sayfada ilgili Firma’ dan hizmet alıp, hizmetten memnun kalmadığım için kişisel görüşlerime yer verdim. İlgili yazı sadece kendi yaşadığım problemin abartılmadan yazıya dökülmüş şeklidir.

245 Yorum

Yorum Yapın
 1. Ttnet genelde bu tarz sıkıntılar yaşatabiliyor. Bende buna benzer bir kopma sorunu için uzunca bir süre uğraşmıştım. Umarım çözersin Samet. Arkandayız 🙂

   • aynı şey bende de var ama bende ilk aramadan önce indirme hızım 200kb/sn di .Sonra aradım 10 kb/sn ye indi ne olduğunu anlamadım bile bu konu hakkında birşey biliyorsan söyler misin??

 2. Bende aynı sıkıntıları yaşadım. Sayfada TTNET’ten dan hizmet alıp, hizmetten memnun kaldığım için kişisel görüşlerime yer verdim. 🙂

  • Türk Telekom kısa adı ile TTNET ile yaşamış olduğum sıkıntımı umarım çözebilirim. Senin sıkıntısız internet hizmeti almış olmana çok sevindim.

 3. Ttnetten ben de hiç memnun değilim arkadaş sürekli bağlantı yavaşlığı yaşıyorum arıza kaydı bıraka bıraka arızalandım :))

  • 4 adet aktif arıza kaydım açılıp kapatıldı ama bende netice alamadım TTNET müşteri hizmetlerinden. Hız sıkıntım halen devam ediyor.

   • en güzel çözüm netti değiştirmek TT NET ilk baslarda çok güzel çalısıyodu sonradan zırt bırt kesinti arza evde 3 tane modem oldu tt net saolsun modeminizde sorun ollabiilir. dedikce modem aldm stkrların haddi hesap ı yok kablo ekleri vs devamlı kontrol ederim sıkıntı yok sebekede sıkıntıları var düzeltemiyolar Teknik ARza kaydı bilmemne bilmemne…

 4. Aynı sorunları birebir yaşıyorum, dün yine TTNET müşteri hizmetleri ile kısa bir görüşmemiz oldu. Her zamanki gibi çalışma yapıldığı ve problemin giderileceği söylendi. Müşteri temsilcileri bizlerden bıkmış olacak ki, problemin giderilme süresi vb. bilgileri sormaya kalmadan telefonu yüzüme kapattılar.

  • Ben arama yaptığımda ilk 2-3 ttnet müşteri temsilcisi altyapımızda sıkıntı olduğu için size yardımcı olamıyoruz diyor. Loto oynar gibi artık altyapısında sıkıntı olmayan müşteri temsilcisi denk getirene kadar arıyoruz.

 5. Merhaba. Öncelikle yaşamış olduğun sorundan dolayı geçmiş olsun. Türkiyede ttnet li olupda ttnetten şikayetçi olmayan kimseyi bu güne kadar görmedim. Bunların en başında ben geliyorum. Ne zaman telefon açsanız altyapı çalışmaları nedeni ile şu an işlem yapamıyoruz diyorlar. Bu arada 3 ttnet çağrı merkezi çalışanının sadece 1 tanesi sorun çözebiliyor 2 si çözemiyor.

  • İşte Selçuk yazımdada bahsettim. Loto oynar gibi bu bilmem kaç haftalık süreçte ben ne zaman 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri’ ni arasam şu anda alt yapı çalışmamız nedeniyle hizmet veremiyoruz denildi. Defalarca aramalardan sonra anca sistemi çalışan birisi bulunabiliyor.

 6. akşam oldumu TTNET arızaya geciyor bir senrdir aramak dan bıktım nezaman sorun giderilse bir kac gün için de tekrar arıza ya geciyor.
  böyle giderse vın almayı düşünüyorum…

  • Hocam vın filan şöyle limitsiz olsaydı dakika durmazdım. Yada farklı adsl servisleri ve de hepsi altyapı desteğini Ttnetten alıyor. Yoksa birebir süperonlineyi arayıp fiber 100mt kablo parasını nakit ödeyeyim. Bulunduğum yerde fiber yok eve direk çekin dedim. 100 mt ilerimde fiber var bizde yok. Yani alternatifim yok.

 7. Bir de benim süperonline maceram var ki evlere şenlik. 3 gün de bir portu değiştiremediler. Farklı sağlayıcılarda da sıkıntılar var. Bu benim durumumdan iyi bence. 🙂

  • Orayı kullanmadım Ekin ne desem yalan olurda benim burada Superonlineye istesemde geçemiyorum fiber altyapıları burada yok. Kablo parasını vereyim gelin döşeyin bile dedim arayıp adamlara:D

  • İlginç Bugün ankastre ölçümü yaptım sıkıntı bina içinde değil. Demekki aynı sıkıntıyı yaşayan başkalarıda var. Yalnız değiliz demekki 🙂

 8. TTNET Müşteri Memnuniyeti olarak hayatım boyunda gördüğüm en duyarsız firmalardan;

  Yazın 3 aylık intenet bağlattım;ama sözde internet sözde 8 Mbps’ye kadar hız.

  Günde 6-7 defa aradığım dahi oluyordu;arıyorum arıza kaydı yapıyoruz bilmem ney bakıyorum hız artıyor sonrasında tekrardan 24 saat dolmadan hız tekrar dibe iniyor. Tekrar arıyorum aynı adı müşteri temsilcisi hattı dinlemiyorlar ezbere iş yapıyorlar.

  Müşteri temsilcilerine dedim hatta kaç yerinden ulamalı kablo ile bana internet vermeye kalıyorsunuz olacağı budur bunun değiştirilmesini talep ediyorum dedim adamlar tınlamadı bir kabloyu yenilemediler.

  Ben aldığım hizmetten memnun kalmadım. Kalitesiz internet hizmet verip 3 ayda 224 TL’mi aldılar.

  En güzeli videolar çekip yayınlamak hız sorunu v.s. ile ilgili ve şikayet sitelerinde yayınlamak. Ayrıca BTK’ya şikayet etmek diğer türlü çözüm bulmak zor. Ben bulamamıştım.

  • Şikayet Hakem Heyetlerine yapılabilir dediğin gibi. Müşteri Memnuniyetini denetleyen hangi Kurumlar var pek bilgim yok ama hakkını bir şekilde aramak lazım.

 9. Eskişehir’in göbeğinde iki adres arasında interneti 3 ayda taşıyamayan bir firmadır TTNET. Normal internetten fibere geçiş sürecinde de 1 ay bekletmişlerdi. Telekom müdürüyle konuşmak vs. her yolu denedik. Sonuç aynı, beceremiyorlarsa yine bekletiyorlar bir şekilde.

 10. Ttnetten yıllar sonra ben farklı firmaya geçip kurtuldum. Kullandığım süreçte defalarca sıkıntı yaşamıştım.

  • Hüseyin ne sıkıntılar yaşıyorsun bilmiyorum ama bulunduğum bölgede farklı servis sağlayıcıya da geçsem altyapı olarak Ttnet. yani alternatifim yok.

  • Ttnet için değil her firma için bu böyle. İlk öncelik müşteri memnuniyeti olmalı. Ben 4 -5 defa şikayet bildirimi oluşturmuşum şikayet çözüldü deyip kapatmışlar. Ben akşam 5 -11 arası internetim 0.5 mbit demişim sabah 10 da benim evime ölçüme gelip değerler iyi demişler vs vs. Kardeşim sıkıntın kaçta deyip o saatte bizi ara, mail at, telefon aç, nöbetçi teknik ekip gelip ölçsün, sıkıntını görelim tutarı maliyeti bu bile diyemediler ki deseler neyse parası öderdim.

   • crytposam nickli arkadaşım.senin yaşadığın sorunu aynısını yaşıyorum.ne yapmam lazım,yol gösterir misin?ttnet müşteri hizmetlerinden tut,telekom müdürüne kadar görüştüm.sonuç koca bir sıfır.akşam 7 den sonra gece 12 e kadar indernet 3-4 megabit.( oysaki paketim 24 megabit e kadar vdsl,sabah ve gün boyu aldığım hız 22-23 megabit)

 11. Aynen öyle ve modemlerini kısıtlayarak bizim erişimimizi zorlaştırıyorlar misal portlar benim den şuan local bir yayın söz konusu değil.Ttnet’ e port açılmıyor kardeşim deyince bizi modemin servis sağlayıcısına tel aç diyor ula açıyorum onlarda bir şey yapmıyor. Müşteri Temsilcileri deneyimsiz konuşuyorum adam bir lafı 8 kez tekrar edermi inanın ediyorlar. ip nat loopback on komutunu yapar mısınız diyorum adam yeniden restart çekiyor modem firmasına telefon açınız diyor.

  • Bu problem sizi IP havuzuna attıkları için oluyor. (CGN) Bundan dolayı modemde port açamıyorsunuz. CGN, Mevcut olan bir IP adresi üzerinden birden çok kullanıcının internete çıkmasını sağlayan bir yapıdır. Hal böyle olunca modemde port tetikleme çalışmaz. Bunu çözmek için ya statik ip hizmeti satın alıcaksınız (Faturaya ek 24.90 TL.) yada havuzdan çıkıp normal dinamik ip ye döneceksiniz. IPv4 tükenmekte olduğu için bu yönteme başvuruyorlar. Modemin içine girip aldığınız dış ip kontrol edin ve internetten whatismyip tarzı bir siteden dış ip adresinize bakın. ikisi birbirinden farklı ve modemdeki ise 100 ile başlıyorsa ip havuzundasınız demektir.

 12. arkadaşlar ttnet e başvururken butür sorunların hiç olmucakmış gibi konuşmaları ve olursada kesinlikle derhal en kısa zamanda müdahale edip yardımcı olunucağını bizlere kelime ile söyleniyor.Ama gelin görünki bizde aynı kopma sorunu yaşadık ve ttnet müsteri hizmetlerini arayıp konu ile ilgilenmelerini rica ettik ve tam 1 haftada anca ilgilendiler..ayrıca 8 mbit olan hız şimdi3.45 gibi dsüşük seviyelerde …ttnet in biranönce bu tür sorunlarla ilgili kullanıcılarına bir çözüm bulması gerekiyor

 13. Bunlar vermek isteyipte Türk milletine cok bile veriyoruz diyen insanlar. izmirde merkeze cok uzak bir dağ köyündeyim. İnternet hızım yok denilecek kadar az. 5 mblik bir dosyayı indirme süresi 30 ila 40 dakika arası. ttnet’ i aradığımda bana memurun verdiği cevap internetin oraya geldiğine dua et oluyor. Ne diyeyim ben artık.

 14. Ben de 3 yıl boyunca TTnet müşterisi idim. Aynı problemleri defalarca yaşadım. Özellikle hız çok değişkenlik gösteriyordu. Yalnız kaldığımdan dolayı askere gitmeden önce internetimi kapattırdım. Geldiğimde sitemizde bulunan Superonline hattını kullanmaya karar verdim. 2 yıldır Superonline müşterisiyim. 20 mbitlik paketi kullanıyorum. 2 yıl boyunca hergün aktif bir şekilde kullanmama rağmen 1 gün dahi bu tarz problemleri yaşatmadı. Yaşatmayı bırak hızda bile azalma olmadı. Vermiş olduğu modem ve hizmet kalitesi de cabası.

 15. Türk Telekom da görevliyim. Arıza ekibine haber vermediniz mi?
  Şikayetiniz için 444 1 444 arayınız.
  İnterneti kaç mpbs hızında bağlanısıyonuz?

  • Ya abi bendede ttnet şebeke sorunu var gelip sebeke hatti getirmiyorlar lutfen yardimci olsan.sen anlarsin bu islerden simdi

 16. üc haftadır internetim gidiyor devamlı müşteri hizmetlerini aramaktan bıktım sorunlarıcözülmesi icin konuşuyorruz dünya kadar konturum gidiyor lütfen bu soruna cözüm bulun saygılar

 17. bundan 2 ay önce bir arıza kaydı açtırdım 45 gün sonra arızam giderildi oda benim çabalarım sayesinde. Çok ilgisizler davrandılar bana karşı. İnternet bağlatmak isteyen arkadaşlar bir kez daha düşünsün diyorum.

 18. gültekin arkadaşa katılıyorum aynı sorunu bende yaşıyorum yetkililer bir an önce bu soruna çare bulmalılar günde en az 3 kez durduk yere internet bağlantısı kopuyor önemli işlerimi yapamıyorum bir an önce sorun çözülsün saygılar.

  • Düzenli olarak hizmet alanlarda; sizin veya benim gibi büyük sorunlar yaşayanlarda mevcut. Şans birazda herhalde.

 19. Internet im arızalı 4440375 i aradığım halde ilgilenmedileer on gündür bekliyorum,
  Yapılmıyorsa iptal edin artık bıktırdınız.

  • Aylarca bahsettiğiniz şekilde mücadele ettim bende. Belki bu çözüm olur diyerek son aşamada bu yazıyı yazdım 🙂

 20. 19.12.2013 tarih ve 18272337** nolu yeni yapılan sözleşme ile adsl aboneniz olduk;yukardaki tarihten bugüne kadar sadece 25.12.2013 tarihinde 17.00-17.15 arasında 15 dak.açılan adsl telefonla ve bizat müracaat etmemize rağmen muhatap bulamadığımız gibi internetiniz açılmadı gerçekten özelleştiğinizin günün bence daha gerisinde kaldınız hiç olmasa ordaarkadaşlarımız vasıtasıyla bu tip arızalar daha hızlı ve seri bir şekilde hal oluyordu 444 hatlara koyduğunuz personel işyapan değil bizlere iş buyuran kişilerden oluşmaktadır.

  • 444 0 375 hakkında arama ile ilgili sıkıntılarımı bende yazımda anlatmıştım. Her aramada bakım var işlem yapamıyoruz vs demişlerdi.

 21. SABAHTAN BERİ ARIZA KAYDI BIRAKACAĞIM AKLA KARAYI SEÇTİM! HERKES BİRİLERİNE AKTARIYOR AMA İŞ BİTİREN KİMSE YOK.

  • Her aramamda 2-3 defa aramıştım bende. Arıyorsun sistem çalışmıyor birkaç saat sonra arayın vs. Yazıda da anlattım zaten.

 22. Bu TTnet öyle bir canıma tak ettiki, artık dayanılmaz hale gelmişti. 2 ay boyunca 1 Mbit hızında kullanmak zorunda kaldık, 8Mbit ödediğimiz halde. Defalarca servisi aradık, bir türlü halldemediler. hattınızada matınınızda ankastre mankastre ddiye bizi her türlü uyuttular.
  Uzun süre ttnetle sıkıntı çektikten sonra, aboneliği iptal ettim.
  başka internet sağlayıcıdan superonline’a abone oldum.
  Şu anda hiç bir sıkıntı yok , gayet memnunum.
  Arkadaşlar, bugünlerde herkes ttnete abone oluyor galiba, ve haliyle de trafiğinde de aşırı yüklenme oluyor. dolayısıyla hız sınırını düşürmek zorunda kalıyorlar. Benim hazmedemediğim insanın yüzüne baka baka yalan söylemeri.
  Hız sınırı yaptıkları apaaçık ortada, çünkü 1Mbit dayandı mı orda kalıyor ibre.
  Eğer hatta bir sorun olsaydı , hız bir yükseli bir alçalırdı, bunu çocuk bile anlar yav. Ne diyeyim artık, altyapı onlarda , istediğini yaparlar.

  • Farklı alternatifi olsa idi bölgemde bende çok defa düşünmüştüm farklı İnternet Sağlayıcısına geçmeyi.

 23. Adami deli ediyorlar. 53 tl ile yillik sozlesme yaptik. Yaptigim gunden beri 58 tl geliyor. Bir turlu cozemedim. Bir muhatap bulamıyorum.

  • Kapamlı fatura isteyerek daha net çözüme ulaşabilirsiniz. Fiyat konusu vs. ayrı bir problem zaten TTNET’ te.

 24. benim senelik sözleşmem doldu internetimi kapattım 1 hafta sonra yeni kanpanyaya gectim fakat bana 68.00tl fotura geldi bana aylık 49.00tl ödeme yapcaksınız dediler ama hicbir vergi alınmayacak söylediler 68.00tlfotura geldi neden interneti 1haftadır kullanıyorum bu fatura cok deyılmi bu konu hakkında gereken yetkilye rıca ediyorum gerekenı yapın bunu düzeltirsenız memnun olurum yok interneti kapatmak zorunda kalcam.

 25. aylık 39 tl karsılıgında ikisi bır aradaya uye yaptılar uyelık paketi bıtmıs ve bana haber vermedıler vermedıklerı gıbı aylık 80 tl yukselttiler BEN BIR TUKETİCİOLARAK TUKETICI MAHKEMESINE BAŞ VURMA HAKKIM YOKMU SAYGILAR

 26. merhaba

  ben de ttnet hipernet 50 ye üye oldum. bugun itibari ile modemimi tanıtıp internete bağlandım. fakat hız testinde eski hızım çıkıyor.. bir kaç yerde hipernet bağlantısının hemen değil de bir kaç gün içinde aktifleşebildiği yazıyor. bu doğru mudur? yoksa benim de ttnet maceram başlasın mı:)

 27. internetim oldukça yavaş ve sürekli kopup geri geliyor bi resmi bile bekle bekle zor acıyor…kablo eski telefon kablosu acaba ondanmı…

 28. Ayni sorun bende baska sekilde basladi kisaca anlatayim. ama halen sorun devam ediyor, Hikaye aynen söyle: Bir gün evi aradilar ev telefonundan, ev telefonu paketi yüksek olduğunu daha uygun paketle degistirmek istermisiniz dediler ,durumu anlatti uygun geldi tamam dedik,bizi 1 dk sonra arayacaklarini söylediler, yeniden telefon geldi ama bu sefer ttnet olduğunu söyledi arayan kisi ama cok hizli ve anlasilmaz sekilde ve hemen paketinizi değistirmek istermisiniz deggisiyoruz dedi ben sasirdim, hnfendi biz telefon paketimizi degistirmek istedik internet pakeitmizi degil dedim ama o sanki alay edermiscesine tamam degisiyoruz diyip benim lafım bitmeden telefonu kapadı,o gün bugündür internet sürekli kopuyor ayrica sinrisiz olan internet paketime 49 tl öderken simdi 63 tl ödüyorum fakat doğru düzgün interet hizmeti alamiyoruz..dahada önemlisi muhatap kisi bulamiyoruz sorunu anlatacak…
  burda anlatmak istedigim
  1.telefon paketinizi degistirmek isterisiniz diyip ucuz olan internet paketinizi baska bir paketle degistirmeye calismalarinami üzülürsün
  2.rizan olmadan degisen internet paketinden faydalanamiyor olmanami üzülürsün..
  3.sikayet edecek durumunu anlatacak muhatap kisi bulamayisinami üzülürsün

  Not:Baska bir internet sunucusu sirketi varsa lütfen bana bildirin en kisa sürede değiştirmek istiyorum…

 29. iyi günler iyi çalışmalar. suandaki tarifem 8 mgbt hızında. ben fiber internet hızından yararlanmak istiyorum. defalarca müsteri hizmetlerini aradım ve satış bayilerinize gittim yardım almak için. fakat benim bulundugum bölgede fiber alt yapısı olmadıgı söylenmekte. nedense bulundugum bölgede hep fiber internet afişleri asılı ve 1-2 yan apartmanlarda fiber net var. bulundugum sehirde ücra yerlerde bile fibert alt yapısı var. canları isterlersemi böle böle fiber alt yapısını yapmakta sanırım. fiber netten yararlanamıcaksam ttnet abonesi olmama gerek yok. en kısa zamanda bana geri dönüş yapıp gerekli bilgiyi verirseniz sevinirim. aksi taktirde aboneliğimi kapattırıcam.

 30. Artık kelimelerin tükendiği yerdeyiz.
  Kasım ayının 4ünden beri sabit hattın iptali ve yalın internete geçiş ile başlayan serüvenimizin başarısızlıkla geçen günlerinin,sabır sınırlarını aşan anlamsız zaman ve iş kaybının tek suçlusu sizi tercih eden bendenize ait.
  Çağrı merkeziniz ve genel merkezinizin bana yaşattığı bu mağduriyetin üstüne evime gelen kota aşım bedeli faturasıda sabrımı taşıran son damlaydı.
  Evet bu saat ten sonra nemi olucak ? Elimden geleni yapacağım.

 31. bktm artk ttnet ten ! once 5 dk da bir gidip duruyordu. sikayet ettik simdi hic yok. bide sorun sizden kaynaklaniyo bakmamizi istersenbiz 40 tl ucreti var diyolar.

  • ttnetten 1 haftada canım yandı beni müşteri temsilcisi aradı tel net kotasız 24 ay boyunca 49.99 denildi bende onayladım yanlız sadece net 49,99 yapmışlar bende durumu çözmeleri icin şikayette bulunmak istedim ordan oraya aktardılar 48 dakka boyunca beklidim ve denilen şuu sözlü şikayeti kabul görmediler yanlız sözlü taaütü gecişi onayladılar hadi ne ise dedim 7 tl fark verin tel icinde olsun dediler onayladım şimdide bana aa buda olmuyor dediler. ben kesinlikle önermiyorum yarın komple ilk işim iptal etmek olcak

 32. ttnet hız sınırlarınızı kontrol edin bölgenıiz en fazla 8mbit kapasitede iken sizinle 20mbit sözleşme yapılıyor. bu başıma geldi çözümleyemedim.

 33. bu ayki faturam 67 lira geldi ayrıca internetim çok kesiliyor.çoğu zaman geç giriyorum 5 dakikadan fazla beklediğim çoktur.bu ay sonunda faturam düzenlenmeden çıkmak istiyorum.çünkü birden 67 liraya bilgim olmadan geçilmiş saygılar.umarım kapatmadan bana bilgi gelir umut ediyorum.kesintiyi bilgisayarımdan kaynaklı demeleride insanı çileden çıkartıyor.

 34. Konu yaklaşık 4 ay önce açılmış fakat halen bu tür sorunlar devam ediyor ne yazıkki. Bende yaklaşık 3 haftadır sürekli net kesilmesi hız düşmesi yaşıyorum. Her akşam müşteri hizmetlerin arayıp derdimi anlatıyorum ve verilen cevaplar artık ezberledim. Sisteminizi Güncelliyorum ve bir arıza takibi oluşturuyorum. 30+60 dk internet düzeliyor 6 mb kadar çıkıyor sonrası yine klasik tablo 1 mb altına iniyor. En son dayanamayıp Adana’nn Merkezi Türk Telekom Binasına gittim. Arıza takibine bakan ekip bana sistemde sorun olmadığını sorunun benden kaynaklandığını söyledi. Bende sorunun özellikle gündüzleri değil gece 11 den sonra başladığını belirtmeme rağmen halen sorunun bende olduğunu savundular sinirimden işlem yapmadan çıktım bugün ayın 11 ‘i olmuş ve halen sorunlar devam ediyor. En son 5 dakika önce şikayet dilekçesi oluşturup gerekli yerlere gönderdim bu sorun devam ederse dava açıp şikayetçi olucam. Ayda 63 TL verip rezil oluyoruz…

 35. gülay korkmaz ben ttnetten şikayetçiyim 15 şubatta 4 kez aradım şikayetim dışına çıkarak bir sürü oyaladılar beni bir seferde hallolacak kesinti için ben neden 4 kez aradım karşılığı olan parayı cereme olarak düşünüyorum 1 tek emekli maaşıyla yaşayan insanlarız bizler neden neden ne kastınız var insanlara sözleşmemde bitiyo ayrılacağım ttnetten öyle düşünüyorum

 36. degerli arkadaşlar ben ttnet te geçen sene bir sözleşme yaptık 62 liraydı şimdi ise 67 lira olmuş o zaman bu sözleşmenin ne anlamı kaldı ben ttnet sözleşmemi iptal etsem bana yapmış oldugumuz sözleşme geregi belirli bir ücret talep edeceksiniz sözleşmem biter bitmez ttneti kapatıcam.

 37. bende tt net vın kullanıyorum İstanbul Avrupa yakası Bahçelievler semtinde oturuyorum.internet hızım çok berbat düşük ve sürekli kopuyorum..randıman alamıyorum ttnetten ayrılmak istiyorum bu yüzden.ama senelik kontratım olduğunu ve ceza ödemem gerektiğini söyledikleri için ayrılamıyorum..kalitesiz bi hizmete mecbur bırakılarak zorla para ödemek zorunda bırakılıyorum.yetkililerin dikkatine lütfen beni bu ttnetten kurtarın…

 38. ttnet randıman vermiyor bende vın var fakat çok ağar bağlantısı beni deli ediyo.kesinlikle tavsiye etmiyorum kesinlikle ttnet ve özelliklede vın almayın uzak durun..kullanamadığınız bi hizmete mecburen para ödemek zorunda bırakılırsınız…ben 1 senmi doldurmak zorundaymışım yoksa para cezası ödeyerek çıkabiliyomuşum.

 39. ttnet yaptığımız anlaşma ve sözleşmediki şartlara uymuyarak zam yaptı 5 gb 15 tlden 20 tlye çıktı…ben ayrılmak istediğimi söylediğimde bana para cezası kozuyla devam etmek zorunda olduğum söylendi.çıkarsam ayrılırsam ceza ödemek zorundaymışım 1 senemi doldurmak zorundaymışım ayrılmak için.türkcelin gözünü sevim hem hızlı hemde en azından sözlerinin eri bi firma vede çok hızlı ben bida ttnetten uzak durmaya yemin ettim..bu firmalar çok berbat durumda insanları veremedikleri hizmetlere rağmen esir alıyolar..hem boşu boşuna paramız gidiyo hemde paramızla rezil kepaze oluyoruz.bunların müşteri hizmetlerine bağlanmak bile 1 saat sürüyo ????muattap bulmak deveye hendek atlatmaktan zor.ve çözüm üretmiyolar.sadece ceza öderseniz bu firmalardan kurtulma şansınız olduğunu hatırlatıyolar…!!!

 40. 185277343 bildirim nolu şikayetimi hala sonuçladıramama savsatalama oyalama gibi beceriler gösteren ttneti kutluyorum sözleşmem var dediğimde sorun yok ben burdan görüyorum bize bırakın hallederiz diye telefon eden bayanın kaydını sözde bulamamışlar sözde bayanı adı fatmaydı büyük ihtimalle ödediği ceza 367 tl yi hepinize haram ediyor ilk fırsatta bütün hatlarımı kapatıyorum .

 41. bıktım arkadaş bıktım bir sürü para aliyorsunuz net devamlı gidip geliyo ne edelim siz söyleyin allah aşkına
  size bir şey söyleyeyimmi kontratım bitsin kapatiyorum valla yetti canıma hava yagar net gider hava güzel olur net gider bunu okuyan kimse ona soruyorum bu bizim paraları biz yoldan toplamiyoruz işinizi düzgün yapamiyorsanız bırakın gidin daha düzgün yapacak birisi bulunur …..

 42. kardeş peki ankstrede hız testi yaparken kendi dairenize giden tesisat telini çıkardınız mı tam belli olmuyor’da resim’den eger çıkarmadan yaptıysanız bu testi verim alamazsınız. Direk telekom hattını sizin daire kablosundan irtibatını kesip öyle deneyin.. 🙂

 43. son 2 aydır işyerimizde aynı problemden müzdaribiz. sizin gibi her kontrolü yaptım. en az 10 sefer arıza kaydı açtırdım. işyerine gelmiyorlar. sıkıntı gözükmüyor diyip de. bağlantınız 8 mbps diyorlar ama bizde olan 0.50. oakla speed testten ölçebiliyorum tabi ttnet hız testi sayfasına bile giremiyorum bu hızla. aynı sizin gibi. taahhüdümüz olsa da parası neyse yatırıp kapattıracağız.

 44. Aynı sıkıntıyı birebir kopyasını bende yaşıyorum 2 haftadır düzeltmediler 8 tane arıza kaydı açtırdım ancak sonuç yok nezaman arasam incelemede diyorlar, dünya para döküyoruz karşılığını alamıyoruz çaresiz bir bekleyiş içindeyiz 🙂

 45. benim internetim hafta 7 gün 4 günü çalışmıyor sadece 3 günü çalışıyor özellikle cuma cumartesi pazar yüade yüz çalışmıyor eyer zarar ediyorsanız sözleşmeyi iptal edelim yoksa hakkınızdan tüketüci koruma derneklerine şikayetde bulunacağım sizler sözleşmenin son günleri yaklaşırkene hiç kesinti olmadan çalıştırıyorsunuz ama sözleşme yapıldıktan sonra haftada 3 gün çalışıyor.

 46. geçen yıl kullanmış olduğum internet hızım 8mbit ken 25 şubat itibariyle yeni yaptığım anlaşmama istinaden bana sunulan internet 5mbit’e indirildi.sebebininin ne olduğunu öğrenmek istiyorum ve benim mağduriyetimin giderilmesini değerli ttnet çalışanı ve yöneticilerinden istiyorum internetim çok yavaş bilgilerinize

  İYİ ÇALIŞMALAR

 47. ben yıllardır ttnetliyim .engelli kampanyasını kullanıyordum istegim dışında bei bir kampanyaya geçirmişler 4 aydır uğraşıyorum düzeltmediler beni mağdur ettiniz düzeltin yada kapatınallah aşkına

 48. sabah tan beri internete giremiyorum ttnet bi destek ekibi gönderemiyo böyle şey olurmu ya okadar para ödüyorum

 49. ttnet inizde sürekli kopmalar oluyor hiç bir şekilde memnun değilim kampanyamın bitmesini 4 gözle bekliyorum müşteri hizmetlerini aramama rağmen sorunum giderilmedi.

 50. merhaba ben mersin/tarsus fahrettin paşa mah oturuyorum ben hiper net istiyorum. sorunumuzla ilgilenirseniz sevinirim.dunya gelişmektedir.

 51. ben internet aboneliğimi 2012 yılında aldım şimdide kapatırmak istiyorum kaparık gelen fatura yüzünden fakat !!! görünen şu ki 2013 eylül olarak sözleşmem görünüyor bu nasıl bir saçmalıktır. gerekirse kapattırma parasını yerine dava parası vericem dikkate alırsanız sevinirim !!!!!!

 52. Ttnet musteri hizmetlerini aramadan once soracaginiz konu hakkinda 10 dakika arastirin, ozaman anlarsiniz ne kadar bos laflar soylediklerini ve o 10 dakikalik bilgilerinin bile olmadigini, tamamen insani kandirip sakinlestirme hizmeti verdiklerini. Aradim tarife degisikligi icin 30 dakika ile en gec 24 saat icerisinde aktif olacaktir dendi. Tahmin ettigim gibi olmadi. Bi ariyayim dedim biliyorum onlar 15 gunden once bir isi beceremezler neyse aradim dedim hani 24 saatti hemen sikayet olusturdular israrla soyledim bir sikayetim yok bana zaman veri 48 saat icinde maksimum dediler. Emin musiniz diye sordum zaten suanda konu ustunde calisiliyor dendi. Simdi su laf cok komik degil mi? Konu ustunde calisiliyor.. 10 kisi bi araya gelip bu tarife nasil degisir diye hesap mi yapiyorsunuz . Napiyorsunuz yani biraksana ya. Oturup cay kahve pispirik oynasinlar is cikisi nereye takilsak diye dusunsunler. O port falan degistirenler hele.. 3 4 kisilik ekipler.. napiyorsunuz abi diye sorsan sanarsin atom parcaliyor. O kadar zor ki.. Is ttnette falan degil he is bizim milletimizin esnekliginde kendi vatandasina yardimci oldugunu unutuyorlar. Daha su isleri bile 10 kisi haftalarca aylarca becerebilenlerden ne bekliosunuz. Aramayin sormayin birinin keyfi gelirse abi bugunde calisayim be derse eger halleder. Birgun duzgun hizmet verebilecek yaptigi isin farkinda olan insanlarin calistigi bir sirket cikarsa piyasaya ne kadar pahali olursa olsun ttnet yokus assa.. kacinilmaz sonudur.

 53. bende bu problemi 3 aydır yaşıyorum ama herhangi bir çözüm bulunmuş değildir. sürekli şikayet ettğim halde altyapı ankastre olduğunu söylüyorlar yada en kısa sürede sorunun çözüleceğini söylüyorlar hiç bir sorun çözülmüyor. insanları soyan yalan söyleyen aldatan şikayet mercisi olmayan yada şikayetin hiç bir kıymetinin olmadığı adil olmayan sistemin dayatmalarından bıktık. alamadığımız hizmetlerin bedellerini ödüyoruz.

 54. İnternet hizmetinde süper online den ttnt e geçiş yaptım,fakat internet hizmeti alamıyorum (kullanıcı adı mevcut lakin şifre verilemiyor).444 0375 nolu ttnt müşteri temsilcisi mart aylarının başlarında aradılar ve ses kaydı mevcut,müşteri temsilcisi tarafından söylenen : Süper onlıne deki sözleşmenin feshini ttnt kendilerinin yapacaklarını söylediler,kurye ile sözleşme tarafıma gönderildi,imzalayıp kimlik fotokopisi ilave edilerek tekrar kurye ile ttnet e geri gönderdim 19.03.2014 tarihinde.31.03.2014 tarihinde süper online ile sözleşmenin biteceğini ttnt tarafından söylediler,01.04.2014 tarihi itibarı ile ttnet müşterisi olacağımı söylediler.ttnet müşteri no : 18936792** .ttnt 70153646** nolu ilk fatura 21,00 tl olarak geldi 21.04.2014 son ödeme tarihli.Bu faturanın ödemesini yaptım fakat 13.05.2014 tarihinde 25,05 tl süper online den tekrar fatura geldi abone no 519597** son ödeme tarihi 13.05.2014 (55,5 tl) bu faturanın akibetini türk telekom ile görüştüm ve internet hizmetinin süper online den aldığımı söylediler ve ödemeyi yaptım.Tekrar ttnt faturası geldi 70153646** nolu aboneliğimize 44 tl tutarında bir fatura daha geldi 20.05.2014 tarihli.Tekrar türk telekoma danıştım ve bu son ttnt faturasının ödenmemesini söylediler,nedeni ;ttnt in hizmet vermedeiğini ve faturayı ödemememi söylediler,ayrıca hizmet almadan ödediğim faturanın da iade edileceğini söylediler.Türk telekom görevlilerinin söylediği,süper online tarafından portlarım boşaltılmamış,bununla ilgili süper online ne portlarımın boşaltılması için müşteri temsilcilerine telefonla bilgi verdim arıza kayıt formu doldurup bana telefon ile tekrar döneceklerini izah ettiler ve aradan 8 gün geçmesine rağmen hiç bir bilgi verilmedi.Hizmet verilen numara 0232 343 65 ** . En son türk telekom yetkililerinden İzmir Bornova Özkanlardaki türk telekomda çözüm masasından sayın Gökh** bey mağduriyetimizin giderilmesi için geçici olarak yalın internet verelim dedi ama bulunduğumuz bölgede portların dolu olduğunu boş hat olmadığını söylediler ve mağduriyetim giderilmedi. Mevcut olan portlarım neden boşaltılmıyor ?? en kısa zamanda çözüm bekliyorum iletişim numarası 0535 306 20 **

 55. Hata büyük ihtimalle TTNET ve Türk Telekom altyapısında. Aşağıda iletişim @ ttnet. com .tr’ye gönderdiğim yazı:

  Sayın Yetkili,

  Yaklaşık 2 (iki) haftadır ttnet’ten ne internet ne de TV hizmeti alabiliyorum. Daha önce de mesela Google . ca’ya rahatça bağlanabilmeme rağmen Google.com.tr’ye bağlanmada sıkıntılar yaşıyordum. Bugünlerde Kartal Maltepe’deki evimden de, Yeşilköy’de havaalanı binasından da ne yapikredi.com.tr’ye ne de ttnet.com.tr’ye ulaşabiliyorum. Ayrıca bu sitelere her iki yerden de ‘ping’leyemiyorum.

  Traceroute ile ttnet.com.tr ya da yapikredi . com . tr’nin nerelerde hop yaptığına baktığımda Türk Telekom’un ve ttnet bağlantı noktalarının bir çok noktasında ‘Request Timed Out’ mesajı alıyorum. Özellikle bu sorunlar 2 hafta önceki şiddetli yağmurlardan sonra acayip şiddetlendi.

  Son iki haftadır sürekli ttnet’e telefon etmeme rağmen bir sonuç alamadım. Arıza büyük ihtimalle ttnet ve Türk Telekom altyapısından kaynaklanmaktadır.
  Konu hakkında bilgi vermenizi, konu hakkında bilgisi olmayan müşterilerinizin ve benim mağduriyetlerimin giderilmesi için gereğinin yapılmasını rica ederim.

 56. sıkıntı sende deyil kardeşim sıkıntı düzen bozuk kimi kime şikayet edeceksin olan nedense hep vatandaşa oluyor. bişey satana kadar sattıkdan sonrası varmı ona bakacaksın kafalarına göre sözleşme yapıyolar sanki vatandaşımı koruyor tüketici hep magdur olmak zorunda sanki.

 57. şöyle söyleyim çok uzun zamandan beri ttnet kullanıcı idim ki 6 aydır kullanmıyorum nedeni ise faturalar 45 ile 75 tl arasında kafasına göre gelmesi aradığımda ise bana telefonla görüşme yapılmış dendi halbuki evde telefon yok ev telefonu yok sonra sinirlendim kapattırdım istanbul genel müdürlükten aradılar haksız olduklarını ama parayı ödeyemiceklerini söylediler bende sorun değil artık sizi kullanmıyorum dedim ve 6 ay sonra 4 tl parayı gidip telekomdan alabilirsiniz dediler yani kesinlikle ttnet kullanmayın akıllansınlar biraz

 58. TTNET İnternet hattımın nakli için 2 sefer müracaat ettim. Sebep belirtmeden nakil iptal oldu. Ben de yeni abonelik başvurusu yaptım. Yeni abonelik işlemim de reddedilmiş. Sebebini sorduğumda bana verdikleri cevap ankastre yok dediler. Elektrikçi çağırdım (ankastre dedikleri) 25 metre boyunda 5 li telefon kablosunu bina dışından sıva üstünden çektirip yeniden müracaat ettim. Gelen cevap yine aynı. Ankastre yok. Kimse gelip hatta bakmadan, ankastre var mı yok mu yerinde görmeden ankastre yok diyorlar. Oturdukları yerden işlemi iptal ediyorlar. Kabloyu çektirdikten sonra iki kez müracaat ettim yine aynı şey oldu. Ankastre yok dediler. Bu olaylar 10 hazirandan beri böyle devam ediyor. Ben mağdur oldum. Şikayetçiyim.

 59. varmı ttnet’ten memnun olan şahsım şikayetb ediyorum bana bir mesaj atmış şu numaradan takip et sanki ben komser colomboyum numarayı verdinde nereden takip edeceğim niye yazmıyorsun 7 aydır tiwibu bağlayacaklar ttnet benim için puan sıfırdır.

 60. Sayın Baylar! 4.3.2013 tarihinde 18971111** no lu hesabımı kapattım .Şifahi ve yazılı olarak bildırmeme rağmen bana fatura göderilmektedir Bu illetten kurtulmam için ne yapmam gerekiyor ! lütfen bildirirseniz çok memnun olurum.

 61. Uşak’ta yaşıyorum. Hafta sonları Cuma,cumatesi,pazar İZmir’de olduğumdan internete girmem imkansız. Fakat internete girdiğim günleri gösterir çizelgede hafta sonları benim yerime birisinin saatlerce internete girdiği gözüküyor. TTNET yetkililerine bizzat gidip bilgi verdim kendin bul denildi bana. O kadar tecrübem bilgim olsa bu işi yapardım. Ben internetime gireni nasıl bulayım.TTNET’in gönderdiği çok yüksek faturalar işine geliyor sanırım. İnterneti kapattırayım dedim o zaman ekstradan başka paralarda ödemem gerektiği söylendi. İnterneti kapattırsam bir dert kapattırmasam başka bir dert. Dertleri haksız yere internetime girenleri bulmak yada bir çözüm bulmak değil. Para kazanmak. İnternetime giren kimse bulunmasını istiyorum. Haksız yere yüksek fatura ödemek istemiyorum. 12 yıllık kullanıcınızım hiç böyle birşey başıma gelmedi. Hiç kimseye şifre yada bir bilgi bugüne kadar hiç bir şekilde vermedim. Gereğinin yapılmasını rica ediyorum

  • Bünyamin bey giderken modemin fişini çekiniz veya başka ortakları var ise onların ve sizin kablo yoluyla internete bağlanmanıp modemin kablosuz özelliğini devre dışı bırakmanızı tavsiye ederim. (Not:Yaklaşık 40m. uzunluktan fazla kablolar internet iletmiyor. Kabloyu ona göre alınız.)

 62. 3 günden beri internetim yok ve hâlâ ilgileneceğinizi söyleyip duruyorsunuz düzenli şekilde faturalarını ödeyen biri olarak aldığım hizmeti saygısızlık olarak görüyorum aksi halde dava açacağım

 63. aynı sorunu şimdi ben yaşıyorum. Nasıl çözdünüz sorununuzu. Çok kez aradım haddi hesabı yok. Çözüme ulaştıramadım. Son 3-4 gündür hala düşük hızda internetim.

 64. 2 aydır telefonu kullanamıyorum verilen vaatinizi yerine getirmediz ınternet çalışıyor telefonda çevir sesi yok gelen arama yok acil dönüş bekliyorum aksi halde aboneligi fesdelmesi için geregini yapacagım

 65. slm ben fıber net kullanıcısıyım ben artvın hopadan rıze aedesene nakıl yaptırdım nakıl tarıhım 07.03.2014tarınde yaptırdımve ogunden berı nakıl ıslemı gerceklesmedı ben her bayıye gıttıgımde ha bugun yapılacak ha bugun yapılacak deyıp duruyorlar en son benden kımlık fotokopısı aldılar.07.23.2014tarıhınde ben orda bugun yapılsın yoksa sıkayet edecem dedım ve cıktım benden aldıkları fotokopıyı ogun basvusmus gıbı gosterdıler daha sonra ırtırazlarıma rahmen ınternetım halen yapılmadı halen beklemedeyım . Magdurıyetımın gıderıkıp bana bılgı verılmesını ıstıyorum Saygılarımla

 66. TTNET’e 2-3 yıldır aboneyim. Evim kırsal kesimde ve interneti aktif olarak yazları kullanıyorum. Geçen sene abone olduğum tarifenin hızı “8 mpbs’ye kadar” idi ve gün içinde 6-7 mpbs alıyordum. Ancak bu sene internet hızı tam “8 mpbs” olan tarifeye abone oldum ve abone olduğum günden beri internet hızımın 4 mpbs’nin üstüne çıktığını göremedim. Ki şu sıralar 1.5-2mbit; hatta şu an 0.25mbit. Defalarca kez teknik desteği aradım ve defalarca kez arıza kaydı bırakmama rağmen ” Sorununuz modeminizden kaynaklanıyor.” “Santrale uzak mesafedesiniz.” “Bizim yapabileceğimiz bir şey yok.(Yahu böyle cevap mı olur)” gibi cevaplardan başka bir geri dönüş bulamadım. Modem ve ev adresim aynı olduğuna göre TTNET şirketi parasını ödediğim hizmeti karşılayamıyor. Sorunumu abartmadan aktarıyorum. Bizim evden 2.5 km uzakta yine kırsal kesimde oturan kuzenim var. Onun interneti de gün içinde 5-6mbit dolaylarında ölçülüyor.

 67. Konuyla pek alakası yok ama yine de sormak istiyorum. Bu yazılarında kullandığın Knorr, Nescafe olayları seo için mi yapıyorsun? Altını çizip, italic veya bold yapmak işe yarıyor diye duymuştum. Ayrıca Rıfkı da özgün içeriği mi sağlıyor? İkili muhabbetleriniz falan.

 68. BEN TTNET KULLANICISIYIM AY SONU DEDİN Mİ 75 TL ÜCRET ALMASINI BİLİYOLAR ANCAK NASIL OLUYORSA DK BAŞİ İNTERNET KESİLİYO ARADIĞIM DA ANLIK DÜZELTİLİYO.SONRASI YİNE AYNI.BIKTIM VALLA.KULLANAMIYORUM VERİMLİ.NASIL BİR İNTERNET ANLAMADIM.HER GÜN SIKINTI YAŞIYORUM.TT NET ALICAKLAR DİKKAT ETSİN BEN MEMNUN DEĞİLİM.ARAŞTIRIN BAŞKA BİR ONLİNE MARKA VARSA ONU ALIN.BEN EN KISA ZAMANDA ABONELİĞİMİ FES EDİCEM.

 69. benim internetim 30gün dür kesiklik yaşıyorum 5 ekip geldi geçti allah rızası için içinde bitane insnan çıkmazmı bu sorunumu çözsünler ama süç onlarda değil asıl süçlü onlarin müdüründe üst sorümsüz olmasaydı alta sotumsüz olmaz arz

 70. ben 7 yıllık TTnet internet kullanıcısıyım hala internet kesilmeleri yaşıyorum ve devamlu arıza kaydı alıyorlar ama sonuç değişmiyor, bu tamamen bir rezillik ve hırsızlık… artık nereye başvurması gerekiyorsa başvuracağım ve yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım…

 71. mrb. bende de şu an aynı dediğiniz problemler var hocam. ttnet müşteri hizmetleri hızımın 12-14 mbit arasında olduğunu söylüyor ama ben 1.5 mbiti bile görmedim. bilgisayarındandır dediler, format attım sürücü güncelledim yok. o zaman ankastredendir, modemden olabilr dediler arıza kaydı açtılar bekliyoruz. burda farklı alternatif yok. tek altyapı ttnetin. elim mahkum.

 72. slm 3 senedir ttnet kullanıcısıyım ttnet le ilk problemim nakil işlemi yaptığımda başladı nakil yapılan yere gelen teknik ekip denilen ama hiçbir teknik bilmeyen sevgili teknik arkadaşlar bağlantı yaptı modemi takıp kontrol yapmadan gerisini siz yaparsınız denilerek çekti gittiler modemi bapladım net yok müşteri temsilcisini aradım modem ayarı yapıyoruz diyerek 20 dkk kadar oyaladı daha sonra teknik ekipi tekrar yönlendirdiler teknik ekibimiz geldiğinde ters bağlantı yaptıkları için çalışmadığını öğrendim. sorun 2: 1 sene boyunca sürekli kopma problemi yaşadım 2 günün biri müşteri temsilclerinin güncelleme yapıp probleminiz giderilmiştir demesini dinledim kendi uğraşlarımla bağlantı yaptıkları kabloda vidayı nasıl bir sıktılarsa krılmlş olduğunu farkederek sorunumu hallettim 1 sene boyunca sorunsuz internet yaşadım kopma problemi olmadan
  sorun 3: 1 senelik yapmış olduğum sözleşmenin bitişiyle birlikte başladı bitiş tarihinde müşteri hizmetlerini aradım ve ultranet limitsizde şuan ttnetin müşterilerine özel kampanyası olduğunu 49 tl lik o tarife üzerinden devam etmek istediğimi belirttim müşteri temsilcisi byan arkadaş makyaj yapmaktan kampanyalar hakkın da dersine çalışmamış olcakki böyle bir kampanyalarının olmadığinı bu kampanyanın şubart ayında bittiğini söyledi son başvurunu 31.12.2014 yazdığını belirttiğm halde sayfa güncellemesi yapılmadığından hala kampanyayı gördüğümü söyledi…..ve bir ttnet bayine gittim
  asıl sorunlar bundan sonra başladı
  ttnet bayinde ki bayana istediğim ttnetin müşterilerine tam zamanında kampanyasına geçirmek istediğimi söyledim oda bana tabi ama fibernet daha uygun ve hızlı diyerek fiberneti önerdi olur dedik ve 2 senelik fbernet sözleşmesi imzaladıkbağlama işlemi yapıldıpğında mevcut net paketine kapanış verdik tarih 26 ağustos 2014 3 saatlik net kesintisinden sonra hat bağlanmıştır denilerek fibernet için verdikleri modemi almaya gittimmodeminizi bağlayıp kurumunu yapın dedler yaptımve yeni bağlantıdan bağlanıyorum zannediyoruz tabii.. bu arada yalın ultraneti neden kapattığımı sormak için arayan müşteri temsilcisi bayan aradı ve neden 49 tl lik kampanyaları varken kapattırdığımı sordu kendisine daha önce görüştüğüm müşteri temsilcisi bayanın böyle bir kampanyaları olmadığını söylediğimde hangi tarihte aradığı sordu 24 agustos sözleşme bitimi bu arada 25 inde aradım sistemde görmemiştir diye cevap verdi kapanışı onayladık ve 2 eylülde tam kapanış yapmalarıyla birlikte net de sonradan bağlattığım fibernette beraberinde gitti
  3 eylül gece 1.30 müşteri temsilcisine arıza kaydı bıraktım en kısa sürede ilgileneklerini belirttilerben bekliyorum gün içinde gelirler diye ne gelen var ne giden tekrar aradım arıza hakkında teknik ekibin sistemsel alt yapıyı kontrol ettikleri sesli mesajı 3 kez dinledim daha sonra tekrar müşteri hizmetleriyle tekrar arıza kaydı oluşturdu 4 eylül ne gelen var ne giden müşteri hizmetlerine acil olarak bir arıza kaydı daha oluşturduk 2 kez teknik ekip lerin en kısa sürede ilgileneceği söylendi.5 eylül müşteri hizmetleri tekrar aradım yine arıza kaydı bıraktım yetinmedim sözleşme yaptığım bayiye gidip sorunu anlattım sağolsun bir onlar ilgilendi teknik ekibi aradı daha sonra bana dönüş yaparak bayideki beyfendi gün içinde gelceklerini belirtti akşam 6.30 kardeşimi aradım gelip gelmediklerini sordum gelmediklerini müşteri temsilcisini arayıp tekrar acil arıza kaydı oluşturduğunu belirtti. 6 eylul saat 11:30 önce arkadaşın tavsiye ettiği bir firmayı arayıp tarifeleri hakkında bilgi istedim ve bana binada fibernet alt yapısı olmadığını belirtti bir hışımla bayiye gittim kimsenin gelmediği eğer bağlantı yapmıcaksanız sözleşmeyi fesh edeceğimi belirttim ve kendilerine sözleşme yaparken binanın fibernet alt yapısına bakıp bakmadıklarını sordum oda bana teknik konuda bilgi verdi daireye jkadar bktıklarını beklrtti zaten o firmayada bilgiyi kendiilerinin verdiğini söyledi tam o sırada o bölgeden sorumlu teknik ekibi bayiye geldi durumu anlattı kendisine o adresden kesinlikle arıza kaydı gelmediğini gelse 24 saat içinde müdahele ettiklerini belirtti ardından bayi arıza yı belitmek için üsteki teknik ekibe aradı yemek saati olduğu için ulaşamadı tabi saat 1 de tekrar gelmemi yapabilceği bir şey olmadığını kimseye şuan ulaşamıyorum diyerek beni yolladı saat 1 e kadar tüketici haklarıyla olan bir görüşmem oldu ayrıca ttnet müşteri hizmetleriylede tekrar bir arıza kaydı yaptık ve 3 eylülden beride aradığım ve gelen kimsenin olmadığını belirtere tabi teknik ekiplede görüştüğümü ve arıza kaydının kendilerine düşmediğini söylememle şikayet formuda oluşturduk ve saat 1 ben bayideyim bayideki arkadaş yarım saat kadar ulaşmaya çalıştıktan sonra kusura bakmayın kimseye ulaşamıyorum ama üstlere bu konu hakkında hatrı sayılır bir dilekçe yazdım pazartesi ben değil onlar emin olun beni arayacaklar dedi daha önce bana fesh edersenm caza ödeyeceğini söyleyen arkadaşa tüketici haklarıyla görüştüğümü bu sözleşmeyi fesh edeceğimi üstelikte 1 lira dahi ceza ödemicemi belirterek çıktım
  yarım saat sonra ttnetten aradılar şikayet formum için teknik ekipti galiba kendisinede ayın 3 den beri aradığımı ve kimsenin gelmediğini belirttim meşgul olabileceklerinden dolayı gelememişlerdir diye angutça bir cevap aldım 3-4-5-6 eylül türkiyedeki tüm ttnet lilerin netleri kopmuş galiba onlarla ilgilenmekten bana 4 gündür sıra gelmemiş galiba en kısa sürede ilgileneklerini belirtti yarım saat sonra tekrar aradı saat 3 kadar teknik ekibin gelceni evde bulunmamızı söyledi 3 gündür gelcekler diye kardeşim evden dişarı çıkmdı.3 te teknik ekip geldi önce modeme sonra duvardaki girişe baktılar daha sonra aşağı bakalım dediler aşağıya baktılar yarm saat kadar orda uğraştıktan sonra yukarı çıkıp gerekli kontrolleri yaptılar marim 26 agustosta bağlantı yapmaya gelen analarını rahmetle andığım teknik ekip bağlantı felan yapmamış 2 sine kadar eski bağlantıdan net kullanmışım 10 günde ttnet beni çıldırtmayı başardı tüm ekibi pazartesi ilk yapcam iş ttnetin şikayet bürolarına bu durumu müşteri temsilcileri dahim bayideki arkadaşlar hariç tüm çalışanlarını şikayet etmek genel müdürlüklerine sözleşme fesh dilekçesini göndermek olcak

 73. mrh,yıllardır ttnet kullaıyorum ve yıllardır baglantı sorunum var,haftada en az 1 defa müşteri hizmetlerini ararım,alt yapıdan kaynaklanıyor diye geçiştiriyorlar,nedense bu alt yapı sorunu sadece bizim evi kapsıyor.bıktım artık,interneti kullanabilmek için hem ev telefonuna para ödüyorum,hem sınırsız kullandıgım için fazla para ödüyorum,hemde internete baglanamadıgım için,müşteri hizmetlerini aramaktan faturama yüklü mevlada para ödüyorum,ha bire para ödüyorum ama nedense bi türlü interneti kullanamıyorum.ttnetten gercekten hiç ama hiççççç memnun degilim.

 74. syn yetkililer 3 yıldır ttnet kullanıyorum aylık net limitsiz paket kullanıyorum faturamın tutarı 49 99 oldugunu iyi biliyorum acaba faturalar neden 85 tl geliyor bunun düzeltilmesini acil istiyorum gerekli işleri yapılmassa tnnetten ayrılacagım bir daha asla kullanmayacagım iyi günler dilerim

 75. internetimde sorun var baglantı sık sık kopuyor müşteri hizmetlerini aradım ama faydası olmadı artık bıktım sürekli aramaktan sözleşme yapmadan hergün aranırken şimdi sözleşme yaptık arayan yok aradıgımdada yardım yok iptal ettirecem yeter artık

 76. ya arkadaş modemim tamire gitti 1 ay önce hala haber yok 4448020 tlf no su
  cihaz takip numaram 388486 becerebilirseniz buyrun modemimi bulun siz sattınız
  bu modemi parasını ödüyom ya çözün bu işi yaada bırakın
  satıcağınız teknoloji bu mu sizin

 77. sayın yetkililer ben istanbul anadolu yakası maltepede ikamet ediyorum bu güne kadar internetimi ttnetten başka yerden kullanmadım ve internet indirme hızım 16 mb hız olmasına rağmen istediğim hızı alamıyorum ve indirme hızım 11,35 mb hızda geliyor daha öncede aynı sorundan dolayı şikayet yazdığımda sorun giderilmiş idi daha sonra aynı hız sorununu tekrar yaşamaya başladım eger bu sorunları yaşamaya devam edersem ttnetten başka alternatifler olduğu için değişiklik yapacağım arttık yeter bu sorunlar olmamalı kimse kimseye bedava para vermiyor promlerim bir an önce çözüm bekliyorum

 78. 8 yıllık ttnet kullanıcısıyım.Hat ve sözleşme annemin üzerine. Annem 78 yaşında ve son dönemde zor yürüyor.15 gün önce müşteri hizmetlerinden aradılar ve 49 tl’ye 1 yıl taahhütlü fiber internet ister misiniz dediler. 24 aylık taahhütüm dolmak üzereydi ve aylık 67.5 tl ödüyordum zırt pırt kesilen internete. Elemana okey kampanya güzel yalnız benim modemim fibere uygun değil dedim. aylık faturanıza cüzi bir farkla fiber modem verebiliriz dedi.anname telefonu verdim kampanyayı onayladı. elemana annemin sağlık durumunu anlattım modemi eve mi gönderiyorsunuz dedim.sorun olmadığını annemin kimliği ile gidip en yakın türk telekom müdürlüğünden modemi alabileceğim söylendi.bugün öğleden sonra avcılar müdürlüğüne gittim başvurdum olmaz öyle şey hat sahibi mutlaka gelmeli dediler prosedür hazretleri böyleymiş.annemin sağlık durumunu telefondaki müşteri hizmetleri elemanına anlattığımı onun böyle söylediğini anlattım.zinhar olmaz dediler lanet olsun deyip döndüm.gözgöre göre kampanya onayı için bana yalan söylenmiş.Eve gelince 4440375 i aradım ve yetkili şahsa durumu anlattım. ben o telefon konuşmasını bilemem yapacak birşey yok dedi.konuşmanın sistemlerinde kayıtlı olduğunu bizahmet bakmalarını söyledim.birşey yapamıyoruz beyfendi şikayet bildiriminde bulunun dedi. öylemi öyle. avukat bir arkadaşımla görüştüm. tüketici hakları mahkemesine sağlam bir dava açıyorum.Kampanyayı iptal edemiyorum tazminatı var 1yıl kullanamayacağım internet hizmeti için ayda 49 tl ödemek durumundayım. Yıllardır onlarca arkadaş ve akrabayı da ttnet’e yönlendiren biriyim ben.

 79. ben bu ttneti aldığıma bin pişmanım cok sorumsuz vurdum duymaz bir şirket 11 ay oldu internet almama daha internetimi kullanamadım her gün müşteri hizmetlerini aramak tan arıza bildirmekten yoruldum arıza kaydım arızam yapılmadan kapanıyor neyaptımsa bana kimse yardımcı olmadı.

 80. Çok sık düşen bağlantıları anlamakta zorlanıyorum. Galiba bunu kasıtlı yapıyorlar. Durduk yerde neden düşerki?. İptal ettireceğinizi söyleyince ikna turlarına başlıyorlar. ama sorunu yine çözmüyorlar. Bu konuda benim de sıkıntım var. Yasal haklarımla ilgili bilgi ararken buldum burayı. Bence bu konudaki yasal haklarımızı araştırıp ona göre tedbir alalım. Yasal haklarımızla ilgili bilgisi olanlar lütfen paylaşsınlar.

 81. Bakalım bende dün gece vdls için başvuru yaptım hala adsl2+ dan bağlantı sağlıyor. tp-link w9980 aldım. cihaz gayet iyi daha önce tplinkin dış cephe ve ayrıca bridge modlu 3 farklı router kullanmışlığım var. çift wan profili oluşturdum bekliyorum. Ayrıca diğer bir sıkıntı daha var bulunduğum konum ilçe olduğu için alt yapı henüz yapıldı diye biliyorum. hatta yakın çevremden yeni alt yapı çalışmalarında bulunan arkadaşlarıma yardımcı olduğum oldu. ancak hiper net için başvuru yapmaya gittiğimde bana bulunduğum mevkii de alt yapı yok denildi. ama ttnet müşteri hizmetlerinden sorduğumda alt yapı var denildi bende bağlantı koparsa kopsun deneyeceğim dedim ve vdsl2 modem aldım. İnşallah herhangi bir sorun çıkmadan geçiş tamamlanır. türk telekom çalışanları ile devrilen bir direk nedeni ile benzin istasyonundaki otomasyon sisteminde sorun çıkmıştı ve epdk nın bu konu ile ilgili cezai işlemleri olduğu için yalvar yakar kopan hattı türk telekomculara kısa süre içerisinde kepçe ile yardımcı olarak bağlatabildik. =) o yüzden baya iyi bir diyaloğum var onlara alt yapı varmı burda dediğimde yok dediler ttnet var diyip türk telekom yok demesi bir garip herhalde aralarında ciddi bir iletişim problemi var. deneyip görmekten başka çare kalmadı.

 82. Ttnet aboneligimi kapattim 132,25 tl odedim otamatik ödeme talimatini kapatmayi unuttum ayni parayi ikinci defa aldi simdi parayi almaya calis.

 83. 60 TL VERİYORUM NETE BU HIZLA GİRİYORUM 0.00 hızıyla netteyim bu da YANDEX in başarısı bütün fotolar görünmüyor nede videolar. Geçen gün aradım yaşım küçük diye kadın ‘peki efendim ekip gönderilecek ‘ dedi hala ses yok !

 84. ben de 6 ay öne aylık 42 tl diye ttnt modem aldım ve 8mbd hızında olduğunup sınırsız söylediler evet sınırsız doğru çıktı ama 2mbd den yukarı çıkmıyor aylık 66 tl gibi fatura sağlam sorduğumda modem kurlum falan gibi saçmalıklar söyleyip yolladılar… 🙂

 85. Ben fiberoptik kurulman fiber internet yapılmasını istiyorum İnönüMah alageyik cattesi no 42 D1 bekliyorum yorum yazın

 86. kullandığım aboneliğimi kapattığımda müşteri hizmetleriniz kapatmamam için defalarca aradılar dondurmamı söylediler dondurma işlemim bittiğinde her hangi bir ücret gelmeyeceğini söylediler.. dondurma işlemim bittikten sonra üstü kapalı şekilde mesaj gönderiyorsunuz içeriği belli olmayan ve öğreniyorum ki İnternet im hatta modemim dahi olmadığı halde tarafıma 80 tl ye aşkın bi fatura geleceği bilğisini alıyorum. her konuda defalarca arayan müşteri hizmetiniz bu konuda üstü kapalı mesaj atarak aramadan böyle bir işlemi nasıl yapabiliyor tarafıma hiç bir dondurma işlemim de hiç bir ücret kesilmeyeceği ve sonrasında işlem başlatmadığım sürece hiç bir ödeme yapmayacağım söylendi .. bu hatanın bir an önce düzeltilmesini istiyorum

 87. Sayın ttnet sorumluları: Telefonla memnuniyet soruyosunuz, bilgimizi istiyosunuz, farklı işlemler teklif ediyorsunuz. iyi güzelde şu BİGA nın interneti neden bukadar koptugunu arastırmıyorsunuz. Biga şubesine defalarca arızayı bildirdigim halde geliyorlar yakınımızdaki direkteki kutuyu kurcalayıp birde (OLDUMU) diye sorup gidiyorlar. onlar gıdıyor arıza devam ediyor . Bıktım ya yeter artık??????????????????

  • Uzun süreli uğraşlar sonucu network ekibi yoğun bir çalışma sergiledi. Sonrasında o kadar zamanın üstüne sıkıntı gitti. Toplam belkide 2 ay aynı sorunu yaşadım.

 88. Aynen ttnet mağduruyum bende uzun çabalardan sonra müşteri temsilcisine bağlanabildim benim sorunum üç ay önce iptal ettirdiğim abone numarasına bu gün fatura gelmesi yeni abonelik almıştım sistemde onun faturası görünüyor her nedense eski abonelik faturasını görüyormusunuz varmı böyle bir fatura diyorum cevap;güncelleme var sistemde göremeyebilirim deniyor ne zaman işim olsa ttnetle sürekli sistemde sorun var bu nasıl bir hizmettir anlamadım paramızla rezil oluyoruz.

 89. Telefon ve intenet basvurunda bulundun telefon baglandi ancak inter hic bir sekilde baglanmadi 4440375 aramama rahmen hic bir sekilde sorun cozulmedi bizde iptal etmek zorunda kaldik

 90. 60 tl den fazla odemeyeceğim bir tarife seçtim okeylediler 13 tl fazla oduyorum 314 tl ödeyıpp kapattırıcam

 91. Yaşamış olduğunuz sorun 8 mb limitsiz kullanırken hipernete geçmenden kaynaklanıyor.

  * Alt yapısı desteklemediği halde bayi tarafından giriş yapılmış olabilir.

  * Adsl modem ile Hipernet hattını kullanmaya çalıştığından olabilir.
  Alt yapının bu geçmiş olduğun tarifeyi destekleyip desteklemediğini öğren modemin almış olduğun hıza uygun olup olmadığını kontrol ettirmen gerekiyor. 444 0375

 92. Sana canı gönülden katılıyorum aynı sorun 15 gündenbri benim başımda Avrupa 100 mbiti beğemmiyor eylem yapıyor bizim şu uzay çağındaki halimize bak. Verdiğim para boşa gidiyor

 93. Arkadaşlar ttnet ile yola çıkılmaz. Abone olurken zaten yeterince sıkıntı çekiyorsunuz birde kapatmada sıkıntı çekiyorsunuz. Ben abonelik iptalinden ötürü mahkemelik oldum. Sebebiyse göndermedikleri fatura. 150 liralık faturayı bana haber vermektense mahkemeye verip 1240 liralık bir maddi kayıp yaşattılar.

 94. Temmu 2007 yılından beri TTNET kullanıcısıydım.26.02.2015 tarihinde TÜRKNET’e geçiş yaptım.TTNET adıma 271.26 Tl.borç çıkardı.25.02.2014 tarihinde kampanyalı ürün pakedini kabul etmişim sunulan hizmet farkı imiş.Yalan ve yanlış.Hesap özetimi incelediğimde 181.04 Tl.fark oluşuyor.271.26 tl.haksız bir talep.Böylesine ciddi bir kuruluşun tüketiciye böyle yaklaşması affedilemez.Kınıyorum ve fark meblağı talep ediyorum.Telefon ile gelen tekliflere dinlemeden redediyorum.

 95. Benim 16mbite kadar internetim var sürekli bağlantı kopuyordu ttneti aradım ben evde yokken gelmişler yeni ek yapıp bağlantıyı daha da kötüleştirip gitmişler, 4 mbit sabit bağlantı veriyorlar müşteri hizmetlerini aradığımda böyle bir sınırlama yok diyor ama benim yaptığım kablodaki düzeltmelerden sonra hattın desteklediği hız 12mbit bu nasıl olabiliyor onu ttnetde bilmiyor, arıza kaydı bırakayım diye aradım bütün bilgileri sordu falan güvenlik aa sistem şuanda çalışmıyor sonra yine arayın kadın dedi, ttnet müşteri hizmetleri kadar vurdumduymaz hizmet veren başka şirket görmedim bi ara tivibu web alacak oldum satın alınmıyor diyorum, başka zaman deneyin arıza kaydı bırakalım çözüme yönelik hiçbişey yok.

 96. Her arkadaş problem yaşamış evet bende yaşıyorum .3 seneden beri ttnet kullanıyorum.3 seneden beri büyük problemler yaşıyorum.Sınırsız 8mbps 50 gb hız kotası vardı.İlk zamanlar 8 görüyordum hiçbir problem görmedim 1 ay sonra hızım 3 e düştü.Alt yapı çalışmasıdır diye 3-4 ay bekledim.Sonra aradım m.hizmetlerini ve bilgilerimi güncellediler yine 8mbps görüyordum.3. senemi tamamladım(kopma, hız düşümü vb sorunlar ile) ve yeni bir sözleşme yaptım 16mbps hız 75 gb hız kotası aldığım gün 13mbps gördüm.5 saat sonra yaptığım hız testinde 2.87-2.90 mbps gördüm ve şaşırtıcı olan olay ise ping 21ms bina yaklaşık 3.5 senelik alt yapıda ben neti bağlattığımda yapıldı (dışarıdan eve çekilen kablo).Sonuç olarak adsl in ara yüzü ile uğraşsamda 4 -5 defa ttnetin m.hizmetlerini arayıp sorunu çözdürmeye çalışsam da değişen hiçbirşey olmadı.Ara kablo değiştirdim,kablo ile bağlandım,modemi fabrika ayarlarına çevirdim,ara yüzünden bant wifi vb bağlantıları ile uğraştım sonuç yok.2 arıza kaydı bıraktım evime uğrayan 1 ekip olmadı.Beklemedeyim telekom dahil heryere uğrayıp şikayetimi iletiyorum.3-4mbps hız kaybı olması doğal olurda 21ping de 13mbps hız kaybı akıl almaz bir sorun.Ödediğim miktar %100 ise aldığım hizmet %20 diye bilirim.

 97. 1815058769 nolu internet hattı çalışmıyor müşteri hizmetlerini en az 8 defa aramama rağmen sonuç alamadım en son28.07.2015 saat 13.38.de aradım büşra isimli çalışan daha konuşurken telefonu kapattı amaben hala fatura ödemeye devam ediyorum sizin hizmet alayışınız bumudur insanları kullanmadan fatura almak iptal etmek istiyorum adres bulamıyorlar bu nasıl iştir izahını istiyorum

  • Gidip bu durumu türk telekom müdürlüğüne bildir bence iptal ettireceğinide söyle onlar pek takmaz ise iptal ettir sana ücret yansıtırlar eğer tahaütlü ise sözleşmen o ücret kağadını sözleşmeni ve yaşadığın sıkıntılara ait birkaç resim al yanına türketici hakem heğetine başvur tüm telefon konuşmalarının v.s kayıtları var istersen dava bile açabilirsin.

 98. Hayatımda ttnet kadar hiç bir firma ile uğraşmadım. Asla hizmet vermiyorlar bana madem hizmet verwmiyeceksiniz hizmet verebileceğiniz kadar musteri alın bunu böyle yaa sözde internetimiz var ama yok rezil ediyorlar musteri hizmetleri desen başından savma derdinde sorununa çözüm yok kısaca sen orda Catla istersen ama her ay fatura etmesini biliyorlar ben niye hizmet almadığım yere para ödüyorum arkadaş paramizin karşılığını verin yahu.

 99. TT Net Aboneliğimi 08.12.2014 tarihinde kapatma talimatı verdim şubeden.Müşteri hizmetleri Arayıp 6 aylık dondurma talebinde bulundu ve 6 ay sonra onaylanırsa aktif hale gelir dediği halde hattım onayım ve haberim olmadan aktif hale gelmiş ve tarafıma 4 aylık faturalandırma yapılmış Bu durumda olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi ? ben tüketici hakem heyetine başvuru yapacağım.

 100. 3 aydır ttnet çalışanları yetkilileri bizi çıldırttı. hizmet alamıyoruz. sorunlarımızı çözdüremiyoruz. lanet olsun bir daha asla kullanamayacağım… 4 saattir ugraştım. modem degişeceksin dediler sonra kendiliğinden arıza düzeldi.

 101. Daha önceden telefon hizmetimi Telekom’dan alıyordum. İnternet hizmeti ise ttnet idi. Sonra iki hizmeti birleştirip ttnet e geçtim. Adres değişikliği nedeni ile nakil söz konusu oldu. Telefon numaram ve internet hizmetinin naklinde başarılı olunmadi. Kaç müşteri temsilcisi ile konuşsada nakil işlemi yapılamadı. Şuan beni arayanlar borcundan dolayı kapalıdır uyarısı duyuyor. Bu sıkıntıların en kisa zaman da çözülmesini istiyorum. 3 gün içinde bunlar çözülmez ise ttnet i bırakmak zorunda kalacağım.

 102. Madem bu kadar şikayetçisiniz ttnetten niye kullanıyosunuz. İptal ettirin ödeyin cezayı oturun oturduğunuz yerde. Niye ceza ödicem derseniz eğer o zaman taahhüt vermeden kullancaksınız ödediğiniz 50 lira konuştuğunuz 1000 para. Görende milyarlar ödüyosunuz sancak. Başka ıss var onlara geçin madem çok kaliteliler ilgileniyolar. Bence çok boş konuşuyosunuz ttnet öncü firma hiç bişey olmaz bunu unutmayın..

 103. 1 haftadir bir turlu baglayamadilar şükür dun geldiler ama gelmeselerdi de olurdu sadece bi kabloyu asagidan balkona cektiler onu bende yapardım dunden beri defalarca sikayet oluşturdum ne gelen var ne giden lanet olsun ttnt baglattigim gune.

 104. verdiğiniz modem yan odada çekmiyor defalarca aradık ilgilenmediniz sadece abonelik olana kadar ilgileniyorsunuz aldığınız para haram olsun günü dolar dolmaz iptal ettireceğim .

 105. Arkadaşlar bunu burada kac kişi varsa hepsi bimernoktagovnoktatr/Forms/pgMain.aspx (noktaları tamamlarsınız) bu siteye şikayet te bulunsunlar ttnet hakkında suc duyurusunda bulunmak en iyi ve en saglamıdır gerekli olan ceza alıcaklardır insanları kandırıp internet hızlı 8 mgbit kadar hız veriyoruz diye sonrasında ise 1 mgbit 512 mgbyt veriyorlarsa bunlar suctur kendi hatalarını sizlere cektirmesinler yapicaklarsa iş tam yapsınlar yada hiç yapmasınlar bıraksınlar başka firmalar daha iyi bir cözüm üreticeklerdir. en büyük darbe ttnete devlet verir insanları sömürmesine devlet izin verirse bögle devlette yaşanmaz saten herkez birbirlerini dolandırsınlar ttnet nasıl dolandırıyorsa internet hizmeti vermeyip de verildigi gösteriyorsa hızı düşükse insanların parayıda söke söke alıyorsa sözleşmesi cayma bedelleri insanlara mahkeme verip haciz işlemleri yaptırıyorsa bunun en büyük cözümü baş bakanlık bu kadar insan mail atsa eminim ki bu firma iyi ve saglam bir ceza yer ve herkezin işini yapmak zorunda kalıcagından eminim iyi günler.

 106. Üç aydır nakil istedim bi sonuca ulaşamadım ama ne yazıkki kullanmadığım internetin parasını ödüyorum nalet olsun iptal edicem

 107. Benim İnternrtim neden düşürüldü bilmiyorum ama sözleşmem bitti saliba neden beni uyarmadınız yeniden tazelerdim ben özürlü bir üyeyim çarşıya çıkamıyorum köyde yaşıyorum yürüyemiyorum.Böyle bir durumda uyarmanız gerekmezmiydi.Şimdi benim İnternetim brak yavaşlamayi tamamen donuyor hiç işlem yapamıyorum.Lütfen neyapmam gerektiğini bana deyin bende ona göre yapem bilgilendirin beni.
  Teşekkür ederim Saygılarımla Hayrettin Bilgin.

 108. Arkadaşlar bence de en güzeli Savcılığa gidip dilekçe vermek ben bunu yapacağım bundan sonraki aşamada çünkü resmen insanları dolandırmaya çalışıyorlar

 109. benim internet okadar yavaşki fesbuka bile giremiyorum vidyo hiç seyretemiyorum.ne olacak böyle hiç bir işlem yapamıyorum telefonla arama yapamıyorum yaşlıyım elim titriyor yanlış tuşlara basıyorum lütfen biraz hılandıralım. Saygılarımla -Hayrettin Bilgin.

  • Ah Hayrettin amcam ahh. Duygulandırdın beni yemin ediyorum TTNET benim olsa evine 100 mbit interneti limitsiz bağlamıştım.

 110. Millet internetinin yavasligindan şikayet eder biz başkentte 500 hane internet siz yaşıyoruz adamlar buraya hizmet getiriyorlar torpili olan apartmanda internet var olmayan da yok yazıklar olsun işinizi doğru düzgün yapın. Acil benimle iletişime geçin. Bundan sonra haber kanalları bakanlık başbakan milletvekilleri aklıma kim gelirse şikayette bulunulan haberiniz ola…

 111. Ekim 14 de musteri hizmetleri ne ariza kaydi actirdim ama 27 kasima kadar bana donunmedi .ve evde interneti kulnamiyorum ve ustune kullanmadigim interletin faturasini. Isteniyor .

 112. iletişimin bukadar yaygın olması durumunda bir internet naklinin ki aynı mahalle içinde 15 gün sürmesine bir anlam vermek mümkün değil.bu nasıl şirketçilik,bu nasıl hizmet anlayışı bana birileri bunu açıklar mı.yazıklar olsun bu telekoma yazıklar olsun bu TTNET e.insanı teknolojiden bıktırıyorlar.herkes telefonlarını kapamakta çok haklıymış.böyle yapmakla diğer internet kuruluşlarının ekmeğine yağ sürüyorsunuz.4 tane sabit telefonum var hepsini kapatacağım sırf bu tutum ve davranışınızdan.TTNET böyle nakiller yapmaya devam edecek mi.insanları mağdur etmeye ne zaman son verecek.bu mu telekomun ilerlemiş geliştirilmiş hali.

 113. Bilgi sayar açıldıktan onbeş dakika sonra modem lambaları dans etmeye başlıyor.Bilgisayardan faydalanamıyorum.Şunu yaptınmı bunu yaptınmı masalları beni yoruyor.Şayet altı aydır randıman almadığınız bu sisteme para ödemek ne ifade ediyor.

 114. telefon hattıdan enternet abonesiyim.sınrsız paket abonesiyim.yaklaşık 1 hafta önce arandım ve ilave bir ücretle 2 kat daha hızlı erişim sağlanacağı söylendi ve kabul ettim.ne olduysa ondan sonra oldu ve şu anda da enternet kullanamaz oldum.çok sık düşüş yaşıyorum.şu anda da Türkcell vın aracılığı ile erişim sağlıyorum.fatura düzenli gönderiliyor ama benim 24 saat erişim sağlıyor olmam durumuna göre ücret isteniyor.sayın yetkililer lütfen son 1 haftadır ne kadar erişim sağladığıma bir bakınız.artık yeteri biliyorsanız yeter.sorunumu bir an önce çözünüz.ılmuyorsa otomotik ödeme tlimatımı iptal edip konuyu TC mahkemelerine taşıyacağımın bilinmesinin yanında aboneliğimi de iptal edip Türkcell vın alacağım.canıma tak dedi artık.size haraç ödemiyeceğim.

 115. Tt net internet bağlattım halt ettim arkadaş ne arayınca ilgilenen ne hizmet var sıgır bir sorunun olana kadar anlamıyorsun sorunun olduğunda anlıyorsun fakat uğraşki bu sefer kendini kurtarasın sıkıntı sıkıntı arkadaş paranla rezillik dedikleri tamda bub

 116. İnternetimin indirme hızı 0.4 kb yükleme hızı 0.0 kb gözüküyor ki öyle kabloları resimdeki gibi yapsak düzelir yani eminsiniz demi bana 500 kb indirme hızı bile yeter. Ama 0.1 kb nedir yaaa (aCiL cEvAp!!!!!!!!!)

 117. Nefret ediyorum TTNET hizmetlerinden internet hizi cok kotu , ariyorsun sorunu gideremiyor, buda Turkiyede en hizli internetmiş, en kotusu nasilmiş acaba, kapatmak ve şikayet etmek istiyorum yetti artik, bunu cekmek zorunda degiliz

 118. Yıllarca TTNET kullandım.ihtiyacım kalmadigi için iptal dilekcesi verdim telefonla karşılar sadece tel nakli yaptırdığını söyledim ..iki uç ay kadar sonra iptal işleminin yapılmadığını öğrendim bu defa genel mudurluge dilekçe yazdım ama bisi değişmesi tüketici hakları mahkemesine verdim haklı bulundum.kabul etmeyip karşı dava açtılar hala uğraşıyordum.si z si olun sakin bulasmayin iptal işlemlerini sıkı takip esin

 119. İnterneti kapattin dim actirmak için her gün aradılar şimdi 8 aydır kullanıyorum şu an sık sık kesiliyo kopmalar oluyo elit hizmet diye bişey çıkarmışlar hizmeti eve gondermek için para tuzağı hazırlıyor hizmet eve geliyo 1 ay sonra eski haline yeniden donuyo modem kaynaklı diyola yenisini aldık 120 tl ye resmen para tuzağı kapattırdimiz zaman 400 tl ceza parası istiyo la yetkilileri göreve davet ediyorum

 120. İzmir Ödemiş ilçesi zafer mahalle si 1389 nolu sokakta altyapı yok biz buraya taşınalı 2 sene oldu hala da yapacaklar en kısa zamanda ilgilwnsinlerr

 121. Hürnet İnternet ‘ten full limitsiz tarife aldım çok memnunum gerçekten çok iyi hizmet veriyorlar. Sonuçta hepside aynı alt yapıyı kullanıyorlar.

 122. Slm .
  (( Geçici Koruma Kimlik bilgisi )) :
  Birleşmiş Milletler ile işbirliği İçinde Suriyeli mültecilere TC’den bir kimlik Verilmişdir .
  ve Bütün Devlet Birimleri İçinde Tanınan bu kimlik nufuslar’da onu kayıt var çünkü .
  Ama sadece sizin sayın şirketiniz bu kimlik’te tanımıyor ki …
  Kusura Bakmayın .. Sadece Suriyeliler’in Hakkında Kötü bir Davranma zan ediyorum …

 123. İyi günler ben ttnet ten internet almak için başvuru yaptım ama geldiklerinde telefon direği ile evin mesafesi uzak olduğunu söylediler telefon diregiyle alakalı olmayan bi internet almak istiyorum ttnette yokmu

 124. ben hiçbir konuda olumlu yanlarını görmedim tamamen uyduruk baştan savma diye bilecegimiz bir hizmet anlayışı insanlar paralarıyla nasıl rezil oluyor merak ediyorsanız ttnete başvurun yeter yardımcı olurlar.

 125. 6 gün internetim kesildi TTnet oralı olmadı üstüne ücretli teknik servis göndermeyi teklif etti. Tam bu arada turksat binamıza ankasresini taktı şansıma. Taahüt cezası olan 320 TL yi ödeyip TTNET’i kapattırdım. Uydu nete geçtim. başvurmam ve kurulum 1.5 günde bitti. Şaka mı bu dedim. 50 Mbit 250 gb akn li. Aldığım hız 48,20 mbit / 3,88 mbit upload. ödediğim fark 20 TL fazlası TTnet 16 mbite kadardı ancak verdiği hız 10 mbiti geçmiyordu. TTnet pişmanlıktır.

 126. Faturami 25,02,2016 tarihinde yatirdim 3 isgunu icerisinde acilacak demelerine ragmen defalarca telefonla aramama ragmen 03.03.2016 tarihi itibariyle halen internet baglantim acilmamistir. Artik tel. Acmaktan biktim hayatimda boyle bir gayri ciddiyetsiz bir kurum gormedim sozlesmem geregi internet hattimin gununun dolmasini bekliyorum

 127. ttnet telefon ve sözde internet hizmeti almaktayım…6 ay sonra yazligima geldim.Bu zaman zarfında kullanmadigim hizmetin parasini ödedim.
  Tel cevir sesi yok. Internet yok. cuma günü ariza bildirdim. Bekcimizin “cumartesi pazar” kimse gelmez demesi üzerine saat 15:30 alis veriş için dikiliye gittim. Ariza ekibi tarafından o arada arandim. Arayanlar 5079193645 15 dakika sonra ordayim dedim. Ve geldim. Gitmislerdi..Tel servisi aradim.” Disaridaki arizayi biz yaptık.” Evin içindeki bizi ilgilendirmez dendi. Evde “cevir sesi yine yoktu. Ben teknik kökenli biriyim. Evimde elektronik ölçme için her seyim var.1949 doğumluyum. Mecbur catiya ciktim. Baglantiyi kontrol ettim. Baglanti yerinden “cevir sesi alamadim. Ev ikiz. Komsun kablosundan cevir sesi aldim… Gelen servis hic bir sey yapmadan gitti demekki. Ikinci bir ariza için elit servis teklif edildi. Sn. yetkiliye anlattim benim evimde “cevir sesi” yok. Ikinci defa ariza bildirimde hep “elit servis teklifi cikti karsima… Ariza kayiti almadilar… Bu durum tekerrür etti. Kayit yaptirdigimda yine beni arayip “elit servis teklifi yapildi. Ordakiler papağan gibiler. konuyu ne anlamaya kapasiteleride yetmez anladigim… Illede para diyorlar lafin kisasi… Birileri sehit verirken bu insanlar para para para başka bildikleri yok… Sizin kurduğunuz internet sistemini en güzelini kendim kurarim. Yeterki sinyal alayim. O yok. O yok… Kalin kafali ve idraksiz genç insanlar var… Anladim… Benim bu ttnet sirketinden acil kurtulmam lazim… Pazartesi itibari ile bir dilekçe ile başvurup anlasmami fes etmeyi düşünüyorum.Bana kaça mal olursa olsun… Hayatimda bir daha avea veya ttnet duymak istemiyorum… Tansiyonum firladi… Beni pişman edenleriniz servis veren insanlariniz. Yalancilar. Ve ben dün aksam “VIN” satin aldim. Zira sorun çözebileceklerine olan inancim yok… Güvenimi yitirdim… Vin üzerinden internete girdim.
  Bugün pazar yârin ilk isim bu sorunlu sirketten kurtulmak… Bu yaziyi kendilerine yazmayi isterdim. Inanin o bile sorunlu… Ualsamadim… Telekom beni red ediyor… Anladim ki sadece ve sadece para kazanmak… Ben yokum… Hic bir zaman da olmuyacagim…Yeteerrrrrr….
  Saygilarimla…

 128. 29.02.2016 tarihinden itibaren ne sabit telefonum nede internetim hizmet vermiyor. Müşteri hizmetlerine bir haftadır sürekli olarak aradım. Bana alt yapı çalışmaları en kısa zamanda yapılacak, size bilgi verilecek gibi klasik sözlerle uyutulmaktayım.şikayetim iletildiğini kayda alındığını bildirildi fakat sonuç sıfır madurum en kısa zamanda iptala gideceğim

 129. 14 15 yıllık ttnt kullanıcısıyım Çanakkale’de oturuyorum ALT YAPI 0 gelen yetkililer bişi yapamıyor rezalet bir alt yapı ve internet var

 130. ttnet internet hizmeti olarak buyıl cok pişmanlık duyuyorum taahütlü sözlesmem biter bitmez iptal edicem bukadar kötü bir hizmet yakısmıyor ttnet e yıllardır kullanıyoruz ama su son bir yıl cok pisman oldum okadar yavas okadar sinir bozucu ki bilgisayar basına gecince sanki internet icat edilmemiş pisikolojisiyle mayın oynayıp kart oyunu oynayıp kapatıyorum TTNET yetkilileri lütfen düzgün hizmet müşteri memnuniyeti

 131. 5 yil once zorlada olsa abineliginizi biraktim.bir suru para odeyerek cok sukur kurtuldum.kurtuldum sandim simdi kredi kartim dan 76 tl parayi cekip aldiniz.ne guzel yaptiniz.savciliga yarin sabah suc duyurusunda bulunacagim ve tazminat davasi acacagim

 132. İki haftadır internet bağlantım kesik aniden kesilen internet arızası için ,müşteri hizmetlerine arıza kaydı bırakıyorum geri dönülecek deniyor bana ama hiç bi şekilde geri dönüş olmuyor..
  Tekrar arıyorum bana arızaniz giderildi deniyor ama ben hala 2 haftadır mağdurum…
  TTNET’i seçtik diye zararlimiyiz yanlış mı yaptık yoksa
  Umarim diyer ttnet müşterileri benim gibi mağduriyet altında değildir…
  Farklı yollar denemeyelim bence sadece arızanın giderilmesini istiyorum….

 133. Kaç yıldır ttnet kullanicisym ve son 2 yıldır ben interneti düzgün kullanamiyorm sürekli kesinti oluyor üstelik interneti sürekli kullanamadığım gibi haddinden fazla fatura geliyor bu nasıl bir hizmet siz hizmet değil halkı soyuyorsunuz resmen en yakın zamanda kapatacm interneti böyle dandik hızmetleri yapmaya devam edrseniz.

 134. Yaklaşık 1 buçuk aydır internet hizmetinde sorun yaşadığım için 5 kere elit hizmet başvurusunda bulundum ve bu randevuların sadece birine 4 gün gecikmeli olarak gelinde ve bu sürede sorunum çözülmediği için faturamama yansıma yapılmaması başvurusunda bulundum işlemim sorunun ttnetten kaynaklanmadığı için reddedildi. Bu sürede benim
  randevuma uyulsaydı birbucuk ay önce bu aorun çözülmüş olacaktı bu randevulara uyulmamasındaki sorumluluk müşterileremi ait ?

 135. Merhaba ttnet herkesin sorunu olduğunun farkındayım başıma gelenleri ve yaptıklarımı anlatmak istedim sizede örnek teşkil etmesi için..ttnet hattımı kontratım bıtmesı ve yuksek fatura gelmesı nedenıyle kapatmıstım ,bir yıl sonra bir sms dondurulmuş hattınız aktif olmuştur diye..onlarca kez ttnet aradım yazdım ama ne çıkan faturayı iptal ettiler,nede olmayan hattıma tanımladıkları kontratımı iptal ettiler..Bunun içinde direk elimdeki mail ve yazılarla tüketici hakem heyetine başvurdum ,bunun yanısıra BTK mail atarak şikayetimi yeniledim…Bir hafta olmadan BTK hemen geri dönüş yaparak yapılan haksızlık karşısında ödediğim fatura bedelinin iadesini hemen alabileceğimin bilgisini verdi ttnet seve seve ödedi aldıkları yolsuzluk parasını..Biraz uzun sürmesine rağmen TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ’de tarafıma yazı göndererek alınan paranın geri verilmesine karar verildiğini söyledi..verilen cevabı aynen aktarıyorumki sizde başınıza gelicek her türlü işte lütfen sonuna kadar hakkınızı arayınız..!!Müşteri temsilcisinin tüketiciyi arayarak hızlı konuşmalarının içine dondurma işlemini söylediğini tüketicinin bunu anlamayarak onay verdiğini,tüketiciye dondurma işleminin ne olduğunu anlatmadığını,ayrıca TKHK yönetmeliğinde dondurma işlemi diye bir şeyin bulunmadığını,tüketici yazıyla kapatma işlemi yaptıktan sonra,tekrar çağrı merkezini arayarak işlem yaptırmasının satış olduğu düşünülmektedir..!!Bu firmayla ilgili sürekli bu şikayetler gelmesi sebebiyle tüketicinin talebi kabul edilmiş olup,fazladan ödenen miktarın tüketiciye ödenmesine tebligat ücretininde firmadan alınmasına karar verilmiştir..!!İşte TTNET hakkı olmadan on binlerce kişiden aldığı haksız kazancı sizlerde hakkınızı ararsanız geri ödeyecek ve rezil duruma düşücektir..Yaptıkları düpedüz yasal soygundur..!!Konuyla ilgili sorunuz olursa mail atabilirsiniz..hepinize kolay gelsin..

 136. 14 gün oldu bi nakil yaptiramadim para almaya gelince aslan kesiliyolar birdaha asla TTNet kullanman lanet olsun Mamak Ankara da oturuyom

 137. 2 aydır interbet hizmeti alamıyorum .geregin yapılmasını rica ederim yapılamayacaksada aboneliğimin iptalini istiyorum

 138. ben yazınıza yorum yapmıyacam ttnet ten internet aldığıma çok pişman olduğumu arada bır kesıldığını ve çok yavaş olduğunu söylemek istiyorum gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ve talep edıyorum.benım gıbınınde belkı bınlerce olduğunu düşünüyorum

 139. Aynı sorun bende var 8 gün geçti erişim yok aktivasyon yapamadilar sorunu ne oldugünüde bilen yok müşteri temsilcisi tamam hemen şikayet kaydı açalım sorunu ogrenelik diyor sonu bucağı yok.iptal ettim tekrar düşük hızda bağlantı istedim tekrar randevu aldım yarın gelecekler yeniadım verecekler bakalım buz kez kaç gün bekleyeceğim

 140. Arkadaslar benim sorunum sizinkiyle ayni degil ama yeter artik bugun ögle vakti elektrik gitti.Elektrik tekrar gelince internete baglanamiyor kaç defa boyle oldu ve ariyoruz musteri hizmetlerini biri digerine bagliyo digeri sorunu gideremiyo .Ve neden surekli boyle oluyo diye soruyorum telefondaki kisi cevap vermiyo soruma ve sorunu gideremeden telefonu yuzumuze kapatiyolar .Kac defa boyle oldu.Bu ne ya her elektrik gidip geldiginde birilerini mi arayacaz ve sorunu çözebilseler yine iyi.

 141. Kapatmış olduğum ev internetimi Onayım olmadan açıp tarafıma fatura düzenlenmiş olduğunuz için sizden şikayetciyim şunuda hatırlatayım kesinlikle size tek kuruş ödeyecek değilim en kisa surede dönüş yaparsanız sevinirim iyi çalışmalar

 142. merhaba ben evime internet başvurusunda bulundum bana söylenen binanıza gelen kutu dolu yeni hat geçilecek bunun için Türk Telekom müdürlüğüne gittim bana işleme alındığı söylenildi aradan 2 ay geçti hala sorunlu Türk Telekom bir 1 yılda mı yapıyor süresi nedir 5 ay 1 yıl konu ile ilgili yardım talebimin dikkate alınmasını rica ederim.

 143. ttnet 50 mgbps paketimin kampanyasi bitmesi üzerine başka bir pakete geçiş yaptim farkli bi kampanya 100 mgps geçtim gündüz 12 gece 12 internet hizim çok düşüktü gece 12 30 dan sonra 47 mgbps aliyordum ancak taahütüm bitmeyene kadar skıntı yoktu taki taahutüm bitti farkli bir pakete geçmemle skıntı başladi sorun olsa gece 1 de neden düzeliyor internet kısa kesecem forumlari araştirirken paket değişikliği yapan herkesde oluyor diye bi yorum la karşilaştim. 10 gün oldu çözüm yok gündüz 12 de hizim düşüyor gece 12 30 a kadar.

  • sen yine iyisin be kardeşim 8 mbps için para veriyoruz 1 bile olmuyor bu ttnetin patronuna hakkımı helal etmiyorum resmen bizle dalga geçiyorlar

 144. 12/08/2016 tarihinde adsl den vdsl ye geçiş için kampanyaya başvurdum 45 gündür bekliyorum hala internetim gelmedi dsl ışığım sabit yanmıyor bunun nedeni nedir kimse ilgilenmiyor çok saçma bir şirket bu Turk Telekom Allah bin türlü belasını versin.

 145. aynı sorunu 3 gündür bende yaşıyorum yattıkları yerden sorun sizde ankastrenizde veya bağlantı ekipmanlarınızda diyip durdular. nihayetinde bende sıfır aldım sorun aynı 🙂 artık evde internet kullanmama kararı aldım. Hakkımı da helal etmiyorum

 146. İnternette çok sıkıntı çekiyorum aldığım günden beri sürekli dönüyor girmiyor pişmanım aldığıma lütfen düzeltin

 147. 1 aydır modemime hiçbir şekilde sinyal gelmiyor ve defalarca arıza kaydı bildirmeme rağmen arızamla hiç ilgilenilmedi ve dahi arıza sebebi hakkında bile fikir sahibi olamadım. Müşteri hizmetlerini arıyorum sinyal alamıyoruz arıza kaydı açalım diyolar bu işlemi 10 kere yaptırdım. Ne zaman yapılacak diye soruyorum biz bilmiyoruz bağlı olduğunuz Türk Telekom müdürlüğüne gidin diyorlar, oraya gidiyorum buradan işlem yapamıyoruz müşteri hizmetlerini arayın diyorlar, mağduriyetin zirvesindeyim anlayacağınız, aylık 75 TL fatura ya karşılık üstüne bu şekilde mağdur edilmemin hiç bir açıklaması yok, insanlarla resmen dalga geçiyorlar, Ayrıca bu şikayetimi Türk Telekom’a yazmak istedim ama internet sayfaları bile teknik hata diye uyarı verdi.

 148. Nakil için müracatta bulundum 3 günde bağlanır dediler 10 gün gećti bağlanmadı.çagrı merkezini aradım 15 gün sorasına gün verdiler bağlanmadı.tam 25 gün geçti hala ses yok.sizin verdiyiniz hizmete lanet olsun

 149. ankaranın göbeğinde 3 yıldır adsl bekleyen biri olarak yazıyorum . çevremizde heryerde internet mevcut , heryere fiber çekerler ondanda geçtik 3 yılda yeni bir binaya kablo neden çekilmez yahu. 20 hane olan bir bina herdaire intenet bekliyor.

 150. 3 aydan beri aralıksız faturaları ödememe rağmen 400kb internet hızı alıyorum aradığım da ise sorun sizden kaynaklanıyor sorusu beni kanser ediyor hiçbirşey yapmama rağmen internet arada kopuyor çok kötü açıkcası…

 151. Merhaba bende Sivas Yiğitler Mahallesinden katılıyorum.
  Türkiye’nin sabit internet hızında ortalama 7,2 Mbps ile dünyada 64’üncü sırada yer aldığı açıklandı. fakat kullanıcıların %50 sinin 6 Mbps ye dahi ulaşabileceğine inanmıyorum. Çünki hala 20 yıl önceki devlet tarafından evlere döşenen iki telli telefon kabloları ile evlere hizmet devam ettiriliyor. TÜRKTELEKOM bu işleri aldı alalı kullanıcı hatlarında değişiklik yapmadan para harcamadan devam etmektedir. Tüketici memnuniyetinin önemsendiği yok. Sözleşmeyi yap tamam inekler sağmal hesabı.Görünüş oki nasıl olsa bir denetleyeni yok, cezaları yok eeee böyle iyi oh zaten internet kalitemiz yukarıdaki yorumlardanda belli oluyor.

  Şikayet merciide varmı bilmiyorum. Çünki ne isterseniz Devlette olduğu zamanki gibi değil haaa herşey farklı ücretleree tabiii bende
  saygılarımla

 152. he hafta internete giremiyorum diye aramak zorunda bıraktılar kontratım var 75 ytl ödüyorum ama kotanız bitmiş efendin arıza kaydı oluşturalım yan yatttı çamura battı sorunumu 5 yıldır çözmediler verdigim paralar zehir zıkkım olsum beni duyan varmı bakalım aranacammı 16 mbt internetim hız testi 2.3 mbt 14 mbti yok yazıklar olsun sınırsız dediler hakkımı istiyom tazminat davası açacam bunu görecekler bu son uyarım……

 153. yıl 2017 adsl 16 megabit kullanirken sıkıntısız tam hız kulladım.35 megabir hiper geçtim test sonuçlarım 8 megabiti kesinlikle geçmedi 5 sefer arıza verdim hep sorun yok denip kapandı en son sıfır modem aldım sonuç yine aynı ttnet modemide böylelikle elimizde patladı tabikide.kardeş nasıl çözdün yazsaydın bizde o yolu izleyelim

 154. 8804778549 nolu adsl kullanıcısıyız 2 aydır internet yok evimizde tüm kablo ve sistemi kontrol ettim bu arada aldığımız günden bu zamana kadar hiç düzgün çalışmadı son 6 ayda 10 kez şikayet bildirmişiz 2 aydır kaç kez aradım hatırlamıyorum hala gelen yok

 155. abonelik başlamadan önce 16mb hiber internet alabilirsiniz bölgeniz buna müsait diye ürünü verdi bu TTNET. herneyse şu an ortalama 3 ay geçti max alınan hız 2,98 birde işin komik tarafı ne biliyormusunuz uydurdukları adil kota denen sistem birde ayın sonlarına doğru hızla beraber 1.mb İşin kısası artık teknoloji eskisi gibi değil. wını destekleyen bir modem ve biraz 70 tl (20$) parayala daha iyi hizmet veren hatta ttnet alt yapısını kullanmadan bu işi yapan sağlayıcılar var.

 156. bolgemdeki alt calismalar sebebiyle son 5 aydir yarim yamalak aldigim internet hizmetini TTNET i arayak cozdum . ilk once sınırlı hizmet icin sınırlı odeme dedim kabul ettiler. 54 tl lik faturam 30 tl civarina dustu . son 2 aydir ise fatura odemiyorum .TTNET arayarak haklisiniz dedi ve fatura muafiyeti verdi . ama bu ay bitiyor taahhutum ve yeniden basvurmayi dusunmuyorum . telekom alt yapisini kullandiktan sonra hangi firma olursa olsun bu sorun yasanacak diye dusunuyorum

 157. 04 06 2017 saat 21 de bildirmiş oldugum arızam hala giderilmemiştir tivibu kullandımdan tv izliyemiyorum buna üstlük çagrı merkezinizdeki Rabia isimli kişi bana bagırarak cevap vermiyor verdiğiniz hizmetten memnun değilim ve 13 09 2017 tarihinde sözleşmem bıter bitmez kapatacağım bırdaha türktelekom kullanmayacağım çok sorun yaşadım

 158. 3 gündür arıza nedeniyle internet kullanamıyorum yadımcı olacak muhatap olacak kimseye ulaşamadım şimdide aroyorum karşıma bant kayıtlı çıkyo genel arıza oldugunu söylüyo bu nasıl hızmet sözleşmem 9 uncu ayda bitiyor bır daha ttnet kullanmayacağım çevremde söyüyorum

 159. Sayin ttnet acaba benden aldiginiz internet parasi helalmi. Daha interneti baglayali bir ay olmadi 3 sefer sorun olustu ve kendi personelizin hatasi onu kabullendim ve bir haftada 3 seferdir gelecekler gelmiyorlar ben size hakkimi helal etmiyorum umarim bunu sayin ttnet calisanlari yetkileri okuyordur

 160. Şırnak Silopi Çalışkan beldesinde oturuyorum adım Mehmet Yiğit ben 3 kere başvurdum ev internet için diyorlar evin altyapısı yok Muş ya bizim eskiden internetimiz ev telefonumuz var niye böyle diyor lar çok saçma lütfen yardım edin

 161. 14hazirandan buyana nakil basvurusunda bulundum on defa randevu verdiler hala gelen yok bu ne bicim hizmet biktirdilar artik

 162. İnsanları anlamak mümkün değil. Yüzlerce insan kullanmış. Arkadaşlar memnun değilseniz bakın sözleşme istemeyen yerlere ve geçin gitsin.

 163. türk telekom alt yapısını kullanan millenicom ile 6-7 yıldır sözleşme yapıyorum bu yıllar içinde bana doğru düzgün internet hizmeti vermediler yeni sözleşme yaptım internetimin 8 mb den 16 mb çıkacağını söylediler ama 2 aydır kullanıyorum 16mb bırak 8mb bile göremiyorum sizden iyi hizmet alamadığımı sözleşmemi fes edeceğimi söylediğimde bana cayma bedeli ödeyeceğimi söylediler ben koronadan dolayı evden çıkamıyorum yaşım 65 bu firma hakkında gerekeni türk telekom olarak yapmanızı siz yetkililerden ısrarla rica ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cPanel kolay Nginx kurulumu

Alan adı: Domain Ana Bayiliği almak